Apple iPhone Hesap Silme 2024 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Apple iPhone kalıcı hesap silme işlemleriniz için izlemeniz gereken aşamaları, maddeler halinde sizler için hazırladık. Hazırlanan yazımız da yer alan adımları teker teker uygulayacak hesap silme işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Basliksiz 1

Apple iPhone Hesap Silme Adımları

 1. Apple hesabınızı kalıcı olarak silmek için öncelikle https://privacy.apple.com/account adresine giriş yapınız. Bu sayfaya girdiğinizde sahip olduğunuz Apple kimlik bilgilerinizi (kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi) ilgili alana yazınız.
 2. Güvenlik için iki faktörlü koruma uygulamasını gerçekleştirdiyseniz, bu doğrulamalar için gerekli kodu istenilen alan yazınız.
 3. Giriş işlemini tamamladıktan sonra ‘Hesabınızı Silin’ seçeneğinin altında yer alan ‘Başlayın’ sekmesini tıklayınız.
 4. Açılan yeni alanda hesabınızı neden silmek istediğinize dair seçeneklerin bulunduğu bir alan açılacaktır.
 5. Bu kısımda size en uygun seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken husus, hesap silme işlemini tamamlamadan önce hesabınızın açık olduğu tüm cihazlardan çıkış yapmanız gerektiğidir.
 6. Sizler için uygun olan şıkkı seçtikten sonra devam düğmesine tıklayın.
 7. Karşınıza çıkan bilgilendirme metnini okuyarak tekrar ‘devam’ butonuna basınız.
 8. Silme Hüküm ve Koşulları adılı metni okuyarak, tarafınıza iletilen bilgileri onaylamak için ilgili kutucuğu işaretleyin ve ‘devam’ sekmesini tıklayın.
 9. Süreç ile ilgili bilgilendirilmeniz için hangi iletişim kanalının kullanılmasını istiyorsanız bu seçeneği seçiniz.
 10. Tarafınıza iletilen erişim kodunu kaydetmeniz önemli bir noktadır. Hesap silme işleminiz için kimlik doğrulasının istenmesi durumunda da bu kodu destek departmanına iletmeniz gerekebilir.
 11. Hesabınızı silmek için erişim kodunu belirtilen alana giriniz ve ‘devam’ butonuna tıklayınız.
 12. En son olarak tekrar ‘hesabı sil’ butonuna basın ve işlemlerinizi tamamlayın.

Apple iPhone Telefondan Hesap Silme Linki 2024

Apple iPhone hesabınızı silmek için akıllı telefonlarınızı da kullanabilirsiniz. Bunun için gerekli olan Apple iPhone telefondan hesap silme linki https://privacy.apple.com/account  şeklindedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz