Kızılay Personel maaşları, çalışan yorumları ve çalışma şartları

Kızılay, Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde çok çeşitli faaliyetleri olan bir hayır kurumudur. Geniş bir kadro kapasitesine sahip olan kurumda gönüllü çalışanlar da bulunuyor. Kızılay personeli maaşları da bu tesiste çalışmak isteyenler için ilgi çekici olabilir. Bir hayır kurumu olarak birçok yere ulaşmaya çalışan Kızılay’ın çok sayıda personele ihtiyacı var. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Kızılay, aynı zamanda en büyük kan bankasıdır.

Kızılay personelinin maaşları ve çalışma koşulları

1868 yılından bu yana insani yardım hizmetlerini hiçbir karşılık beklemeden sürdüren bir kurumdur. Kızılay dünyanın birçok yerinde faaliyetlerini sürdürmekte ve daha fazla personele ihtiyaç duyan kurumların başında gelmektedir. Özveri ile çalışabilecek, farklı becerilere sahip çalışanlar arayan firma oldukça detaylı bir şekilde çalışmaktadır. Örgütün hem kalıcı hem de gönüllü pozisyonları var. Kızılay’ın çalışma koşulları hakkında yeterli bilgiye sahip kişiler de gönüllü olabilirler.

Ayrıca şoför, hemşire, idari görevli gibi çeşitli görev tanımları da bulunmaktadır. Kızılay personeli maaşları bu pozisyonların durumuna göre değişiklik göstermektedir. Çalışanlara hem çalıştıkları yıla hem de görev durumlarına göre Kızılay tarafından ödeme yapılmaktadır. Kızılay personeli olabilmek için kurumsal gereklilikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız.

Kızılay Gönüllülerinin Çalışma Koşulları

Kızılay gönüllü ekipleri diğer personel kadar aktif olarak çalışmaktadır. Genellikle doğal afetlere karışan bu kişilere Kızılay önderlik etmektedir. Farklı alanlardaki insanların gönüllü olmalarına yardımcı olan gönüllüler, belirtilen şartları sağlamalıdır. Gönüllü olmak için Afet, Kan, Gençlik, İlkyardım ve Eğitim kategorilerinden birini seçebilirsiniz. Kızılay gönüllülerinin çalışma koşulları incelenirken aşağıdaki detaylar önem arz etmektedir:

 • Kızılay mensubu olmalısınız.
 • Gönüllü olmak için şirketin web sitesi üzerinden başvurmanız gerekir.
 • Üye olduğunuzda CV’nizde bir fotoğrafın olduğundan emin olmalısınız.
 • Üyelik ücretsizdir.
 • Profil bilgilerinizi girmelisiniz.
 • Size verilen eğitimi başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.
 • Kendinize uygun işi bulmalısınız.
 • Atanan görevleri tamamlayabilmeniz gerekir.
 • Kızılay, esnek çalışabilecek ve görevlerini başarıyla tamamlayabilecek gönüllüler arıyor. Tesisin gönüllü ekiplerine
 • kurban ve kurban ruhuna sahip bireyler katılabilmektedir. Gönüllü ekiplerin farklı görevleri vardır. Başvuru
 • yaparken tam olarak hangi görev grubunda olduğunuzu belirtmelisiniz. Bu da tesisin gönüllü kadrosunda yeteneklerinize uygun bir işte kolaylıkla çalışmanıza olanak sağlar.

Kızılay Maaşları

Kızılay çalışanları arasında ücret farkı var. Her çalışan rütbesine ve pozisyonuna göre bir maaş alır. Kurumda maaş ve ücret ödemeleri pek çok kurumdan farklı işlemektedir. Çalışan performansından kurumsal performansa geçen bir yapı var. Performans değerlendirme yılda iki kez yapılır. Bu performans puanlarına bağlı olarak motivasyon düşüşleri ve daha birçok detay detaylı olarak incelenir. Kızılay’da yer alan kadrolar şöyle:

 • Ebe
 • Hemşire
 • İzleme ve Değerlendirme Sorumlusu
 • Raporlama veri uzmanı
 • Mali asistan
 • İetişim asistanı
 • Gençlik asistanı
 • Tercüman
 • Mali işler uzmanı
 • Doktor
 • Çağrı merkezi memuru
 • Koruma programı
 • Stajyer tıbbi laboratuvar asistanı
 • Program/Proje Asistanı
 • Sağlık uzmanı
 • Uluslararası İlişkiler Sorumlusu

Kategorilerden birini seçebilirsiniz, örn. Ayrıca stratejist ve danışman gibi çalışanlar da bulunmaktadır. Ücretler de bu değerlendirmelere göre ödenir. Ancak performans değerlendirmesi bu süreçte tek belirleyici değildir. İnsanların konumunun niteliği de önem verilen konular arasındadır. Kızılay personeli maaşları hakkında kesin bilgi bulmak mümkün değildir. Ancak, geçmiş verilere dayanarak yalnızca ortalama tahminler yapılabilir.

Okuyun: Farklı işler hakkında bilgi için Çalışma Koşulları kategorimize bakın.

Kızılay Şoför Maaşı

Kızılay iş pozisyonları arasında sürücülük en çok başvurulan alanlardan biridir. Sürücü olabilmek için en az ilkokul diplomasına sahip olmanız gerekir. B kategorisi ehliyet de gereklidir. Bu alanda işe alımlar genellikle önceden belirlenmiş illerde yapılır. Bu kişilerin kendi alanlarında deneyim sahibi olmaları önemlidir. Takım çalışması, aktivite ve dinamizm önemli detaylardır. Aynı zamanda çözüm odaklılık da aranan kriterlerden biridir.

Kızılay Şoförü maaşı, pozisyonun niteliğine ve tesis ile üyelik süresine göre değişiklik gösterebilir. Kızılay’da şoförlük yapanların maaşı asgari ücretin üzerinde. Ancak, bu konu hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Kızılay Hemşire Maaşları

Kızılay kadrolu kadroları ilgili okullardan hemşire olarak mezun olan kişilere açıktır. Hemşirelik, Kızılay’da en yüksek ücretli pozisyonlardan biridir. 2022 yılı net rakamları açıklanmadığı için 2020 yılı verilerine göre Kızılay hemşirelerinin 8 bin TL maaş alacağı söylenebilir. 2022’de maaş artışlarıyla bu sayı önemli ölçüde daha yüksek olacak.

Hemşireler herhangi bir doğal afetin ön saflarındadır. Kişisel yaralanma durumunda, acil destek ekibi olarak yerinde hizmet sunarlar. Sağlık ekiplerinin ana kolu olan hemşireler, Kızılay için önemli bir konumdadır.

Kızılay çağrı merkezi maaşı

Kızılay’da çok farklı pozisyonlar var. Gelen ihbar, şikayet, öneri ve soruları ilgili departmanlara ileten bir çağrı merkezi pozisyonu bunlardan biridir. Kızılay Çağrı Merkezi Maaşları Asgari Ücret Seviyesinin Üzerindedir. Çalışanın kurumda bu pozisyonda bulunduğu süre de maaşı etkileyen faktörlerden biridir.

Kızılay Maaşları

Kızılay’da farklı idari birimler bulunmaktadır. Yetkililer ve denetçiler bu idari bölümlerin her birinde çalışır. Kızılay yöneticilerinin maaşları en yüksek maaş dilimleri arasındadır. Bu alanda çalışan yönetici, uzman, danışman gibi kişilerin maaşları önceki verilere göre 9500 TL ile 17000 TL arasında değişmektedir. Ancak memur statüsündeki kişilerin maaş durumlarının biraz daha düşük olduğu söylenebilir. Kızılay personelinin maaşlarına ilişkin yeni verilere göre, diğer kadrolar gibi resmi maaşlar konusunda da net bir bilgi yok.

Kızılay Genel Müdür Maaşı

Kızılay kurumunun sorumlu kişisi kurumun yöneticisidir. Kurumdaki en yüksek ücretli pozisyondur. Yönetici maaşları 2020 maaş verilerine göre 14.000 TL ile 24.000 TL arasında değişmektedir.Asistanlar 9500 TL ile 17000 TL arasında değişmektedir. 2022 yılı verilerine göre bu pozisyonların maaş durumu hakkında net bir bilgi yok.

Kızılay, Türkiye’de en yüksek maaş veren kurumlar arasında ilk sırada yer alıyor. Buradaki rakamlar belirsiz olsa da piyasadan derlenen bilgiler ışığında sizlere sunulmuştur. Kızılay personelinin maaşları hakkında net bir bilgi yok.

Kızılay çalışan yorumları

Kızılay çalışanı olabilmek için insanların kapsamlı bir araştırma yapması gerekiyor. Çünkü Türkiye’nin en büyük yardım ve yardım tesisi olan Kızılay’da çalışmak bazı kayıpları da beraberinde getiriyor. Şehirlerarası seyahat engellerinin olmaması ve esnek çalışma saatlerinin olmaması en çok dikkat etmeniz gereken konuların başında geliyor.

Kızılay personelinin yaptığı yorumları incelerken kurumla ilgili bir şikayet bulmak kolay değil. Çok titiz çalışan kurumlardan biridir. Ayrıca kurum çalışanları dinamik bir yapıya alıştıkları için görevlerinden şikayet etmezler. Kızılay personeli olarak yerine getirmeniz gereken belirli sorumluluklarınız vardır. Bu nedenle kurumda gönüllü veya kalıcı olarak çalışabilmeniz için istenilen kriterleri en iyi şekilde karşılamanız gerekmektedir.

Ayrıca Kızılay, olumlu yorumların çeşitli şekillerde ifade edildiği bir kurumdur. Çünkü kurum, çalışanlarının her yönüyle mesleki gelişimine büyük önem vermektedir. Kızılay çalışanları, yılın belirli zamanlarında düzenlenen çeşitli eğitimler ve kurslar sayesinde becerilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Kızılay Gönüllüsü Nasıl Olunur?

Kızılay ile gönüllü olmak isteyenlerin bilmesi gereken önemli detaylar var. Gönüllü olmak için öncelikle başvuru sürecinizi tamamlamanız gerekir. Kuruma şirket web sitesi üzerinden başvururken, bir alan sağlamak önemlidir. Çünkü Kızılay Gönüllüleri bu alanlarda çalışıyor. Gönüllü olmak için aşağıdaki bilgiler önemlidir:

Kurumun online adresi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.
Gönüllü pozisyonlarından birini seçmelisiniz.
İlk yardım eğitimi almış olmak, gönüllü çalışma için işe alınmanızı kolaylaştırır.
Başvurunuzda kendinizi belirtmelisiniz.
Hangi alanda yetenekli olduğunuzun kesinlikle farkına varmalısınız.
Mülakattan yaklaşık 3 hafta sonra bir cevap alacaksınız. Aynı zamanda resmi tatiller ve özel tatiller de bu süreye girebilir. Kızılay, gönüllülükte genellikle birinci derece akrabalara öncelik verir.

Kızılay çalışma saatleri

Kızılay’da çalışmayı planlıyorsanız çalışma saatlerini öğrenmelisiniz. Tesis saatleri pozisyona göre değişiklik gösterebilir. Birçok kamu kurumu gibi Kızılay da hafta sonları ve resmi tatillerde kapalıdır.

Kızılay hafta içi 08:00 – 12:00 ve 13:00 – 17:00 saatleri arasında görev yapmaktadır. Ancak bu süreler acil ve afet durumlarında değişiklik gösterebilir. Çalışanların fazla mesai yapmak zorunda kaldığı durumlar da olabilir. Belirtilen saatler sadece normal çalışma saatleri için geçerlidir.

Okuyun: AFAD Gönüllü Maaşları

Kızılay’da çalışmak için neler gerekli?

Kızılay’da çalışmak için önce kendini feda etmek gerekir. Kurumun işleyişi son derece dinamiktir. Yorucu ve aktif bir tempoya ayak uydurabilmelisiniz. Ayrıca Türk Kızılayı da bazı işe alım denetimleri yapmaktadır. Bu sınavları geçmelisiniz. Halihazırda ilk yardım eğitimi aldıysanız özgeçmişinize olumlu etkisi olacaktır.

Kızılay’da çalışan akrabalarınız varsa işe alım sürecinde bu öncelikli olabilir. Çünkü kurum işe alırken birinci dereceden akrabası olan kişileri tercih ediyor. Kızılay farklı bölge ve illerde eleman alıyor. Bu nedenle başvurduğunuzda şehrinizde boş yer olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Birçok kurumdan farklı olarak Kızılay’da KPSS puanının bir anlamı yok. Başvuru sonrasında adaylar, konularından bağımsız olarak değerlendirilir ve işe alınır. Görüşmeler yaklaşık 3 hafta sürebilir. Başvuru çağrısının duyurulmasından sonra kurumun internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kızılay İnsan Kaynakları departmanı için irtibat kişisi

Kızılay iş başvuruları ve işe alım süreçleri İnsan Kaynakları tarafından değerlendirilmektedir. Her pozisyon için ilginizi çeken konularda daha fazla bilgi almak için Kızılay İnsan Kaynakları iletişim numaralarından iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgileri kurumun web sitesinde bulunabilir. Burada uygulama alanında başvuru yapabilirsiniz. İletişim adresi: www.kizilaykariyer.com

Kızılay’da çalışmak isteyenlere tavsiyeler

Kızılay’da çalışmak istiyorsanız kurumun gereksinimlerini bilmelisiniz. Ayrıca Kızılay’da çalışmak isteyenler, teklifler çerçevesinde şunlar söylenebilir:

 • Öncelikle Kızılay’da çalışmak için yeterli fedakarlığı getirmelisiniz.
 • Kurumun eğitim kurslarına kesintisiz olarak katılmalı ve başarıyı sağlamalısınız.
 • Amirleriniz ve tesisteki diğer meslektaşlarınızla bir ekip olarak çalışabilmelisiniz.
 • İlk yardım eğitimi özellikle önemlidir.
 • Tesislerde uzun yıllar çalışabilmeniz için mesleki gelişiminizin kesintiye uğramaması en önemli detaylardan biridir.
 • Kızılay’da çalışmak isteyen herkes iş ilanlarını sürekli takip etmelidir.

Pozisyona başvurduktan sonra başvurduğunuz pozisyon için bir sınava girmeniz gerekebilir. Bu sınavda istenen başarıyı kanıtlamanız gerekir. Başvurular sadece web sitesi üzerinden kabul edilecektir. Kuruma başvurmanız, Kızılay personel maaşları ve daha birçok detay hakkında bilgi almanız büyük önem taşımaktadır.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz