Yurtiçi Kargo Franchise Bedeli 2023 (Bayilik Şartları, Maliyeti)

Bir Yurtiçi kargo bayiliği alarak bu alanda kazanç sağlamak için yazıdan yardım alabilirsiniz. Yazı içerisinde Yurtiçi Kargo markasının franchise bedeli 2022, bayilik koşulları, bayilik ücretleri, toplam bayi sayısı gibi detaylar yer almaktadır.

Yurtiçi kargo ortalama 40 yıllık bir geçmişe sahiptir. Türkiye’nin ilk Türk kargo firması olan Yurtiçi, Dr. İbrahim Arıkan önderliğinde kurulmuştur. İstanbul sınırları içerisinde ortaya çıkan bu kurum ilk aşamada yalnızca 3 şubeye sahiptir. Ancak zaman geçtikçe bu üç şubenin sayısı artarak Türkiye’nin 81 iline yayılmıştır. Kuzey Kıbrıs da dâhil olmak üzere pek çok yere kargo gönderilebilmektedir.

Kargoculuk ile ilgili pek çok konuda ilki üstlenen marka, inovasyon da öncüler arasındadır. Bilişim ürünlerinin kargoya uyum sağlaması Yurtiçi Kargo firması sayesinde mümkün olmuştur. 1993 yılına dayanan bir geçmişe sahip olan firma, hem ulusal hem de uluslararası sahada aktif bir role sahiptir. Bu firma Avrupa’nın en büyük yatırımları arasında gösterilmiştir. Günümüzde küresel olarak 220 farklı noktaya Yurtiçi Kargo ile hizmet verilmektedir.

Yurtiçi kargo bayiliği satın almak isteyen kişiler bayilik durumlarını yakından takip etmelidir. Bayi alma kriterlerine uyan adaylar, kurumsal iletişim adresleri üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları Nelerdir?

Yurtiçi kargo bayiliği şartları aşağıda yer alan maddelerde detaylandırılmıştır:

 • Yurtiçi kargo bayi için aday olan kişilerin taşıma araçlarına sahip olması gerekmektedir.
 • Yukarda yer alan maddenin sağlanamaması durumunda bir taşımacılık sektörü ile yapılan araç anlaşmaları da bayilik kriterlerini etkileyebilmektedir. Taşıt masrafından kısmak isteyen kişiler bazı anlaşmalar sayesinde amaçlarına ulaşabilmektedir.
 • Bu firma, gönderici ve alıcıya ait yükleme ve varış bilgilerinde ultra şeffaflık anlayışı gütmektedir. Bayi adayları bilişim sistemlerini aktif bir şekilde kullanmalıdır. Bunun için de gereken bir donanım bulunmaktadır.
 • Yurtiçi Kargo, bayi açmak isteyen kişilerin markanın imaj ve misyonunu korumasını beklemektedir.
 • Bayi açacak insanların odak noktası daima müşteri memnuniyeti olmalıdır. Buna ek olarak verimli çalışma ve şartların sağlanması da gerekmektedir.
 • Adaylar, bayilerinden yola çıkan gönderilerin güvenliğinden sorumludur.
 • Bayinin hız ve memnuniyetinin yüksek olması, Yurtiçi Kargo markasının korunması için önemlidir.
 • Adaylar hem organizasyon hem de yönetim konusunda yeteneğe sahip olmalıdır.
 • Bayi çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetlerin tamamı şube ve kurum itibarına göre sürdürülmektedir.
 • Bayilik şubesi, müşteri memnuniyeti prensibi ile müşterileri ağırlamalıdır.
 • Yurtiçi Kargo frenchise açmak isteyen kişilerin başka bir şube ile yakın olması gerekmektedir.
 • Bayilik açmayı düşünen bireylerin yapılan masrafları ödeyecek bir güce sahip olması beklenmektedir. Gerekli masrafları karşılamak için kanıt göstermeyen adayların başvurusu reddedilmektedir.

2022 Yurtiçi Kargo Franchise Bedeli Ne Kadar?

Yurtiçi Kargo franchise bedeli genel olarak 600 bin TL tutarındadır. Bu tutar 100 bin TL artabilmekte ya da azalabilmektedir. Artma ve azalma durumlarının en temel nedeni şubelerin boyutları ve şubeler için seçilen alanların işlevselliğidir.

Yurtiçi Kargo Bayiliği Nasıl Alınır?

Yurtiçi kargo bayiliği almak için şu maddeler eksiksiz olarak uygulanmaktadır:

 • Adaylar organizasyon ve yönetim eğitiminden geçmektedir.
 • Adaylara eğitime ek olarak personel ve yönetici programı uygulanmaktadır.
 • Adayların Yurtiçi Kargo’ya önerdikleri bayinin konumu ve boyutları detaylı olarak değerlendirilmektedir.

Yurtiçi Kargo’nun Kaç Tane Bayisi Var?

Yurtiçi kargo bayi sayısı 1300 civarındadır. 81 ilde de şubesi bulunan bu marka 33 aktarma merkezine ve 18 bölge müdürlüğüne sahiptir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Yurtiçi kargo müşteri hizmetleri telefon numarası 44 49 999 şeklindedir.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz