Ticaret Yapmak İstiyorum Diyenlere 5 Al-Sat Fikri

Ticari hayata atılmak isteyen kişiler internet üzerinden araştırmalara başlarlar ve ne iş yapabilirim sorusunu kendilerine sorarlar. Özel sektörün boğucu havasından kurtulmak isteyen çoğu kişi küçük al-satlar yaparak para kazanmayı amaçlar. Sermayesi kısıtlı olan bu kişiler en düşük maliyet ile en çok karı sağlamalıdır. Bu yazımızda ticaret yapmak istiyorum diyenler için pratikçe uygulayabilecekleri 5 al-sat fikrini paylaşıyoruz.

Akıllı Telefon

akıllı telefonlar

Küçük sermayeler ile al sat yapmak isteyenlerin en kısa sürede kar elde etmeye başlayacağı yegane iş akıllı telefon alıp satmaktır. Türk insanının akıllı telefon değiştirme sıklığının ortalama 6 ay olduğu yapılan araştırmalarla tespit edilmiştir. İkinci el telefon piyasası oldukça canlı bir sektör. Piyasada en çok tutulan Apple, Samsung gibi markaların telefonlarını al-sat yapabilirsiniz.

Ev Eşyası

ev eşyaları satın

Beyaz eşya, oturma grupları, yemek masası takımları en çok satılan ev eşyalarıdır. Bu eşyaların 2.eline en çok öğrenciler ihtiyaç duymaktadır. Küçük bir sermayeniz ile başlayacağınız bu iş sayesinde kısa sürede elinizdeki eşyaları öğrencilere satabilir ve sermayenizi büyütebilirsiniz. Çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyon, koltuk vs. gibi ağır eşyaları taşıyabilmeniz için eski de olsa bir arabaya ihtiyaç duyacaksınız. Kasalı bir araç veya Doblo tarzı bagaj kısmı geniş bir araç ile bu işi yapabilirsiniz.

Oyun Konsolu ve Oyunları

oyun konsolu

Evde keyifli vakitler geçirmek için bir Playstation veya Xbox konsoluna sahip olmak gerekir. Video oyunu oynayan kişiler oyun konsolu fiyatlarının ve oyunların fiyatının yükselmesi nedeniyle genellikle bunları ikinci el olarak alır. Ülkemizde en çok kullanılan konsol Playstation’dır. Siz de elinizdeki sermaye ile konsol alım satımı yapabilirsiniz, buna ek olarak popüler oyunların kutulu versiyonlarını da satabilirsiniz.

Telefon Kılıfı

telefon kılıfı

Çok narin cihazlar olan akıllı telefonları çiziklere ve ekran çatlamalarına karşı korumak için çoğu kişi telefon kılıfına ihtiyaç duymaktadır. Binlerce lira para ödenen telefonları korumak için bu şarttır. O halde ticaret yapmak istiyorum diyen bir kişi sermayesi ile telefon kılıfı dükkanı açabilir ve kılıf satışları yapabilir. Son yılların en karlı işlerinden birisidir.

BUNU DA OKUYUN: Telefon Kılıfı Satmak – Telefon Aksesuar Dükkanı Açmak

Kulaklık ve Müzik Aletleri

kulaklık

Akıllı telefonların vazgeçilmez yan ürünleri elbette kulaklıklar. Kaliteli müzik dinleyebilmek için insanlar ses kalitesi yüksek kulaklıklara ihtiyaç duyarlar. Şu an en çok talep gören ürünler kulaküstü kulaklıklardır. Sermayenizin yettiği kadar ürün stoklayarak bu sektöre girebilir ve kulaklık satışı yapabilirsiniz. E-Ticaret ile veya fiziki dükkan kurularak bu iş yürütülebilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz