Arçelik bayi şartları, açma maliyeti ve fiyatları (2023 franchise bedeli)

Arçelik bayilik alımı, Arçelik markasıyla ürün satmaya başlamak isteyen girişimciler için mükemmel bir fırsattır. Arçelik, Türkiye’de lider bir beyaz eşya markasıdır ve global bir markadır. Arçelik bayilik programlama ile, özel teknoloji ve kaliteyi ürünlerinize entegre edebilir, müşterilerinize benzersiz bir deneyim sunabilirsiniz.

Bayilik alma sürecinde, bayi adaylarından Arçelik tarafından belirlenen kriterlere uygunluğunu kanıtlamaları ve ayrıca gerekli olan yatırımlar ve ödeme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmaları istenmektedir. Öncelikle Arçelik’in yönetmeliğine uymak için gerekli olan başvuru formunu doldurmak zorunludur. Daha sonra, adaylar ekonomik ve finansal durumlar hakkında belgelendirme sağlamaları gerekecektir. Ayrıca Arçelik tarafindan gerekli olan diğer talep edilen belgeleri de vermeleri gerekmektedir.

Arçelik bayiliği almak isteyen adaylar kayba uğramadan kredi notu analizini de geçmemiş olmalar gerekmektedir. Söz konusu kişiler ayríca ulusal pazar dinamiklerini anlama ve mümkün olan en iyi ticari geliri elde etme stratejilerini uygulama yeteneğine sahip olmalar zorunludur. Bununla birlikte, müşterilere en iyi hizmeti sağlamak için personelin tecrübelerini arttirmalari da gereklidir.

Arçelik beyaz eşya firması 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk aracılığı ile hizmet vermeye başlamıştır. İlk olarak Sütlüce’de kurulmuştur. 1959 yılında ilk çamaşır makinesi üretirken, 1960 yılında ise ilk buzdolabı üretimini yaparak satışa sunmuştur. 1968 yılında Çayırova’ya taşınarak orada satışlarını yapmaya devam etmişlerdir.

1975 yılında Eskişehir’de buzdolabı, 1979 yılında İzmir’de elektrikli süpürge ve 1993 yılında Ankara’da bulaşık makinesi satışlarını ve üretimini yapmaya başlamışlardır.

1996 yılından itibaren Arçelik firması tüm patent müracaatlarının toplamda %10’unu elde etmeyi başarmıştır. 2004 yılında Avrupa Komisyonu tarafından ayarlanan enerji verimliliği konusunda yarışmaya katılarak büyük ödülü kazanmıştır.

2011 yılında ise Arçelik bayiliği Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin ülkelerinde 11 tane üretim tesisi ve 10 markası ile 100’den fazla ülkeye üretim ve satış yapmaya başlamıştır.

Arçelik firması Koç Topluluğu, Burla Grubu ve BIST’de halka açık bölüm ile ortaklık yaparak satış ve pazarlama alanında sermaye elde etmiştir.

Arçelik Bayilik Programının Avantajları

Arçelik Bayilik Programı, Arçelik tarafından üretilen ürünlerin satışını teşvik etmek için tasarlanmış bir programdır. Program, başarılı işletmelerin Arçelik markalarının güvenilirliği ve kalitesi doğrultusunda satmalarına olanak sağlamaktadır.

Programa katılanlar, Arçelik’in tüm satış kanallarına erişim ve yüksek satma oranları elde etme imkânlarından faydalanacaktır. Ayrıca bayiler, Arçelik mağazalar arasında oluşturulmuş olan yüksek müşteri sadakati için de özel avantajlar elde edebilecektir. Programa katkıda bulunan bayiler, ayrıca fiyatlara indirimler ve ödeme seçeneklerinden faydalanma hakkı da elde edebilecektir.

Programa dahil olman iyi bir pazarlama stratejisi oluşturmaya yardımcı olacaktir. Bayiler hem ayni hem de nakit para kazanabilecekler gibi, Arçelik tarafindan sağlanan eğitim programlar sayesinde de başarili satis pratiglerini gelistirebilecektir. Sonuç olarak, programa katilan bayiler yüksek müsteri memnuniyetini yakalamaya ve ürünlerini daha iyi pazarlama imkanlariyla daha fazla insana ulasabilmeye yardimci olacaktir.

Atasun Bayilik Şartları, Ücreti

Arçelik Bayilik Şartları Nelerdir?

Arçelik bayiliği şartları şu şekildedir:

 • Bayilik almak isteyenlerin en az 1000 metrekare alanına sahip bir mekan bulması gerekmektedir.
 • Daha önceden herhangi bir bankaya borcun olmaması ve bankaların kara listesinde yer alınmamış olması aranan şartların arasındadır.
 • Arçelik bayilik alınması için bayilik alınacak mekanın kalabalık ve lokasyon açısından uygun olması gerekir.
 • Bayilik almak isteyenlerin adli sicil kayıtlarının bulunmaması gerekir ve daha önceden herhangi bir suçtan dolayı ceza almamış olması talep edilir.
 • Arçelik bayilik almak isteyenlerin alışveriş merkezlerinin içerisinde mekan bulmamaları gerekir.
 • Bunun yanında bayilik almak için ödenmesi gereken isim hakkı ve bayilik bedelinin yatırılması için sözleşmeye uymak gerekir.

Caribou Cafe Bayilik Şartları, Ücreti

Arçelik Franchise Bedeli Ne Kadar?

arcelik franchise basvurusu

Arçelik Franchise bedeli kiralanan mekanın metrekaresine göre farklılık içerisinde olmaktadır. Fakat genel olarak ödenmesi gereken bayilik ücreti yaklaşık olarak 100 Bin TL ile 5 Milyon TL arasındadır. Kiralanan dükkanın metrekaresi ne kadar fazlaysa, o kadar yüksek fiyatta bayilik ücreti talep edilmektedir.

Çiçek Sepeti Bayilik Şartları, Ücreti

Arçelik Bayiliği Nasıl Alınır?

Arçelik bayiliği almak için şu adımların takip edilmesi gerekir:

 • Bayilik almak isteyenlerin ilk olarak “arcelik.com” firmanın resmi internet adresine giriş yapmalıdır.
 • Daha sonra sayfada yer alan ön başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir.
 • Forumda kişisel bilgiler, adres bilgileri, öğrenim durumu, referans bilgileri, iş bilgileri detaylı bir şekilde yazılmalıdır.
 • Ön başvuru formunun doldurulmasının ardından başvurusu kabul olanlar genel müdürlük tarafından merkeze çağrılacaktır.
 • Genel merkeze ön başvuru formu ve T.C. kimlik numarası ile gidilmesi gerekir.

English Home Bayilik Şartları, Ücreti

Arçelik’in Kaç Tane Bayisi Var?

arcelik bayi sayisi

Arçelik bayi sayısı olarak 7 ülkede toplamda 18 tane üretim tesisi ve 31 ülkede 33 satış ve pazarlama ofisi yer alır. 11 marka adı altında toplamda 130’dan fazla ülkeye üretim ve satış yapmaktadır. Özellikle Romanya, Türkiye, Rusya, Çin, Güney Afrika, Pakistan, Tayland gibi ülkelerde en çok ürün satışa sunmuştur. Arçelik markası Beko, Grunding, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance adı altında markaları ile ülkelere hizmet vermeye devam etmektedir.

Gratis Bayilik Şartları, Ücreti

Arçelik Bayilerinin Çalışma Saatleri

Arçelik bayilerinin çalışma saatleri hafta içi saat sabah 10:00’da başlamaktadır. Akşam 22:00’da ise kapanış yapılmaktadır. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri de üretim ve satış yapmaktadır. Arçelik firması hafta sonları çalışma saatlerini 08:00’de başlatırken, kapanış saatlerini ise 22:00’da yapmaktadır. Resmi ve dini bayramlarda da firma aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Bu günlerde firmanın çalışma saatleri farklı olacağı için güncel bilgilere ““www.arcelik.com” internet adresi üzerinden ulaşılmalıdır.

Arçelik Müşteri Hizmetleri

Arçelik bayiliği almak isteyenler bayilik ile ilgili detaylara 444 0 888 numaralı müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden ulaşabilir. Bunun yanı sıra 0544 444 08 88 numaralı WhatsApp hattı üzerinden de soru ve talepler müşteri temsilcisine iletilebilir.

“arcelikpazarlamaas@arcelikpazarlama.hs02.kep.tr  adresine sorularınızı yazarak e-mail aracılığı ile elektronik ortamdan mesajlarınızı da gönderebilirsiniz.

Firmanın İstanbul Kadıköy semtinde yer alan ana merkezine de her saat diliminde bizzat giderek bayilik ile ilgili her detayı öğrenebilirsiniz.

“www.arcelik.com” resmi internet sitesine giriş yaparak “İletişim” sekmesi üzerinden aklınıza takılan bütün sorularınızı ve isteklerinizi firmaya iletebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz