Turistik yazlık bölgelerde para kazandıran 4 iş fikri

Henüz Ocak ayındayız ama kışın yarısı neredeyse bitti denilebilir. Şimdiden yaz aylarında yapılacak iş fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda yazlık bölgelerde para kazandıracak 4 iş fikiri sunacağız. Ülkemizin turizm cenneti olması nedeniyle yaz aylarında Antalya, İzmir, Bodrum vs gibi turistik yerlerimize milyonlarca ziyaretçi geliyor.

Bu durumu avantaja çevirmek ve yaz aylarında ne iş yapabilirim diyorsanız aşağıda vereceğimiz fikirlerden size uygun olanlarını mutlaka uygulayın. 3-5 ay arası süren turizm sezonunda çok para kazanabilir ve de kazandığınız paralar ile tatil yapabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz…

Akülü Araba Kiralayın

akülü araba kiralayın

Yazlık bölgelerde kısa sürede çok para kazanmak istiyorsanız işinizin çocuklar ile bağlantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Akülü araba kiralama işi tam bu noktada doğrudan çocukların ilgisini çeken bir iş modelidir. Yazlık bölgelerde insanlar genellikle çocuklarının isteklerini kıramaz ve istedikleri şeyleri yapmaya çalışır. Akülü arabaya binmek istemeyecek çocuğun sayısı da oldukça azdır. Sizin yapmanız gereken bir kaç tane akülü araba satın alıp çocukların bol olduğu yerlerde aracı 10dk 20 TL, 15 DK 30 TL vs. gibi bir fiyatlandırma ile kiralamaktır. Kısa sürede kazanacağınız para ile akülü arabaların maliyetini çıkartı ve kar etmeye başlarsınız. Bir süre sonra arabaların mülkiyeti tamamen size ait olacağı için ne gelirse kar olacaktır.

BUNU DA OKUYUN: 1000 TL (Bin Lira) Sermaye İle Yapılabilecek 4 İş Fikiri

Geçici Dövme Yapın

geçici dövme yapın

Yaz sezonunda insanlar biraz rahatladığı, gevşediği için bu zaman zarfında aklına gelen her şeyi yapmak istemektedir. Yazlık bölgelerde tatil yapan bir çok insan bir anlık heves ile geçici dövme yaptırmaktadır. Siz de bu durumu değerlendirerek seyyar veya ufak bir dükkanı kiralayarak geçici dövme işi yapabilirsiniz. Bu iş için biraz el yeteneğinizin olması gerekmektedir. Yaz sezonundan bir kaç ay önce alacağınız basit dövme dersleri ile siz de dövmeciliğe geçiş yapabilirsiniz.

Soğuk Ürünler Satışı Yapın

soğuk ürünler satışı yapın

Havaların sıcak olması gün içerisinde insanları bunalttığı için soğuk ürünlere olan talep yazlık bölgelerde oldukça fazladır. Güneşin tam tepeden vurduğu vakitlerde her ne kadar insanlar denize girerek serinlese de çoğu kişi bu noktada soğuk ürünler tüketmeyi de tercih etmektedir. Bir stand kiralayıp dondurma, limonata, karışık meyve aromaları satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Başlangıç sermayesi oldukça düşük olan bu iş ile yaz aylarınızı para içerisinde geçirebilirsiniz.

Takı, Boncuk, Kolye Satın

kolye takı satışı yapın

Yazlık bölgelerde tutacak en karlı işlerden bir diğeri de takı, boncuk ve kolye satışıdır. Bölgeye turist olarak gelen insanlar bulundukları yerde alışveriş yaparlarken gözlerine takı, boncuk gibi şeyler takılacak ve sizden alışveriş yapmak isteyeceklerdir. Bu tür malzemeleri toptan olarak satın alır ve işler noktada stand kiralayarak satışa başlayabilirsiniz. İşin başında düşük sermaye ile mal alımı yaparsınız, elinizdeki sattıktan sonra ilgiye, yoğunluğa göre daha fazla mal siparişi verirsiniz.

One Response

  1. Rabia

Mesaj Bırakabilirsiniz