Almanya alışveriş ve e ticaret siteler 2024 (Online elektronik alışveriş ve giyim siteleri)

Almanya’da yaşıyor ya da sevdiğiniz bir Alman markasına ulaşmak istiyorsanız uluslararası hizmet sağlayan e-ticaret siteleri üzerinden alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. En sevilen ve güvenli Almanya alışveriş siteleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı tercih ederek güncel olarak oluşturulan kategoriler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

amazonde

Amazon Germany

Tahmini aylık ziyaretçi sayısı 578,80 milyon olan bu platform, global olarak tanınırlık kazanır. Amazon, 90’lı yıllardan beri faaliyet gösteren ve uzun süredir Alman pazarında sağlam bir yere sahip olan ABD merkezli bir e-ticaret mega markasıdır. Kitaplardan dijital medyaya, giyime, elektronik ürünlere ve hatta video akışından bulut bilişime kadar aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyi geniş bir yelpazede satan Amazon, Alman pazarında etkin bir rol oynar.

eBay Germany

Amerikan e-ticaret öncüsü olan eBay, müşterilerin çevrimiçi açık artırma platformları veya doğrudan satış yoluyla hem bireylerden hem de işletmelerden satıcılardan hemen hemen her şeyi satın almalarını sağlayan bir çevrimiçi pazar yeridir. 1995’teki lansmanından bu yana, eBay dünya çapında 20’den fazla ülkede hizmet verir.

eBay Kleinanzeigen

Tahmini aylık ziyaretçi sayısı 148,78 milyon olan eBay Kleinanzeigen veya İngilizce eBay Classifieds, kullanıcıların ücretsiz reklam yayınlamasına ve çeşitli ürünlere göz atmasına izin veren Almanya’nın en büyük sınıflandırılmış sitesidir. Yeni, kullanılmış, özel veya ticari kategoriler altında kişiler çeşitli hizmetlerini yayınlayabilir.

2005 yılında kurulan eBay Kleinanzeigen, günümüzde otomotiv, emlak, eğlence ürünleri, ev, bahçe, moda, elektronik gibi her şey için pazardaki kullanıcıları çeken ülkenin en büyük web siteleri arasında yer alır. Almanya alışveriş siteleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı tercih ederek yapacağınız alışverişler büyük oranda memnuniyet sunar.

Otto

Tahmini aylık ziyaretçi sayısı 57,27 milyon olan Otto, 1949’da postayla sipariş şirketi olarak başlayan ve gelişen bir e-ticaret sitesine dönüşerek Almanya’nın en büyük çevrimiçi alışveriş merkezi haline gelen Almanya doğumlu bir markadır.

Ayrıca şu anda Avrupa, Asya ve Amerika’da 20 ülkede faaliyet göstererek global bir marka haline gelir. Ev, moda, spor, elektronik ve daha fazla kategoride bir dizi ürün sunan Otto, özellikle markanın başarılı olduğu ev eşyaları, giyim ve elektronik kategorilerinde geniş bir Alman izleyici kitlesini kendine çeker.

İdealo

Tahmini aylık ziyaretçi sayısı 55,70 milyon olan bu platform 2000 yılında Almanya’da kurulur. Idealo; spor, dış mekan, bebek, çocuk, ev, bahçe, yemek, oyun, ilaç ve çok daha fazlasını içeren kategorileri kapsar. Kategorilerin çeşitli olması web siteye gelen trafiği artırır. Bu web sitesi piyasada fiyat karşılaştırması da yaparak kullanıcıların en ucuz ürüne sahip olması noktasında ek bir hizmet de verir. Kişiler ihtiyaç duydukları bir ürünün nerede kaç para üzerinden satışta olduğunu görerek ona göre karar verme fırsatı yakalar.

Media Markt

Tahmini aylık ziyaretçi sayısı 33.47 milyon olan Media Markt, varlığı Avrupa’da katlanarak büyümeden bir markadır. 1979 yılında kurulan bu marka günümüzde 12 ülkeye online hizmet sunar. Media Markt Saturn Perakende Grubu’nun sahibi olduğu Media Market, şu anda dünyanın en büyük ikinci tüketici elektroniği markasıdır. Amerikalı rakibi Best Buy’dan sonra ikinci sırada yer alır.

Lidl

Tahmini aylık ziyaretçi sayısı 26.84 milyon olan Lidl, Avrupa’nın çoğunda bir ev ismi haline gelen bakkaliye ve diğer ürünler sunan indirimli süpermarket zinciridir. 1930’da piyasaya sürülmesinden bu yana, Lidl çoğu Avrupa ülkesinde ve hatta Amerika Birleşik Devletleri’nde 10.000 mağazası ile hizmet verir. Lidl’in e-ticaret mevcudiyeti, Almanya pazarında daha büyük bir yer edinir. Ülke çapındaki müşterilere indirimli yiyecek ve mal yelpazesine çeşitli hizmetler sunar.

Zalando

Tahmini aylık ziyaretçi sayısı 23,96 milyon olan Zalando; moda, ayakkabı, güzellik, aksesuar ve spor kategorilerinde uzmanlığa sahip, en başarılı segmenti moda olmak üzere çeşitli uluslararası ve küçük niş markalardan ürünler sunan bir Alman e-ticaret şirketidir. 2008’de Rocket Internet tarafından piyasaya sürülür.

Almanya alışveriş siteleri arasında yer alan Zalando, şu anda on beş ülkede ve çeşitli uluslararası yan şirketlerde faaliyet gösteren, Avrupa çapında bir çevrimiçi moda mega markası konumundadır. Tüm bu markalar arasından ihtiyacınızla eşleşen aramalar yaparak alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz