Amazon Hesap Silme 2024 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Amazon hesap silme işleminin pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi için adım adım tüm işlemleri sizler için hazırladık. Bu adımları sırası ile gerçekleştirerek hesabınızı kolay bir şekilde silebilirsiniz.

amazon hesabi nasil silinir 3

Amazon Hesap Silme Adımları 2024

 1. İlk adım olarak amazon.com.tr adresine giriş yapınız.
 2. İlgili web sitesinde hesap silme işlemini gerçekleştirmek için aktif üye olmanız gerekmektedir.
 3. Sitede yer alan ‘Hesaplar ve Listeler’ kısmı sağ üst bölümde yer almaktadır.
 4. ‘Hesaplar ve Listeler’ sekmesini tıklayarak açılan alana, ad-soy ad ve parola bilgililerinizi doğru bir şekilde girerek ‘devam et’ butonuna tıklayanız.
 5. Mevcut aktif üyeliğinizi silmeden önce mutlaka sipariş listenizi kontrol edin. Unuttuğunuz siparişlerinizin olmadığından emin olduktan sonra işlemlerinize devam edin.
 6. İlgili sayfada hesap silme ile ilgili bir seçenek yer almamaktadır. Bunun için hesap silme işlemini gerçekleştirebilmek adına sayfanın en alt kısmına inerek ‘’Size Yardımcı Olalım’’ seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Bu alanı tıkladıktan sonra ‘Yardım’ seçeneğini tıklayınız.
 7. ‘Yardım’ seçeneğinin altında açılan alanlardan ‘Bize Ulaşın’ sekmesini seçerek, ‘Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?’ altında üyeliğinize ait seçeneği tıklayınız
 8. Açılan alanda ‘giriş ve güvenlik’ seçeneğini seçin ve alt kısımda bulunan ‘hesap kapat’ butonuna basın,
 9. Buraya kadar ilerledikten sonra destek personelin sizinle hangi kanal üzerinden iletişime geçmesini istediğinizi seçmelisiniz. Telefon, e-mail ya da sohbet seçeneklerinden birisini tercih ederek, personellerin sizinle irtibata geçmesini beklemelisiniz.
 10. Tercih ettiğiniz iletişim kanalları üzerinden hesabınızı neden kapatmak istediğinizi bildirmeniz gerekmektedir.
 11. E-mail yolu ile hesap silme işlemenizi onayladıktan yaklaşık olarak 12 ile 48 saat arasında hesabınız silinmiş olacaktır.

Amazon Telefondan Hesap Silme Linki 2024

Kullanım sağladığınız telefonunuzun tarayıcısına girerek, hesap silme işlemleriniz için belirtilen adımları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için amazon.com.tr Amazon telefondan hesap silme linkini kullanabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz