Fuzulev çalışma şartları, maaşları ve çalışan yorumları 2024

Fuzulev, 1992 yılında Mahmut Akbal tarafından kurulan bir firma. Fuzulev, araba ve ev sahibi olmak isteyen ve bankalardan kredi çekemeyen insanların işlerini kolaylaştıran bir firma olarak öne çıkıyor.

Fuzulev’in Çalışma Şartları Nasıl?

Fuzulev çalışma şartları şöyle sıralanabilir;

 • Çalışanların mesai süresi 8.5 saat ve buna mola da dahil oluyor.
 • Vardiya sistemi olduğu için adayların esnek çalışma saatlerine uyum sağlamaları gerekiyor.
 • 1 yılı dolan çalışanların yıllık izin hakkı bulunuyor.
 • Çalışanlara şirket tarafından yılda bir defa ikramiye veriliyor.
 • Çalışanların sigorta ve yan hakları şirket tarafından karşılanıyor.

Fuzulev Maaşları Ne Kadar?

Fuzulev maaşları şöyle sıralanabilir;

 • Fuzulev bünyesinde çalışmaya başlayan herkes ilk etapta asgari ücret alıyor.
 • Tecrübe sahibi olan çalışanların ücretleri yıl bazında hesaplanarak arttırılıyor.

Fuzulev Çalışan Yorumları 2024

Fuzulev çalışan yorumları şöyle sıralanabilir;

 • Fuzulev bünyesinde çalışmak rahat ve güzel. Masa başı iş olduğu için herhangi bir sorun olmuyor. İşin monoton hale gelmemesi için iş arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek önemli. Müşterilerle etkili iletişim kurmadığınız takdirde işiniz zor olabiliyor. Tek yapmanız gereken iş hakkında kısa sürede tecrübe edinmek çünkü müşterilerin çok fazla sorusu oluyor ve hepsine ayrıntılı cevaplar vermek zorunda kalıyorsunuz.
 • Masa başı iş olması güzel ama sıkıcı hale gelebiliyor. Çalışma süresi uzun olmadığı için yorucu olmuyor, iş yükü de ağır değil. Tek sorun müşterilerin tüm sorularına cevap vermek ve onları tatmin etmek oluyor. Zaman zaman sinirli insanlara denk gelebileceğiniz için sabırlı olmalısınız.
 • Burada tutunmanız tamamen performansınıza bağı oluyor. İş arkadaşlıkları önemli olsa da en önemlisi iş disiplini oluyor. Bunu sağladığınız zaman her şey yolunda gidiyor. Siz mola verdiğinizde içeri bir müşteri girerse çalışmadığınız için sizi suçluyor. Bunlarla baş etmek zorunda olacaksınız ve stres yönetimi yapma konusunda çok tecrübe kazanacaksınız. Ben bu iş sayesinde çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim.
 • Ofis ortamlarında arkadaş ortamı çok önemli olsa da vakit kaybettirebiliyor. Bu nedenle iş başındayken arkadaş sohbetine dalmamak ve müşterilerle yakından ilgilenmek çok önemli oluyor. Orada otururken kendinizi bankacı gibi düşünün, belirli müşteriler gelecek ve hepsine gereken bilgileri vereceksiniz. Size merak ettiği her şeyi soracak, onlara da cevap vereceksiniz. Mesai saatiniz dolunca evinize döneceksiniz. İşiniz bundan ibaret. Aslında zor değil ama sabır ve azim gerektiriyor.
 • Beni en çok zorlayan müşterilerle iletişim halindeyken stres yapmak oluyordu. “Masa başı iş kolaydır” düşüncesinin aksine kolay bir iş değil. Herkes meraklı şekilde size bir sürü soru soruyor, bazen aynı soruya birden fazla kez cevap veriyorsunuz. Bankacılardan pek farkımız yok. Uzun süre oturmaya karşı önlem almalısınız, molalarda mutlaka çıkmak ve hareket etmek isteyeceksiniz.
 • Çalışma ortamı keyifli ve samimi oluyor ve iş arkadaşlarınızdan çok şey öğreniyorsunuz. Ofis işini en çok bu sebeplerden sevdiğimi söyleyebilirim. Hiç iş deneyiminiz olmasa da kısa sürede öğrenmeniz şart ve deneyim sahibi olanların ofiste olması işinizi kolaylaştırıyor.
 • İşe başlarken çok stres yaptım ve tereddütlerim vardı ama işe alıştıktan sonra her şey kolay hale geldi. Fuzulev çalışanlarını titizlikle seçiyor. Bu nedenle çalışma arkadaşlarınız dinamik ve disiplini insanlar oluyor. Çalışma ortamını keyifli hale getirmek biraz da sizin elinizde. Tek yapmanız gereken mesai saatiniz içerisinde işinizi gerektiği gibi yapmak ve müşterilere güler yüz göstermek. Sadece güler yüzlü olmadığınız için bile şikâyet alabilirsiniz. Müşterilerin şikâyetleri çok önemsendiğinden müşterilere olabildiğince sıcakkanlı davranmanız gerekiyor.

Mesaj Bırakabilirsiniz