Yol kenarında ne satabilirim? Yolda hangi işler yapılabilir?

Aracınız ile seyahat ederken veya otobüs yolculuklarında mutlaka yol kenarında bir şeyler satan kişileri görmüşsünüzdür. Kendi aracıyla seyahat edenler genellikle bu tarz satış yapan yerlerde durur ve bir şeyler satın alır. Oldukça karlı bir iş olan karayolları kenarında ürün satmak bir çok kişinin merak ettiği bir konu. Yol kenarında ne satılır, hangi ürünlere daha fazla talep olur bu yazımızda anlatıyoruz.

Yazımızda 4 tane satış tavsiyesi vereceğiz. Siz de buradaki tavsiyeleri uygulayarak yol kenarında satışa başlayıp, az çok demeden para kazanabilirsiniz.

Yiyecek ve İçecek Satmak

yiyecek içecek satışı

Yol kenarında ne satılır diyenlere ilk tavsiyemiz çeşitli hamur işi yiyecekler ve içeceklerdir. Hele bir de yaz aylarının geldiğini düşünürsek bolca müşterinizin olması normal olacaktır. Uzun yolda araç sürenler bir zaman sonra acıkır ve atıştıracak bir şeyler arar. Yol kenarında el yapımı gözleme, poğaça, börek ve yanlarında içecek olarak ayran, şerbet, limonata satabilirsiniz. Daha önce bu tarz bir iş yapan akrabamız her yaz ayında 1 araba alıyordu. Oldukça karlı bir iş…

Kavun, Karpuz Satışı

kavun karpuz satış

İzmir – Kütahya yolunu kullananlar bilirler Manisa’nın Kırkağaç ilçesini geçince ardı arkasına sıralanan kavun satıcılarını görürsünüz. Zaten Kırkağaç ilçemiz de kavunu ile meşhurdur ve gayet lezzetli bir kavun türüdür. Yaz aylarında bu işi yapmayı düşünenler kavun ve karpuzu stokladıktan sonra yol üzerine bir tezgah kurmalı ve müşterinin gelmesini beklemelidir. Sadece kavun satarak dahi iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Hediyelik Eşyalar

hediyelik eşya

Bir şehirden farklı bir şehire gidenler genellikle akraba – eş dost ziyareti için o yolu kullanmaktadır. Böyle olunca da insanlar akrabalarına götürmek için hediye almayı düşünebilirler. Bu durumu değerlendirip yol kenarında hediyelik eşya, takı, süs & dekorasyon ürünleri vb. nin satıldığı ufak bir tezgah kurabilirsiniz. Bu gibi ürünleri daha çok bayanlar tercih ettiği için ürün çeşitliliğine önem verilmelidir. Bayanlar hemen bir ürünü beğenip satın almaz, farklı çeşitlerini de görmek ister.

Zeytinyağı Satışı

zeytinyağı satışı

Zeytinyağı çıkartılan bölgelere yakınsanız fabrikadan üretim alıp, yol kenarında satabilirsiniz. Bu işi yapan da pek çok kişi var. İnsanlar aracıyla seyahat ederken yol kenarında 5 LT – 10 LT bidonlarda satış yapıldığını görünce aracını sağa çekip satın alıyor. Oldukça da iyi kar bırakıyor.

Mesaj Bırakabilirsiniz