Pony at çiftliği kurmak: Pony at yetiştiriciliği ve çiftliği nasıl açılır? Maliyeti ne kadar?

sheatland pony 4

Ülkemizde pek revaçta olmasa da Avustralya, İtalya, İngiltere, ABD gibi ülkelerde pek popüler olan bir sektördür.Boyları 42 cm ile 80 cm arası değişen bu küçük atlar hem cinslerinden daha akıllı ve daha beceriklidirler.Ağırlıkları ise 90 ile 150 kg arası değişmektedir.Pony At Çiftliği Kurmak ve Pony At Yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız, doğru karar verdiğinize emin olabilirsiniz.

Pony at çiftlikleri aynı zamanda otizm ve down sendromlu hastaların uğrak yeridir.Onların kas gelişimlerini ve fiziksel aktivitelerini yapabilmeleri için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kazanç bakımından ise diğer kurulan çiftliklere göre yüksek kazançlar elde etmek mümkündür.Seans ve tur olarak hizmet veren çiftlikler saat ücreti olarak minimum 100 tl ücret almaktadırlar.Ya da 20 tl gibi 500 metrelik bir parkurda tur ücreti alınmaktadır.

0x0 07

Pony Çiftlikleri Nerelerde  Kurulmalıdır?

Öncelikle minimum 1500 metrekarelik bir alana ihtiyaç duyulmaktadır.Bu alana sahip olabileceğiniz turistik ve doğal bitki örtüsüne sahip yerlerde çiftlik kurmanız avantajınıza olacaktır.İlk başlarda başlayacağınız ufak çaplı pony at çiftliğiyle kazanacağınız paraya bağlı olarak kısa zamanda büyüme şansı yakalayacaksınız.

Pony Çiftliği Ne Kadara Açılır?

Pony atlar hem cinsleri gibi ot ve samanlarla beslenirler.Ekstra beslenmeleri için bir gereklilik yoktur.Pony atların tanesi ise 5 bin ile 15 bin tl arası değişmektedir.4 Pony at ile oluşturacağınız bir çiftliğin maliyeti 50 bin ile 100 bin tl arası değişmektedir.Pony atları ise ülkemizde bulabilirsiniz.Sahibinden.com gibi sitelerde ilanları yer almaktadır.

pony at çiftliği

Yasal Prosedürler Nelerdir?Teşvik Bulunabilir mi?

Normal bir at çiftliği açmak ile aynı şartlara sahiptir.Zeminlerde dolgu ve çimlenme sahalarına dikkat ettiğiniz sürece rahatlıkla ruhsat alabilirsiniz.Aynı zamanda yaşınıza ve yaptığınız iş koluna bağlı olarak Tarım İl Müdürlükleri Tarafından 30 bin TL hibe  KOSGEB tarafından ise 70 bin tl faizsiz kredi alabilirsiniz.Sonuçta ülkemizde yapılacak ender iş kollarından birisidir.

Pony At Çiftliği Kazancı Ne kadardır?

Ülkemizde köpek, at, balık ve çeşitli hayvanlara ait çiftlikler vardır.Size sadece şöyle söylemeliyiz ki Pony at çiftlikleri size diğer çiftliklerden daha yüksek bir kazanç sağlayacaktır.Saatlik kiralama hizmeti 100 tl olan bir pony at size günlük 500-600 TL kazandırabilir.Tabi gerisi size kalmış.Yetiştireceğiniz at sayısı, yapacağınız reklam, turistik yerlere yakınlığınız, çalışma saatleriniz gelirinizi arttırabilir de azaltabilir de.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz