Getir deposu açmak! Bayilik şartları, franchise bedeli ve 2023 maliyeti

2015 yılında İstanbul’da kurulan Getir hizmeti, İstanbul halkının evden markete çıkmadan alışveriş yapmasını sağlıyor. Bir mobil uygulama üzerinden istediğiniz ürünleri sipariş ediyorsunuz ve ortalama olarak 10 dakika içerisinde Getir görevlisi kapınıza kadar ürünleri ulaştırıyor. Bu mükemmel hizmet kısa sürede popüler oldu ve Getir’in hizmetlerine olan talep yükseldi. Bu durumu göz önünde bulunduran Getir bayilik vermek için ön talep toplamaya başladı. Şu sıralar İstanbul’da yeni bayiler için ön başvuru sürecinde olan firma yeni satış noktaları kurmayı hedefliyor.

Sermayenize ve kendinize güveniyorsanız siz de bu sisteme katılabilir, Getir sayesinde kar miktarınızı artırabilirsiniz. Şu an firma sadece İstanbul bazlı çalışmaktadır. O nedenle İstanbul haricindeki kişilerin bayilik başvuruları dikkate alınmayacaktır. İstanbul’da ikamet etmekteyseniz firmaya bayi olma talebinizi iletebilirsiniz.

Getir Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

getir bayilik başvurusu nasıl yapılır

300’den fazla ürünü tek tık ile sipariş etme kolaylığı sağlayan Getir servisi hem alıcılara hem de satıcılara büyük fırsatlar sunuyor. Müşteriler evden dışarıya çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirken, satıcılar ise hazır bir müşteri kitlesine hitap etme şansını yakalıyor. Ayrıca fiziksel olarak müşteri ile sadece ürün dağıtımına çıkarken muhatap oluyorsunuz ve işiniz dağıtımı yaptıktan sonra bitiyor.

Peki bu kadar harika bir sisteme nasıl bayi olabilirsiniz ? Çok basit. Hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve Getir bayilik formunu doldurun;

Getir Bayilik Başvuru Formu: https://getir.com/bayilik-basvurusu/

Form içerisinde bayilik talep eden kişinin kişisel bilgileri ve kaç bin TL yatırım yapacağınız hakkında bilgiler sizden talep ediliyor. Bu form bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak doldurmalısınız. Getir firmasına yapacağınız yatırım miktarını net olarak yazmalı ve bu noktada şeffaf davranmalısınız. Firma size elinizde belli başlı ürünleri bulundurma zorunluluğu koyacaktır. Bu nedenle devamlı olarak, istenilen ürünleri stokta bulundurabilmek için güçlü bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

Başvuru formunun en altındaki kısımda bayi adaylarına “neden Getir bayisi olmak istiyorsunuz” diye bir soru sorulmuştur. Bu kutucuğun içerisine Getir firmasını tercih etmenizdeki nedenleri anlatan küçük bir paragraf yazmanız yeterlidir. Artık her şey hazır olduğuna göre formu gönderebilirsiniz.

Getir bayilik başvurunuz firmanın yöneticileri tarafından incelenecek ve tarafınıza dönüş yapılacaktır. Bu başvuru süreci bir miktar uzayabilir, ön başvuru formudur ve onaylanan kişiler ile detaylı görüşmeler yapılacaktır.

 

2015 yılında İstanbul’da kurulan Getir, çeşitli market ihtiyaçlarınızı en kısa sürede evinize ulaştıran bir firmadır. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’de büyük beğeni toplayan şirket, beklentileri en iyi şekilde karşılayarak geniş bir kitleye hizmet vermeye başladı. Geniş bir müşteri yelpazesine sahip olan Getir, bayi koşullarını çok merak eden firmalar arasında yer almaktadır. Marketten bir uygulama üzerinden verdiğiniz siparişleri kısa sürede evinize ulaştırma prensibi ile çalışır. Oldukça işlevsel bir uygulamadır ve iş kurma sürecinde şirketin üye işyeri koşulları göz önünde bulundurulabilir.

Getir Bayilik Şartları

Getir Bayilik Şartları

Getir size bayi koşulları açısından birçok firma gibi bazı iş koşulları sunuyor. Ancak, bu koşullar diğer şirketlerden önemli ölçüde farklı değildir. Aksine firmadan kolaylıkla bayi temsilciliği alabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bayilik aldığınızda ve aldıktan sonra şirketin tüm standartlarını karşılayabilmenizdir. Getir bayisi almak, sizi çok yormayacak karlı bir iş süreci sağlar.

Getir’in bir otomobil bayiliğine aracılık edip etmediği sorusu günümüzde en çok sorulan sorulardan biri. Firma, bayi başvurularını alır ve değerlendirdikten sonra uygun gördüğü kişilerle görüşme yaparak bayiliklerini belirler. Ancak bu sistemden bayilik almak istiyorsanız öncelikle firmaya bayilik başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Getir Bayilik Şartları

 

Getir şirketi bugün birçok kişiye bayi hizmeti sunmaktadır. Firmadan bayilik alarak standartları karşılarsanız sadece kendinize iyi bir iş kurmakla kalmayacak, aynı zamanda iyi bir gelir elde etme fırsatına da sahip olacaksınız. Getir bayisi almak o kadar kolay olmasa da biraz sermayenizin olması ve doğru yerde yerinizin olması büyük önem taşıyor. Bu nedenle Getir bayilik başvurusu yapmadan önce aşağıdaki koşulları kontrol etmelisiniz:

Getiri ticareti yapan bir işletmeye başvurmayı planlıyorsanız, öncelikle 500.000 TL sermayenizin olması gerekir.
Anapara tutarı, tüccarın getirisi açısından en önemli sorudur. Çünkü firma bir depolama sistemi ve geniş bir dağıtım ağı ile çalışmaktadır.
Sermayenizin durumu, koşullara bağlı olarak daha da büyük olabilir.
Sermaye tutarınız ne kadar yüksek olursa, kampınızı o kadar büyük ve kalabalık yerlerde kurabilir ve kurye sayınızı artırabilirsiniz.
Daha önce bir araba bayisi satın aldıysanız, bu Getir için büyük önem taşımaktadır.
İyi bir kredi notunuz ve ticari bir kariyeriniz varsa, araba galerisinde daha iyi puan alırsınız.
Gerekirse, öz sermayenize ek olarak başka krediler de alabilmeniz gerekir.
Getir bayisinin koşulları sizi zorlamak için tasarlanmasa da şirket sermaye konusunda son derece dikkatlidir. Çünkü bu süreçte çok geniş bir depolama alanına ihtiyacınız var ve deneyimli kuryeler ile hizmet vermeniz gerekiyor.

 

Getir bayi uygulaması

Getir bayiliğine başvurduğunuzda öncelikle şirketin sizden beklentilerini karşılamanız gerekir. Şirketin beklentilerini değerlendirmekte oldukça isabetli olduğu söylenebilir. Kuruluşu eski bir firma olmasa da günümüzde tercih edilen ve hizmetlerinden memnun kalan firmalar arasında yer almaktadır. Bu durumu korumak isteyen firma patronları da bayi uygulamaları konusunda titiz davranmaktadır.

Getir bayi temsilciliği konusunda yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız şirketin kurumsal web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Uygulama çevrimiçi. Başvurunuz detaylı bir şekilde kontrol edildikten sonra firma ile ön görüşme yapmanız gerekmektedir. Ardından firma size bayilik vererek işletmenizi açmanız için gerekli bilgileri verecektir.

 

Bayi açma ücreti

İnsanların Getiri tüccarını elde etmek için ödemesi gereken ücretler belirli yatırım aralıklarında verilir. Ekonomik durumunuza göre bu varlık sınıflarından birini seçmelisiniz. Ancak en az 500.000 TL yatırım yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Oto galerisi satın almak isteyenler için sunulan yatırım alanları şu şekildedir:

500.000-750.0000 TL
750.000-1.250.000 TL
1.250.000-2.000.000 TL
2.000.000 ve daha fazla yatırım aralığı vardır.
Bütçenize göre birini seçip başvurularınızı göndermeniz gerekiyor. Yatırım tutarını seçtiğinizde hem ikamet ettiğiniz yer hem de ticaret siciliniz kontrol edilecek ve ardından şirket size gerekli izinleri verecektir.

Getir bayiliği üç farklı kategoride ödüle layık görüldü. Getir, Büyük Getir ve Su Getir olarak kategorize edilen bayilerden birini seçebilirsiniz. Firma başta İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde olmak üzere birçok ilde hizmet veren firmalar arasında yer almaktadır. Geniş hizmet ağına sahip bir firmadan bayi satın almak da size çok iyi kazançlar sağlayabilir. Getir bayisinin şartları sağlandığı sürece sorunsuz bir şekilde işletmenizi açabilir ve hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Getir Bayilik Çalışma Sistemi

Getir bayisinin şartlarını yerine getirdikten sonra işletmenizi açmanız yeterli değildir. Aynı zamanda şirketin çalışma sistemine de uyum sağlamanız gerekiyor. Tıpkı tüm getiri sektörlerinde çalışan sistem gibi bu sistemi de kullanmalısınız. Getir bayi çalışma sistemi şu şekilde çalışmaktadır:

Standart bir Getir bayisi açabilmek için öncelikle bir depo alanı kiralamanız gerekmektedir. Tüm ürünler bu depoya yerleştirilir.
Depo alanını market siparişinde hazırlasanız bile buranın bir sipariş merkezi olduğu unutulmamalıdır.
Siparişler geldiğinde kuryelere talimat verilir ve istenilen ürünler bu kuryeler aracılığıyla müşteriye gönderilir.
Gönderilen her sipariş için belirli bir miktar ücret alıyorlar. Aynı zamanda siparişlerden belirli kar yüzdeleri alma imkanına da sahipsiniz.
Kazanma yüzdeleri üründen ürüne değişebilir. Bazı ürünler size %40 veya %50 kâr sağlarken, bazıları %5 kâr etme şansı sunuyor.
En düşük sermaye ile açılan bir depoda 5 adet oto kuryeniz olmalıdır.
Gün içerisinde ortalama 200 ile 300 arasında sipariş alabilirsiniz.

Toplanan tüm ücretleri Getir şirketinin banka hesaplarına yatırıyorsunuz ve ay sonunda hesaplamaları yaptıktan sonra şirket kazandığınız tutarı hesaplarınıza yatırıyor.

 

Getir bayisinin faydaları

Getir bayisi almanın faydalı olup olmadığını merak edenler için bu bayi sistemi son derece faydalıdır. Aynı zamanda çok karlı bir iş. Getir şirketi günde 16 saat çalışan bir işletmeyi yönetme fırsatı sunuyor. Bu, sürekli işleyen bir iş yeriniz olduğu anlamına gelir. Özellikle son yıllarda Getir, alışverişlerini internet üzerinden yapmaya başlayan kişiler arasında giderek daha popüler hale geldi.

İşte size daha kısa sürede çok yüksek kar marjı yapma fırsatı. Ayrıca Getir genel merkezinin yaptığı her türlü tanıtım çalışmasından da yararlanacaksınız. En az 8 kişilik bir ekibiniz var ve çok hızlı çalışan bir işyeri açma imkanınız var. Aynı zamanda, hukuk firması bölge koruması sunmaktadır. Bu, sürekli olarak yüksek bir satış sirkülasyonu elde etmenizi sağlar. Ödemelerinizi haftalık veya aylık olarak alabilirsiniz.

Okuyun: Trendyol Go Courier İncelemeleri

 

Getir bayisi ne kadar kazanıyor?

Bayilik ne kadar para kazanıyor sorusuna farklı açılardan cevap verilebilir. Gelir durumu, yatırıma ve konuma bağlı olarak tamamen farklıdır. En küçük tutarla yatırım yaptığınızı düşünüyorsanız, mağazanın kârını sipariş başına 2.5-5 TL arasında hesaplamalısınız. Günde 250 sipariş alırsanız ortalama 1300 TL kar hesaplanabilir.

Ayrıca bu miktar, alışveriş sepeti ortalamasına göre daha da artabilir. Getir şirketi ayrıca yapılan yatırıma göre yapılan satışlardan size kazanç sağlar. 500.000 TL yatırım yaptığınızda size 5 kar marjı veriyorsa, size günlük 350 ile 400 TL arasında ödeme yapıyor demektir.

Yatırımcılar genellikle ayda 65000 TL civarında kazanıyor. Ayrıca çalışan sayınızı, arabalı kuryelerin ihtiyaçlarını ve iş ihtiyaçlarını da çıkarırsanız aylık ortalama 20.000 ila 25.000 TL arası bir kazanç elde edersiniz.

Okuyun: Pazar satıcıları sunan şirketler

 

Getir bayi iletişim bilgileri

Getir ile iletişime geçmek ve distribütör bulmak isterseniz aşağıdaki telefon numaralarından firmaya ulaşabilirsiniz:

Telefon numarasını getirin: 0850 532 50 50
Getir web sitesi: www.getir.com
Getir Bayi Başvuru Formu: https://basvuru.getir.com/bayi/
Getir e-posta adresi: info@getir.com
İletişim adresleridir.

 

Getir bayiliği almak isteyenlere öneriler

Getir bayileri şirket adı altında çalışır ve tüm sorumluluklar doğrudan şirkete aittir. Bu şirketle işbirliği yapan tüccarlar çok yüksek bir kar elde etme fırsatına sahiptir. Ancak bunun için kampınızı yoğun bir yerde kurmanız mantıklı. Ayrıca yatırım değeriniz de kazanç durumunu etkiler.

Getir yeni bir şirket olmasına rağmen Türkiye genelinde hızla yayılıyor. Oto galerisi satın alarak iş yapmayı düşünüyorsanız bu tarz bir işe rahatlıkla girebilirsiniz. Franchise daha fazla isim yaptıkça, franchise almak daha da zorlaşabilir.

Mesaj Sayısı(11)

  1. Ergün köksal
  2. Ergün köksal
  3. haydar yılmaz
  4. Kadir demirelli
  5. Muhittin
  6. Savas karabulut
  7. rahime turan
  8. gizem
  9. Yavuz
  10. Fahri

Mesaj Bırakabilirsiniz