AMP Coin Geleceği! Hangi borsalardan alınır? AMP Token 2023 Yorumu

AMP Coin kullanıcılar tarafından sıklık ile merak edilen ve araştırılan bir kripto para türüdür. Yatırımcılar tarafından merak edilen ve çok sık araştırılan bir kripto para türü olan AMP Coin Flexa ödeme ağında yer alan teminat belirtecidir.

Flexa ise kripto para tüccarlarının kripto ödemelerini kabul etmelerini kolaylaştıran bir kripto para ağıdır.

AMP Coin Projesi Nedir?

AMP Coin projesi her türlü kripto para ve değer aktarımı ve transferi için anında doğrulanabilir güvenceler sunan yeni dijital teminat tokeni görevini üstlenmektedir.

AMP firması tarafından yapılan açıklamaya göre AMP, teminat bölümleri ve teminat yöneticileri sistemleri aracılığı ile doğrulanabilir, basit ve çok yönlü bir arayüz hizmeti sunan bir projedir.

Teminat bölümleri herhangi bir hesabı, uygulamayı ve hatta işlemi teminat altına almak ve Ethereum blok zincirinde direkt bir şekilde doğrulanabilen bakiyeleri taşımak için belirlenebilir. Ayrıca teminat yöneticileri gerekli gördüğü çeşitli durumlarda teminatı kilitleyebilir, serbest bırakabilir ve yeniden yönlendirebilir.

AMP Projesi ile birlikte amaç teminatlandırma için çok çeşitli kullanım durumlarını desteklemek ve bunun yanında orijinal adreslerinden ayrılmadan tokenlerin stake edilebileceği teminat modelleri gibi özel yetenekleri etkinleştirebilen önceden tanımlanmış bölüm stratejileri kavramını kullanıcı kişilere sunmaktır.

Ayrıca AMP’nin bir diğer avantajı da varlık transferlerini teminat altına almak amacı ile kullanılan platformu genişletebilmesidir. AMP stake edilerek her türlü değer değişimi garanti edilebildiği gibi dijital ödemeler ve fiyat para birimi değişimleri de garanti edilebilir.

AMP gerçek dünya kullanımlarında sunduğu 3 özellik kısaca şunlardır:

 • Ödeme Ağları İçin Teminat: Flexa, dijital ödeme ağlarında çeşitli hırsızlık ve dolandırıcılıkları önlemek adına AMP’yi kullanır.
 • Bireyler İçin Teminat: Yatırımcı kişiler, herhangi bir borsada anında marj indirimi elde etmek için kendi varlık transferlerini teminat altına almış olabilirler. Bu gibi durumlarda kişiler, AMP’yi bir teminat yöneticisine atayarak aşırı işlem ücreti gerektirmeden başka bir varlığı da devretme şansına sahiptirler.
 • DeFi Platformları İçin Teminat: Yeni DeFi platformları ve protokolleri ile birlikte küresel finans sürekli olarak gelişmektedir. Bu durum da AMP’nin mevcut ve gelecek zamanlarda oluşacak kullanımlarını genişletmiş ve teminat kalitesini de gözle görülür şekilde arttırmıştır.

AMP Coin 2022 Fiyatı

AMP Coin 2022 fiyatı AMP Coin almayı ya da bu kripto para birimine sahip olup satış işlemi yapmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren önemli bir durumdur.

Güncel fiyat olarak 0,0509 Dolar 1 AMP Coin etmektedir.

AMP Coin 2022 Yorumu

AMP Coin 2022 yorumu çeşitli yorumculara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle kişinin kendi analizini yapması ve bu yönde yatırım yapması en sağlıklısı olacaktır.

Yine de piyasada AMP Coin hakkında yapılan yorumlara ve tahminlere göre AMP Coin fiyatı uzun vadede artış beklemektedir.

AMP Coin yorumlarına bakıldıkça görülen manzaraya göre bu coin gün geçtikçe popülerleşen ve yatırımcılar arasında daha fazla adı geçen bir coin olma özelliği taşıdığı görülür. Flexa ağının tüm dünya çapında güvenilirliğini kanıtlaması ve işlem hacminin de genişlemesi sayesinde AMP Coin’e olan güven de günden güne artmaktadır. Bu yüzden de uluslararası ya da ulusal pek çok kripto para piyasasında ve borsasında bu kripto para birimi listelenmeye başlamıştır. Binance gibi güvenilir ve büyük borsalarda listelenmiş olması bu kripto para birimini son derece güvenli bir kripto para birimi haline getirmiştir.

AMP Coin Grafiği

AMP Coin grafiği incelendiği zaman piyasaya çıkış tarihi olan 2020 yılının eylül ayından itibaren inişli çıkışlı bir grafik izlediği görüntülense de fiyatı sürekli olarak artmıştır. AMP Coin’in bağlı olduğu Flexa ağının da dünya çapında genişlemesi ve işlem hacmini arttırması sebepleri bu kripto para biriminin fiyatlarının sürekli olarak artmasında önemli bir etkendir. Bu kripto para biriminin arz miktarı son derece fazla olduğu için fiyatları nispeten düşük seviyelerde seyretse de ileriki yıllarda değerleneceğini çeşitli kişiler tarafından öngörülmektedir.

AMP Coin Geleceği Var Mı?

AMP Coin geleceği yatırımcılar tarafından ve bu kripto para birimini takip eden kimseler tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur.

Çeşitli uzmanlar çeşitli şekillerde bu kripto para biriminin tahminlerini yapmaktadır. Çoğu kripto para uzmanı ve yatırımcısı tarafından yapılan yorumlara göre bu kripto para biriminin 2022 yılında en yüksek seviyesine ulaşma ihtimali son derece yüksek. Bu yükselme işlemi ise ancak ve ancak kripto para birimi bir dizi psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecek şeklinde beklentiler de vardır.

AMP Coin Hangi Borsalardan Satın Alınabilir?

AMP Coin alınabilen borsalar oldukça fazladır. Kripto para birimi yeni çıkmış olarak sayılsa da Flexa ağının tüm dünya üzerinde güven kazanması ve işlem hacmini arttırması sebebi ile pek çok kripto para borsasında bu coin’i bulmak ve işlem yapmak mümkündür. AMP Coin satın alınabilecek borsalar şunlardır:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Mandala Exchange
 • Gemini
 • Bitrue
 • com
 • Uniswap
 • io
 • Sushiswap
 • Bancor Network
 • Bittrex

Bunun gibi pek çok güvenilir ve büyük kripto para borsasında bu kripto para listelenmektedir.

Sınırsız AMP Coin Satın Alınabilir Mi?

Sınırsız AMP Coin satın alınabilir mi sorusuna cevap olarak hayır cevabı verilebilir. Şu anda piyasada toplam olarak 42.230.000.000 adet AMP Coin dolaşmaktadır. Toplam arz miktarı ise 100.000.000.000 adettir. Arz miktarı büyüklüğü sebebi ile kripto paranın fiyatı düşük seviyelerde kalmaktadır. Bu durum sayesinde isteyen kişiler yüksek miktarlarda AMP Coin satın alabilmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz