Defacto Sipariş Takip (Kargo Sorgulama 2023)

Defacto online alışverişlerinize ait kargo takip işlemlerinizi, internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için seçebileceğiniz farklı yollar mevcuttur. Yazımızda sizler için bu alternatifleri hazırladık.

Defacto sipariş takip işlemlerinizi gerçekleştirmek için alışveriş yaptığınız internet sitesini tercih edebileceğiniz gibi sizlere gönderilen bilgilendirme mesajlarını da takip edebilirsiniz. Sahip olduğunuz sipariş numaranızın, doğru ve eksiksiz olması halinde, internet üzerinden gerekli bilgilendirmelere erişim sağlayabilirsiniz.

65

Defacto Sipariş Takip Nasıl Yapılır?

Defacto sipariş takip işlemlerinizi gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 • Sipariş takibinizi gerçekleştirmek için öncelikle https://www.defacto.com.tr/ linkini tıklayınız.
 • Sağ üst köşede yer alan ‘giriş’ sekmesini tıklayınız ve sisteme kayıtlı e-posta adresinizi ve parolanızı giriniz. Farklı bir sosyal medya hesabınız ile üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdi iseniz, alt kısımda ilgili sosyal medya butonuna tıklayınız.
 • Üyeliğinize ait sayfaya girşi yaptıktan sonra ‘hesabım’ bölümünü tıklayınız.
 • ‘Hesabım’ bölümünün ardından açılan menüde yer alan ‘siparişlerim’ sekmesini tıklayınız.
 • Bu sayfada, satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz tüm ürünlerinizin listesini görebilirsiniz.
 • ‘Sipariş detayı’ butonunu tıklayınız ve ‘kargom nerede’ sekmesine basınız.
 • Hangi ürününüze ait kargo bilgisine erişmek istiyorsanız aynı işlemleri gerçekleştirerek, sipariş takibinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Aynı zamanda, ürününüz kargoya verildikten sonra SMS ya da e-posta adresinize gelen mesajda yer alan link aracılığı ile de sipariş takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Defacto Siparişim Nerede?

Defacto sipariş sorgulama işlemlerinizi, ilgili markanın resmi internet sitesi üzerinden belirttiğimiz yolları takip ederek gerçekleştirebileceğiniz gibi akıllı telefonlarınıza ücretsiz indirebileceğiniz mobil uygulama aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Defacto Sipariş Gönderi No Nasıl Sorgulanır?

Defacto sipariş gönderi no sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek için;

 • Defacto online mağazasından satın aldığınız ürünler kargoya verildikten sonra tarafınıza iletilen bilgilendirme mesajında yer alan kod, sipariş gönderi kodunuzdur.
 • Bu bilgilendirme mesajının tarafınıza iletilmemesi durumunda, ilgili markanın resmi internet sitesine girerek, üye giriş işlemlerinizin ardından erişim sağlayabileceğiniz ‘siparişlerim’ menüsünden, satın aldığınız ürün ya da ürünlere ait sipariş gönderi numaralarını öğrenebilirsiniz.
 • Defacto müşteri hizmetleri aracılığı ile de ürünlerinize ait sipariş gönderi numaralarınızı öğrenebilirsiniz.

Defacto İletişim Numarası Nedir?

Defacto resmi internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden satın aldığınız ürünleriniz ile ilgili sorularınızı ya da diğer farklı tüm işlemlerinizi Defacto müşteri hizmetleri departmanı ile iletişime geçerek çözebilirsiniz. Aynı zamanda, satın alınan ürünlerin iade ya da değişimi ve kargo süreçleri ile ilgili işlemleriniz için de müşteri hizmetleri departmanından yardım talep edebilirsiniz. Defacto müşteri hizmetleri telefon numarasına, Defacto internet sitesinin ‘iletişim’ menüsünden erişim sağlayabilirsiniz.

Defacto Sipariş Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Defacto sipariş saatleri, firma tarafından şu şekilde belirlenmiştir;

 • Defacto hafta içi açılış: 7/24
 • Defacto hafta içi kapanış: 7/24
 • Defacto hafta sonu açılış: 7/24
 • Defacto hafta sonu kapanış: 7/24

Defacto online mağazasından dileğiniz zaman dilimi içerisinde sipariş verebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünlerinizin size teslim edilme süresi, teslimatı gerçekleştirecek olan kargo firmasına göre değişiklik göstermektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz