Almanya’dan Türkiye’ye para göndermek! Avrupa’dan para gönderme limiti ne kadar?

Almanya’dan Türkiye’ye para göndermek için çeşitli yöntem ve uygulamalar vardır. Kişiler kendileri için en uygun olan yöntem üzerinden para transferi gerçekleştirerek işlemlerini sürdürebilir. Bir hesaptan başka bir hesaba para transferi yapmak belirli işlem ücretlerine tabidir. Transferler çeşitli limitlerle de sınırlandırılır. Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme noktasında karşı tarafın kişisel bilgilerini bilmek gerekir aksi halde kimlik doğrulama yapılamayacağı için işlem gerçekleşemez.

Almanyadan Turkiyeye para gondermek

Almanya’dan Türkiye’ye Hangi Ödeme Yöntemleri ile Para Gönderilir?

Çoğu para transferi sağlayıcısı, çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak para yatırmanıza ve göndermenize izin verir. Fakat tüm sağlayıcılar birden fazla seçenek sunmaz. Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme yöntemleri şu şekildedir:

 • Banka havaleleri
 • Kart ödemeleri
 • Nakit ödemeler
 • Alıcıya kapıda teslim yöntemi

Almanya’dan Türkiye’ye uluslararası para transferi göndermek söz konusu olduğunda, alıcının tam adını, ikamet adresini, IBAN numarasını, TRRN kodunu, SWIFT/BIC kodunu ve bazı durumlarda alıcının kimlik belgesinin bir kopyasına sahip olmak gerekir. Tüm bu bilgiler doğrultusunda para transferi doğru şekilde gerçekleşir.

Almanya’dan Türkiye’ye Banka Havalesi ile Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Para transfer işlemlerinde kullanılan yöntemler arasında en güvenilir olanı banka havaleleridir. Sıklıkla tercih edilen bu yöntem ile ihtiyaçlar sorunsuz şekilde karşılanır. Bu yöntemin tek dezavantajı teslimat süresinin yavaş olmasıdır. Transferinizin 1-2 gün sürmesi sorun olmuyorsa memnunsanız, banka havalesi yöntemini tercih edebilirsiniz. Almanya’dan Türkiye’ye banka havalesi ile para gönderme şöyledir:

 • Banka havalesi kullanarak uluslararası bir transfer yapmak istiyorsanız, alıcınızın Türkiye’deki SWIFT/BIC kodunu bilmeniz gerekir.
 • Almanya’dan Türkiye’ye banka havalesi kullanarak para gönderirken giden ücretleri, sabit ücretleri, döviz kuru marjını ve bazen ek gelen transfer ücretini ödemek koşulu ile işlem yapılır.
 • Bazı durumlarda, aracı ve gelen transfer ücretleri, Türkiye’deki alıcı banka veya finans kurumu tarafından karşılanır; bu, ödeme yapmadan önce açıklığa kavuşturulması gereken bir şeydir.
 • Çeşitli çevrimiçi para transferi hizmetlerini kullanırken genellikle bir gönderici ücreti ve küçük bir döviz kuru marjı ödenir.

Almanyadan Turkiyeye para gondermek2

Almanya’dan Türkiye’ye Döviz Transferi Nasıl Yapılır?

Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme işleminden önce çeşitli unsurlara dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde gerçekleştirilen işlemlerde hata oluşabilir. Almanya’dan Türkiye’ye döviz transferi şöyledir:

 • Almanya’dan Türkiye’ye ne kadar çok para gönderilirse, o kadar fazla değer elde edilir. Transfer ücretleri sabit tutarlar üzerinden karşılandığı için kimi zaman yüzdeler düşük olabilir.
 • Para transferi sağlayıcıları, gelir elde etmek için orta piyasa döviz kurlarının üzerine küçük bir yüzde alır. Mevcut orta piyasa oranı 14.71208’dir ve en düşük döviz kuru marjı şu anda orta piyasa oranının %1,32 üzerinde sunulur.
 • Türkiye’ye para göndermeden önce, kullanılan sağlayıcının herhangi bir gizli ücret almadığından emin olmak gerekir.

Almanya’dan Türkiye’ye En Uygun Kur ile Nasıl Para Gönderilir?

EUR’yu TRY’ye göndermek için en iyi sağlayıcıyı bulmak karşılaştırma tabloları kullanılarak işlem başlatılır. Almanya’dan Türkiye’ye en uygun kur ile para gönderme şöyledir:

 • En ucuz sistemi tespit etme amacında tablolar arası analiz yapmak için platformlar üzerinde hesap oluşturularak süreç başlatılabilir.
 • Bunun için gönderilmek istenen tutar girilir.
 • Ardından transfer finanse edilir.
 • Transferi onaylayan bir e-posta alınarak işleme onay verilir.

Tüm bu adımlar ardından uygun kur yakalanarak işlem gerçekleştirilebilir.

Almanyadan Turkiyeye para gondermek3

Almanya’dan Türkiye’ye Para Gönderme Limiti Ne Kadar?

Almanya’dan alınabilen para tutarı büyük ölçüde kullanılan para transferi hizmetine bağlı olur. Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme limiti 10.000 Euro olarak hesaplanır. Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme işlemi havale ile yapılıyorsa 2 ile 3 iş günü kadar bekleme süresi verilir.

Türkiye’de Dövizden TL’ye Transfer Nasıl Alınır?

Almanya’dan Türkiye’ye döviz göndermenin çeşitli yöntemleri vardır. Sağlayıcılar arasında farklı yöntemler ile uygulanan bu işlem için dikkatli hareket edilmesi gerekir. Türkiye’de dövizden TL’ye transfer şu şekildedir:

 • TL doğrudan bir banka hesabına yatırılabilir.
 • Alıcının Türkiye genelinde belirli bir yerden nakit çekmesi sağlanabilir.
 • Para doğrudan kapıdan teslim seçeneği ile iletilebilir.
 • Alıcının mobil cüzdanına TRY gönderilebilir.

Sürücü belgesi, pasaport ya da TC kimlik kartı gibi devlet tarafından verilmiş fotoğraflı resmi belgeler ile yapılan para transferi belgelendirilebilir. Ek olarak referans numarası, gönderici ayrıntıları ve gönderilen para miktarı ile gönderme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz