Esenyurt ve çevresinde Evlere İş Veren Firmalar ve Ek İşler Neler? İnternetten Ek İş Fırsatları Nelerdir?

İstanbul’da eğitim gören ve Esenyurt civarlarında yaşayan üniversite öğrencileri giderlerini karşılamak için bu civarlarda bulunan evde iş ilanlarına göz atabilir ve yapmak istediği işi seçtikten sonra başvurusunun tamamlayabilir. Sonrasında ise bir yandan eğitimini tamamlamaya çalışırken bir yandan da evde kalan boş vakitlerinde çalışarak kendi maddi kaynağını yaratabilir. Öğrenciler bu hususta paketleme işi, montaj işi gibi işler alabilir. Bu tarz işlerle günde 4-5 saat kadar çalışarak eğitim giderlerini karşılayacak türde paralar kazanabilir. Öğrencilere aynı zamanda bilgisayar ve internet kullanarak sosyal medya ile alakalı işler yürütebilir. Örneğin sosyal medya reklamcılığı yapabilirler. Bunun yanı sıra bazı firmalara ait olan sosyal medya hesaplarının yöneticiliğini üstlenebilirler. Öğrencilerin kolaylıkla gerçekleştirebileceği diğer bir iş seçeneği ise internet makalesi yazarlığıdır. Hatta sosyal medya ile alakalı olan işleri ve internet makalesi yazarlığını yapmak için herhangi bir şehirde bulunma zorunluluğu her zaman yoktur. Yani internetin ve bilgisayarın olduğu her bölgede internet makalesi yazarlığı ya da sosyal medya işleri yürütülebilir. Zira bu tarz işlerde işverenler siparişlerini internet üzerinden ulaştırmak da ve tamamlanan işleri de yine internet üzerinden almaktadır. Dolayısıyla bilgisayarı ve interneti bulunan öğrenciler buna benzer evde yapılabilecek işlere başvurarak evden çalışmaya başlayabilir.

Ev Hanımları İçin Yapılacak Ne Tarz İşler Bulunur?

Ev hanımları kendi ek gelirlerin oluşturmak için eve iş veren firmaların internette yayınladığı iş ilanlarını inceleyerek kendi becerilerine ve hatta hobilerine uygun olacak iş seçeneklerine ulaşabilir. Örneğin ev hanımları Esenyurt civarlarında boncuk işi, nikah şekeri yapımı, aksesuar ve takı tasarımı gibi iş seçeneklerine başvuru yapabilir. Bunun gibi evde iş imkanları bulunmaktadır. Örneğin boncuk işini ele alırsak firmalar boncuk işi için gerekli olan materyalleri ve boncukların nasıl dizileceğine dair bilgi veren model seçeneklerini evden çalışacak olan kişileri iletmektedir. Ev hanımları da yalnızca birazcık dikkat gerektiren bu işi yaparak evden para kazanabilir. Hatta ev hanımları bu işte süreklilik sağladıkları takdirde aynı iş miktarı için harcadıkları çalışma saatlerini yarı yarıya düşürebilir ve bu işi sürdürürken bir yandan da başka işlerle, örneğin televizyon izlemek gibi, ilgilenebilir.

5d5516522269a218f462032f 1

Kimler Evde İş İmkânlarından Yararlanabilmektedir?

Firmaların internete bıraktığı evde iş ilanlarına başvurmak için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Yani boncuk işi ne bir ev hanımı başvuru bildiği gibi öğrencilerini sürdüren bir vatandaş ya da halihazırda bir işi olan ve sadece ek bir iş ile gelirini artırmak isteyen vatandaş da başvurabilir. Dolayısıyla isteyen herkes evde iş yaptıran firmaların iş ilanlarını başvurarak evlerinden çalışmaya başlayabilir. Bu hususta herhangi bir kesime ait olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

maxresdefault 2

Mesaj Bırakabilirsiniz