Apple Sipariş Takip (Kargo Sorgulama 2023)

Apple online siparişlerinizi, internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kargo bilgilerinizi öğrenmek için sadece birkaç adımdan oluşan işlemleri gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Apple sipariş takip işlemleriniz için gerçekleştireceğiniz adımlar oldukça pratiktir. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak, Apple mağazası üzerinden satın aldığınız ürün ya da ürünlerinizin nerede ve size ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, sipariş takip numaranız ya da Apple müşteri hizmetlerine ait numaradır.

4

Apple Sipariş Takip Nasıl Yapılır?

Apple sipariş takip yapabilmeniz için izlemeniz gereken işlem adımları şu şekildedir;

 • Apple mağazasından online alışveriş yaptığınız zaman, ürününüzün kargo verilmesi ile birlikte sizlerin tercih etmiş olduğu iletişim kanalı aracılığı ile bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.
 • SMS ya da e-posta yolu ile tarafınıza gelen mesajda, siparişinize ait kargonun takibini gerçekleştirebilmeniz adına bir link yer almaktadır.
 • Bu linki tıklayarak, sipariş takibinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tarafınıza iletilen mesajda yer alan sipariş takip kodunu https://secure4.store.apple.com/tr/shop/signIn/orders?ssi=1AAABgbQWlHAg31a8nOhQwKf4a_GZvvb-wF0fSAvY-AEjBvyvcG5UzoEAAAA0aHR0cHM6Ly9zZWN1cmU0LnN0b3JlLmFwcGxlLmNvbS90ci9zaG9wL29yZGVyL2xpc3R8fAACAZuPYgA4gMQYp2bunpQrrw8mfGbG_e8-55CHt7PFDAnk bağlantısını açarak, bu alanda yer alan ‘sipariş numarası’ bölümüne yazabilir ve ardından ‘e-posta’ adres bilginizi girerek ‘devam’ butonuna basabilirsiniz. İzleyebileceğiniz bu adım ile de sipariş takibinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Aynı zamanda, https://www.apple.com/tr/ linkini tıklayabilir ve sağ üst köşede yer alan menüden üyelik girişi yapabilirsiniz.
 • Size ait olan sayfaya girişi yaptıktan sonra ‘siparişlerim’ menüsünü tıklayarak, kargoya verilen ürünlerinizi görebilir ve ‘gönderimi takip et’ butonunu tıklayarak kargonuzun ayrıntılarına erişebilirsiniz.

Apple Siparişim Nerede?

Apple sipariş sorgulama işlemlerinizi, sahip olduğunuz gönderi ya da sipariş kodu ile Apple resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, gelen bilgi mesajları aracılığı ile de bu sipariş sorgulama işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Apple Sipariş Gönderi No Nasıl Sorgulanır?

Apple sipariş gönderi no sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz adına firma, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu aşamada tercih edebileceğiniz yollar şu şekildedir;

 • Öncelikle siparişinizin kargoya verilmesinin ardından sizlere iletilen mesaj içerisinde gönderi numaranız yer almaktadır.
 • Yaşanan sistemsel aksaklıklar nedeni ile size gönderi numarasının iletilmemesi gibi durumlarda izleyebileceğiniz farklı yollarda mevcuttur.
 • Öncelikle, https://www.apple.com/tr/ linkini tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden üyelik girişinizi gerçekleştiriniz.
 • ‘Siparişlerim’ sekmesini tıklayınız. Karşınıza açılan sayfada, Apple online mağaza üzerinden satın aldığınız tüm ürünler listelenmektedir.
 • Bu sayfada, kargoya verilen ürünlerinizin yanında kargoya verildiğine dair bir bilgilendirme yer almaktadır.
 • Bu ürünlerinizin üzerine tıklayarak, kargo gönderi numaralarınıza erişim sağlayabilirsiniz.
 • Ayrıca, site üzerinden ‘destek’ menüsünü kullanarak, ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Apple İletişim Numarası Nedir?

Apple online mağaza üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışverişleriniz ve satın aldığınız ürünler ile ilgili tüm işlemleriniz için Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Apple müşteri hizmetleri numarasına https://www.apple.com/tr/ linkini tıklayarak, ‘iletişim’ sekmesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Apple Sipariş Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Apple sipariş saatleri, firma tarafından şu şekilde belirlenmiştir;

 • Apple hafta içi açılış: 7/24
 • Apple hafta içi kapanış: 7/24
 • Apple hafta sonu açılış: 7/24
 • Apple hafta sonu kapanış: 7/24

Apple online alışverişlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Ancak; satın alınan ürünlerin teslimatları, teslimatı gerçekleştirecek kargo firmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz