Radicle Coin Geleceği! Hangi borsalardan alınır? RAD Coin 2023 Yorumu

RAD Coin isimli alt coin projesi son zamanlarda adını sıklık ile duyuran bir projedir. RAD Coin açık protokoller üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir kod işbirliği ağında kullanılan kripto para birimidir. Geliştirici kişilerin güvenilir aracılara güvenmeden kod üzerinde iş birliği yapmasını sağlayan sistem üzerindeki ödemelerin yapıldığı kripto para birimidir.

Ortak mülkiyeti, toplu yönetimi ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlayan platformda geçerli ve işlemler ile ödemeleri gerçekleştiren kripto para birimidir.

Radicle sistemi kendisini, yazılım işbirliği için açık kaynaklı, topluluk liderliğindeki ve kendi kendini sürdüren bir ağ olarak tanımlamaktadır. Ethreum alt yapısını kullanan bu kripto para birimi aynı zamanda akıllı sözleşmeler ile etkileşime girerken daha düşük ya da sıfır ücret sağlayabilir.

Radicle (RAD) Coin Projesi Nedir?

RAD Coin projesi 2018 yılında Alexis Sellier ve Eleftherios Diakomichalis tarafından kamu yazılım projelerini finanse etmek ve sürdürmek amacı ile adil bir yol geliştirme prensibi altında kurulmuştur.

Günümüzde kullanılmakta olan yazılımların büyük bir kısmı herkese açık kodlar ile kodlansa da özgür yazılım projeleri genellikle geliştiricilerin anlamlı bir şekilde sisteme katılmalarını sağlayan avantajlardan yoksun şekildedir. Bu duruma ek olarak Github ya da Gitlab sistemlerinde bulundurulan açık kaynaklı projeler, açık kaynaklı ve merkezi olmayan geliştirme yöntemlerinin doğasına aykırı şekilde merkezi sunucular ile çalışmaktadır.

Bu projenin ilk uygulaması merkezi olmayan depolama ağı IPFS’si üzerine inşa edilmiştir. Fakat birkaç teknik durum nedeni ile komplikasyon işlevselliği ve hızı sınırlanmıştır. 2019 yılında çekirdek ekip yön değiştirmeye ve IPFS’yi ağın depolama ve çoğaltma katmanı olarak Git ile değiştirmeye karar vermiştir. Bu kararın ardından da Git eşleri keşfetmek için eşler arası bir ağ katmanı ile eşleştirildi. Bu durum şu anda Radicle ağının altında yatan protokol olan Radicle Link’in temeli olmasına neden oldu.

Bu proje, merkezi platformlara benzer bir kod işbirliği ortamı sağlamak amacı ile tasarlandı. Aradaki en temel fark ise, Radicle projesinin güvenilir aracılara olan bağımlılığı ortadan kaldırmak için eşler arası bir ağ çalışması konusunda kendini geliştirmesidir.

Bu sistemde tüm ağ verileri yerel bir biçimde depolanır ve katılımcılar tarafından dağıtılır. Bu sistem üzerinde yapılan her bir işlemin ücreti ve sistem içinde kullanılması gereken ücretler RAD Coin projesi ile ödemeleri yapılan projelerdir.

Radicle (RAD) Coin 2022 Fiyatı

RAD Coin 2022 fiyatı kripto paraya yatırım yapan kişiler ya da kripto paraya yatırım yapmayı düşünen kişiler tarafından merak edilen ve sıklık ile araştırılan bir konudur.

Kişilerin kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce en çok incelediği parametre olan kripto paranın gerçek para karşılığı anlamına gelen fiyat özelliğidir. Bu fiyatların değişimlerinin düzenli olarak incelenmesi bu kripto para birimine yatırım yapmayı planlayan kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir çünkü para kazanmak oldukça önemlidir ve para kazanılması için bu işlemin yapılması şarttır.

Anlık olarak 1 RAD Coin, 135,60 Türk Lirası değerindedir. Bu kripto para biriminin işlem hacmi ise, 912.082.163 Türk Lirası’dır.

Radicle (RAD) Coin 2022 Yorumu

RAD Coin 2022 yorumu kripto paraya yatırım yapan kişiler ya da kripto paraya yatırım yapmayı düşünen kişiler tarafından merak edilen ve sıklık ile araştırılan bir konudur. Bu kripto para birimine yatırım yapmak için çeşitli uzmanların ve büyük kripto para yatırımcılarının yorumlarını takip etmek ve dinlemek kişinin yararına olacaktır.

Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken şey ise, kripto para yorumlarının firmadan firmaya ve kişiden kişiye göre değişiklik gösterir nitelikte olmasıdır. Bu nedenle kişiler son derece dikkatli analizler yapmalı ve kendi fikirleri doğrultusunda hareket etmelidirler.

İlk olarak bu kripto para ile ilgili Binance kripto para borsasında listelenmesinin ardından büyük bir oranda yükselişe geçerek değer kazandığı dikkat çekse de fiyat ve hacim noktasında oluşan yükseliş herkes tarafından olumlu bir şekilde yorumlanmamaktadır. Yatırımcıların ve kişilerin bu kripto para birimine temkinli şekilde yaklaştıkları sonucuna varılsa da bu kripto para biriminin projesi ve sistemi bu para birimini daha güvenli bir hale getirmek için yeterli durumdadır. Bu nedenle de uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin tercihi RAD Coin yatırımı yapmaktan yana olmuştur.

Radicle (RAD) Coin Grafiği

RAD Coin grafiği incelenerek bu kripto para birimine sağlıklı yatırımlar yapılabilir. Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi bu kripto para biriminde de önemli yatırımlar yapılmakta ve bu yatırımlar kripto paranın değerini ve grafiğini değiştirmektedir.

Kişilerin grafiği kendi durumlarına göre yorumlaması ve kendi kararlarını vermesi sonucu bu kripto para biriminden kazanç sağlamak mümkündür.

Radicle (RAD) Coin Geleceği Var Mı?

RAD Coin geleceği kripto paraya yatırım yapan kişiler ya da kripto paraya yatırım yapmayı düşünen kişiler tarafından merak edilen ve sıklık ile araştırılan bir konudur. Bu kripto para biriminin geleceği ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılmaya devam edilmektedir.

İşlem hacmi her geçen gün büyüyen bu kripto para birimi ile birlikte kişilerin yatırımları da değer kazanmaktadır. Fakat düşük bütçeli ya da kısa vadeli yatırımcıların bu kripto para biriminden uzak durmaları uzmanlar tarafından önerilen bir durumdur.

Radicle (RAD) Coin Hangi Borsalardan Alınabilir?

RAD Coin alınabilecek borsalar kısaca şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • io

Sınırsız Radicle (RAD) Coin Alınabilir Mi?

Sınırsız RAD Coin almak maalesef imkansızdır. Arz miktarına göre çıkarılan RAD Coin piyasada dolaşımdaki miktarı ile işlem görmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz