Goodyear Bayiliği Nasıl Alınır? Şartları Neler? Maliyeti Ne Kadar?

Türkiye’deki otomobil kullanıcıların lastik tercihleri arasından zirvede yer alan Goodyear bayilik vermektedir. Ülkemizde büyük yatırımlar yapan Goodyear firması Türk kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için Türkiye genelinde bayilikler vermeye devam ediyor. Lastik satış sektörüne girmeyi planlayan girişimciler bu fırsatı değerlendirerek Goodyear’dan lastik bayiliği alabilirler.

Dünyanın sayılı lastik üreticilerinden olan Goodyear, 1961 yılında Türkiye piyasasına giriş yapmış ve üretim, satış ve satış sonrası destek vererek otomobil sahiplerinin beğenisini kazanmıştır. Türkiye’deki yatırımlarına büyük önem veren firma İzmit ve Adapazarı’nda iki üretim tesisi kurmuştur. Ülkemizdeki istihdam seferberliğine de destek veren Goodyear fabrikalarında 1600 personel çalıştırmaktadır. Üretim tesislerinde tam kapasite ile binek araç, 4×4, hafif ticari araç lastikleri üretimi gerçekleştiren firma yaygın bayi ağı ile satış miktarlarını artırmayı hedefliyor. Goodyear bayileri arasına katılmak istiyorsanız siz de firmaya bayilik başvurunuzu göndererek şansınızı deneyebilirsiniz.

Goodyear bayiliği almak için online başvuru imkanı bulunmamaktadır. Firmayla irtibat kurarak Goodyear bayiliği alma isteğinizi bizzat iletmeniz gerekmektedir. Ardından firma yetkilileri başvurunuzu değerlendirecek, başvuru sürecinizin olumlu sonuçlanması halinde firma sizinle irtibat kurarak bayilik sürecinizi başlatacaktır. Olumsuz sonuçlanması durumunda ise tarafınıza bildirim yapılmaktadır.

Goodyear Bayilik Başvurusu

Goodyear bayilik başvurusu

Türkiye’de en çok satılan lastik markalarından birisi elbette Goodyear’dır. Müşterilere satış öncesi ve sonrası sunduğu destekle bir çok araç sahibinin ilk tercihlerinden birisidir. Lastik satışı sektörüne girmek için çalışılabilecek en kaliteli bayi kesinlikle Goodyear firmasıdır denilebilir. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen girişimciler aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak firmaya bayilik almak istediklerini bildirebilirler.

Goodyear Bayilik Şartları ve Özellikleri Neler?

goodyear bayilik şartları

 • Lastik satışı sektörüne girmeye karar vermiş, lastik bayisi olmak isteyen girişimci ve çalışkan kişilerin bayilik başvurularını bekliyoruz.
 • Firmamıza bayilik başvurusu yapacak kişiler Goodyear ile uyumlu çalışacak, lastik satım sektöründe tecrübeli kişilerden olmalıdır.
 • Adaylar bayilik almayı talep ettikleri il / ilçe ve bölgeyi bizlere bildirmeli ve bizim onayımızı almalıdırlar. Bayilik talep edilen bölgenin Goodyear tarafından onaylanması halinde bayi adayı ile görüşmeler yapılacak ve işin tüm detayları konuşulacaktır.
 • Bayilik alan kişiler firmamızın belirlemiş olduğu miktarda lastik alımı yapmak zorundadır. Lastik alımı bölge ve bütçeye göre değişebilir. Bu nedenden dolayı lastik sektörüne yapılacak yatırımı karşılayabilecek olan sermaye sahiplerinin bizimle iletişime geçmesini rica ederiz.
 • Firmayı bulunduğu konumda iyi temsil edecek kişilere bayilik izni verilmektedir. Bu sebeple firmanın yasal politikaları çerçevesinde hareket edilmesi, misyon ve vizyonun benimsenmesi gerekmektedir.
 • Lastik sektöründe deneyim sahibi kişilere bayilik verilmektedir. İlk kez sektöre girecek tecrübesiz kişilerin başvuruları reddedilmektedir.
 • Bayilik başvurusu sürecinde pazar araştırması yapılmaktadır. Bayilik açılmak istenen bölge, firma tarafından denetlenmektedir. Satış yapmaya uygun bölgede olmayan bayilik talepleri reddedilmektedir. Bu durumda firmanın belirlediği noktalardan birini seçerek tekrar başvuru yapabilirsiniz.
 • Goodyear bayiliği açılış giderleri bulunmaktadır. Ayrıca firmadan belli miktarda lastik alınması gerekmektedir. Bu nedenle sermaye sahibi olunması gerekmektedir. Yeterli sermayesi bulunmayan kişilerin başvuruları reddedilmektedir.

Goodyear Bayilik Açma Maliyeti Ne Kadar?

Goodyear bayilik açmak için gereken sermaye, firma tarafından yapılan başvuru sürecinde belirlenmektedir. Bu nedenle net bir rakam vermek mümkün değildir. Bununla birlikte franchising bedeli, lastik alımı bedeli ve açılış giderleri göz önünde bulundurulduğunda ortalama 500.000 TL sermaye gerektiği bilinmektedir. Goodyear tanınmış lastik firmalarından birisidir. Bu klasmanda hizmet veren neredeyse tüm lastik firmaları için bayilik bedelleri bu civardadır.

Goodyear Hangi Bölgelere Bayilik Vermektedir?

Goodyear lastik bayiliği açılabilecek bölgeler konusunda bir sınırlama bulunmamaktadır. Firma tüm Türkiye’de 81 ilde bayilik verebilmektedir. Bununla birlikte elbette bayilik açılacak lokasyon için bazı kriterler bulunmaktadır. Firmaya başvuru yaptığınızda bölge

Goodyear İletişim Numarası

Goodyear lastik firması irtibat numarası ve adres bilgileri:

 • 0 212 329 50 00
 • Maslak Mahallesi Sümer Sokak No: 4 Sarıyer/ İstanbul
 • E-Posta: musteri_hizmetleri@goodyear.com

Firmayla irtibat kurarak bayilik başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuz olumlu bulunduğu takdirde Goodyear firma yetkilileri sizinle temas kuracak ve sizinle görüşme yapacaktır.

Mesaj Sayısı(4)

 1. Yusuf Fırat ARSLAN
 2. Erdal Yıldırım

Mesaj Bırakabilirsiniz