Antika Eşya Yenileyerek Para Kazanma Yolları

Antika eskiden sadece koleksiyoncuların ilgi alanındaydı. Günümüzde ikinci ele rağbetin artmasıyla antika eşyalarında ilgili ve sevenleri çoğaldı. Dekorasyonlarda eski, klasik eşyaların kullanımına çok sık rastlıyoruz. Herkesin evinde eski kullanılmayan, değeri fark edilmeyen eşyalar mutlaka bulunmaktadır. Artık bunları yenileyerek yaygınlaşan ikinci el uygulamalarında satabilirsiniz. Antika eşya alanlar internet sitesi ve telefon üzerinden satıcılarla iletişime geçiyorlar ve elinizde bulunan antikanın değerinin daha üzerinde bir fiyat belirliyorlar. Sizler de antika eşyalarınız var ve bunları satmak istiyorsanız araştırmalara başlayabilirsiniz. Antika eşyanız var ve bunu satmak mı istiyorsunuz? Öncelikle eşyanızın yenileme işlemlerinizi hallettikten sonra fotoğrafını çekebilir bu konuyla ilgili bilgisi olan internet sitelerindeki profesyonel kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Antikanızın değerini ancak alanında uzman, profesyonelleşmiş kişiler belirleyebilir bundan dolayı bu kişilere mutlaka güvenilmesi gerekmektedir.

Antika Eşya Nasıl Yenilenir?

Antika işi yapmak istiyorum diyorsanız antika eşya yenilemede ilk akla gelen yöntem cila atmaktır. Farklı cila renkleriyle farklı dokularıyla sadece cila atarak daha gösterişli hale getirebilirsiniz. En popüler bir diğer yöntem ise antika eşyaları farklı amaçla kullanır hale getirmek. Elimde çok antika eşya var Antika eşya satışı yapmak istiyorum diyorsanız örneğin eski bir dikiş makinesini boya ve cilayla gösterişli hale getirerek dresuar olarak kullanabilir ve satışa sunabilirsiniz. Böylece elinizde bulunan eski eşyaları da değerlendirmiş olur bir yandan da gelir elde edersiniz. Antika eşyaların değerlenmesi ve antika diyebilmek için 100 sene geçirmiş olması ve ender bulunan bir parça olması gerekmektedir. Bir antika eşya kullanıldığı o eski yılların ruhunu mutlaka üzerinde barındırır, izler taşır. Bu şekilde üründen alınacak kazanç da buna bağlı olarak artar.

Antika Eşya Yenilemesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Antika eşya yenilerken en önemli dikkat edilmesi gereken nokta özünü korumaktır. Zaten eskimiş ve hassaslaşmış eşyaları onlara zarar vermeden yenilemelisiniz. Cila atarken hassaslaşmış desenlerine zarar vermemelisiniz. Bir diğer önemli nokta ise modeline uygun yenilemek. Antika eşyalar genelde ahşap ve koyu renktedirler. Parlak ve gösterişli dururlar. Onları giderek ters bir renge boyamak ya da alakasız bir tonda cila atmak antika görüntüsünden uzaklaştıracaktır. En çok satılan antikalar ; müzik kutuları, gramofonlar ve plaklardır. Sonrasında sırasıyla antika vazolar ve antika kutular gelmektedir. fiyat belirlemek için piyasa araştırması yapılması gerekir. Örneğin elinizde bir antika vazo var. Piyasadaki benzer vazoların fiyatlarına bakarak sizin ürününüze uygun fiyatı bulabilirsiniz. Antikalarda fiyat belirleme işlemini merak ediyorsanız bir antikacı ortalama bir ücret olarak 3 bin – 7 bin arası para kazanmaktadır. Ancak bu net bir kazanç bilgisi değildir. Eşyanın yıpranma oranına, boyutuna, kaç yıl öncesine ait olduğuna bağlı olarak çok farklı rakamlarla karşılaşmak mümkündür.

 

 

Mesaj Bırakabilirsiniz