Yurtiçi Kargo Takip (Gönderi No Sorgulama 2023)

Yurtiçi Kargo firması tarafından gönderimi yapılan kargoların takip işlemleri için Yurtiçi kargo internet sitesi kullanılabilir. Bu sayfa ile kargonuzun nerede olduğunu ve ne zaman sizlere teslim edileceğini öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo takip işlemlerinin tümü, günümüzde Yurtiçi kargo şubelerine gidilmeden internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Yurtiçi kargo kargo takibi yapmak isteyen kişiler, Yurtiçi Kargo takip sayfası üzerinden gönderi numaraları ile beraber kolay ve hızlı bir şekilde kargolarını takip edebilirler.

yurtiçi kargo logo png 2

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yurtiçi kargonun gönderilerini takip edebilmek için şu adımların izlenmesi gereklidir:

 • Yurtiçi Kargo’nun resmi internet adresine giriş yapılır.
 • “Kargo takibi” sayfasına giriş yapılır.
 • Gönderi numarası, firma tarafından verilmiş alana yazılır.
 • İnternet sayfasındaki doğrulama kodu yazılır.
 • “Sorgula” seçeneğine tıklanır.

Sorgulama işleminin tamamlanmasından sonra Yurtiçi Kargo takip bilgilerinin tümü kişilere verilir. Bu sayede kargonun nerede olduğu ve ne zaman teslim edileceği gibi tüm bilgileri kolaylıkla öğrenilebilir.

Yurtiçi Kargom Nerede?

Yurtiçi kargo tarafından gönderilen kargoların nerede olduğunu öğrenebilmek için gönderi numarası ile beraber Yurtiçi Kargo sorgulama işleminin yapılması gereklidir. Günümüzde her bir kargo için özel olarak belirlenen gönderi numaraları ile beraber kargoların durumları kontrol edilmektedir.

Yurtiçi Kargo Gönderi No Nasıl Sorgulanır?

Yurtiçi kargo firması üzerinden gönderilen kargoların durumlarının sorgulanabilmesi için şu adımların izlenmesi gereklidir:

 • Yurtiçi kargo internet sitesine girilir ve kargo takibi sayfası açılır.
 • Açılan kargo takibi sayfasına gönderi numarası yazılır.
 • Yurtiçi Kargo gönderi no sorgulama işlemi, gönderi numarasının doğru yazılmasından sonra “Sorgula” butonuna basılarak hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Yurtiçi Kargo İletişim Numarası Nedir?

Yurtiçi kargoya ulaşım sağlayabilmek için şubelerin iletişim numaralarının kullanılmasının yanında, Yurtiçi Kargo müşteri hizmetleri numarası da kullanılmaktadır. 444 99 99 numarası üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde Yurtiçi kargonun müşteri temsilcilerine ulaşım sağlanabilir.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Yurtiçi kargonun çalışma saatleri, diğer kargo şirketlerinde olduğu gibi hafta sonu ve hafta içi günler için değişiklik gösterir. Yurtiçi Kargo mesai saatleri şöyle sıralanmıştır:

 • Yurtiçi Kargo hafta içi açılış saati: 08.30
 • Yurtiçi Kargo hafta içi kapanış saati: 18.00
 • Yurtiçi Kargo hafta sonu açılış saati: 08.30
 • Yurtiçi Kargo hafta sonu kapanış saati: 15.00

Yurtiçi kargo firmasının hafta sonu çalışmakta olduğu yani şubelerinin çalıştığı gün yalnızca cumartesi günleridir. Pazar günleri firmaların resmi olarak hiçbir şubesi çalışmaz. Ancak şubelerin durumlarına ve yoğunluklarına bağlı olarak bazı zamanlarda Pazar günleri de çalışabilirler. Pazar günü çalışmaları durumunda Yurtiçi Kargonun hiçbir şubesi, kargo kabul etmez. Yalnızca kargo dağıtımı işlemi ile ilgilenir. Aynı şekilde, cumartesi günleri de mesai saatinden fazla da bazı durumlarda çalışabilirler.

Mesaj Bırakabilirsiniz