BICONOMY (BICO) Coin Geleceği! Hangi borsalardan alınır? BICONOMY (BICO) Coin 2024 Yorumu

BICO Coin yatırımcılar tarafından sıklık ile merak edilen ve araştırılan bir kripto para birimidir. BICO Coin Ethereum blok zinciri alt yapısı ile oluşturulmuş Biconomy Platformu’na ait kripto para birimidir.

Bu platform üzerinden çeşitli işlemler yapılabilmektedir. Günümüzde nerede ise günlük hayattaki her işlemin ve eylemin kripto para borsasında bir karşılığı vardır ve her bir işlem için farklı bir kripto para sistemi ile farklı bir kripto para kullanılması gereklidir.

BICO Coin Projesi Nedir?

BICO Coin projesi Biconomy Platformu tarafından tamamen merkezi olmayan ve son kullanıcıların hiçbir bilgi sahibi olmasına gerek kalmadan direkt şekilde kullanabileceği çeşitli blok zincirleri uygulamalarını destekleyen dApp uygulamalarını kullanıcılarının karşısına çıkarır.

Şu anda kullanıcılar her platformda ayrı ayrı dApp’lere erişmek zorundadır. Bu durum da blok zincir sistemi içerisinde çeşitli hatalara ve çeşitli karmaşıklıklara sebep olmaktadır. Biconomy platformu, Web3.0 sisteminin getirdiği yenilikler ve kullanım avantajları ile birlikte bu karışıklığa son vermeyi amaçlayan bir projeye başlamıştır. Şirket tarafından yapılan resmî açıklamaya göre platformda bir gün içerisinde yapılacak DeFi, NFT ve dApp işlemleri için 50 binden fazla onaylama kapasitesi hedeflendiği açıkça belirtilmiştir.

BICO Coin ise, Biconomy platformu tarafından piyasaya çıkarılan ve Ethereum blok zinciri alt yapısını kullanan resmi kripto para birimidir. Biconomy platformu üzerinde gerçekleştirilecek tüm işlemler için BICO Coin kullanılacaktır. Ayrıca Biconomy platformunun güvenilirliği sağlamak amacı ile üretilmiş olan BICO Coin platformun bir nevi sigortası olma görevini görecektir.

BICO Coin piyasaya çıkarılırken güvenilirliğini bir nebze de olsa kanıtlamıştır. Bu durumun sebebi ise çeşitli kurumsal şirketler ile ortaklık hali içinde olmasıdır. Bu kurumsal şirketler kısaca şunlardır:

 • Perpetual Protocol
 • Dfyn
 • Tidal
 • Idle
 • LEMMA
 • Oddz
 • Avegotchi
 • RARİO
 • ZED
 • ETHERMON

Bu kurumsal şirketler ile birlikte ortaklık halinde olması bu kripto para biriminin güvenilirliğini arttıran önemli bir etkendir.

BICO Coin 2024 Fiyatı

BICO Coin fiyatı 63,67 Türk Lirası’dır. BICO Coin piyasa değeri ise güncel olarak 4.162.354.316 Türk Lirası’dır. Bu kripto para biriminin günlük işlem hacmi ise 2.628.460.284 Türk Lirası’dır. Ayrıca işlem hacmi olarak tüm kripto para birimleri içerisinde 167. sırada kendine yer edinmektedir.

BICO Coin 2024 Yorumu

BICO Coin yorumu çeşitli şirketler ve çeşitli yatırımcılar tarafından farklı şekillerde yapılmaktadır.

Bütün bu yorumlara bakıldığı zaman çok yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen yatırımcılar tarafından büyük ilgi gösterildiği sonucuna ulaşılmaktadır. Biconomy platformu, kripto para borsasında yaşanan çok büyük bir soruna çözüm getirmeyi amaçladığı için ve kurumsal şirketler ile sağlam ortaklıklar halinde bulunduğu için oldukça güçlü ve geleceği parlak bir platformdur denilebilir. Şirketin vaat ettikleri ve ortaklıkları göz önüne alınırsa, bu platform üzerinde yapılacak işlemlerde kullanılacak olan BICO Coin gelecek açısından son derece parlaktır yorumu yapılabilir.

BICO Coin Grafiği

BICO Coin grafiği incelendiği zaman piyasaya çıktığı ilk andan itibaren kripto paranın yükseldiğini ve bir yükseliş trendine sahip olduğu yorumu yapılabilir. Bu kripto para birimi çıkar çıkmaz dünyaca ünlü ve güvenilirliğini kanıtlamış bir çok kripto para borsasında listelenmiştir ve her geçen gün farklı kripto para borsalarında listelendiği görüntülenmektedir. Büyük kripto para borsalarında listelenmesi sayesinde kısa sürede büyük bir işlem hacmine ulaşan bu kripto para birimi bir çok coin projesini ilk zamanlarından geride bırakmıştır. Bu gibi durumlar göz önüne alınınca bu kripto paranın fiyatının çok daha yüksek yerlere gelebileceği çıkarımı yapılabilir.

BICO Coin Geleceği Var Mı?

BICO Coin geleceği hem vaat ettikleri hem de ortaklıklarına bakılacak olursa oldukça parlaktır.

Uzmanların bir kısmı bu kripto paranın geleceğini son derece parlak görse de bazı uzmanlar tarafından da risklere karşı temkinli şekilde yaklaşılması gerektiği vurgulanmaktadır.

Web3.0 deneyimini geliştirmeyi hedefleyen bu proje temelinde kullanıcılarına düşük ücretler ile geniş ürün çeşitliliği sunmayı amaçlamaktadır. Bu durumu da 3 ana aracı ile sağlar. Bu aracılar şunlardır:

 • Gazsız: DeFi uygulamalarının kullanıcı adına ücret ödemesine izin veren aracıdır. Akıllı sözleşmelerin gazsız çalışmaları için EIP 2771 protokolü kullanılır.
 • İleri: ERC – 20 ve stabil durumdaki kripto paralar ile gaz ücretlerinin alınmasını sağlayan aracıdır. Ethereum ağı üzerinde üretilen dApp’ler ile son derece uyumludur. Özellikle yoğun işlem saatlerinde yerel kripto para birimleri ve tokenler ile ucuz ücretler sunmaktadır.
 • Tire: Polygon ve Ethereum gibi ağlar arasında transfere izin verir. Çapraz zincir hattı şeklinde çalışır. Özellikle de yüksek hacimli işlemler için son derece elverişlidir. Katman 2’den Katman 1’e ucuz ve hızlı kripto para aktarımını sağlar.

BICO Coin Hangi Borsalardan Satın Alınabilir?

BICO Coin hangi borsalardan satın alınabilir sorusu bu kripto parayı almak isteyen kişiler tarafından merak edilen ve sıklık ile araştırılan bir konudur. BICO Coin satın alınabilen borsalar kısaca şunlardır:

 • Huobi Global
 • FTX
 • io
 • Bybit
 • OKEx
 • Big One

Bu kripto para borsalarında listenen BICO Coin, her geçen gün başka kripto para borsalarında listelenmektedir.

Sınırsız BICO Coin Satın Alınabilir Mi?

BICO Coin sınırsız mı sorusuna cevap olarak hayır cevabı verilebilir. Tam olarak piyasada dolaşan BICO Coin sayısı bilinmese de toplam arzın 1.000.000.000 adet olduğu bilinmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz