Getir araçlı kurye maaşları ne kadar? 2023 çalışma saatleri ve şartları

En popüler markalardan biri haline gelen Getir’in kuryesi olmak birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Bu avantajlardan yararlanmak için kurye olmak isteyenlerin başvurularını nasıl yapacaklarını sizler için anlattık. Getir kuryesi olmak için gereken şartlara ve çalışma koşullarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Getir, 2015 yılında Nazım Salur tarafından kurulan bir şirkettir. Mobil uygulaması sayesinde müşterilere tek tıkla sipariş verme olanağı sunan Getir, kurulduğu günden bu yana çok talep görüyor. Avrupa’da da hizmet veriyor.

Getir Kurye’nin Çalışma Şartları Nasıl?

Getir Kurye’nin çalışma şartları şöyle sıralanabilir;

 • Başvuru için en az 18 yaşında olma şartı bulunur.
 • A1 ya da A2 ehliyete ve 2 yıllık ehliyet tecrübesine sahip olmak gereklidir.
 • Herhangi bir suçtan sabıka kaydının bulunmaması gereklidir.
 • Motor kullanmaya engel olacak bir hastalığın bulunmaması ve bunu kanıtlar nitelikte bir sağlık raporu alınması gereklidir.
 • Akıllı telefon, tablet ve navigasyon kullanımına hakim olmak gereklidir.
 • İnsanlarla etkili iletişim kurmak ve güler yüzlü olmak gereklidir.
 • Başvuranların öğrenim seviyesinin en az ilköğretim olması gereklidir.
 • Teslimatların zamanında yapılması için esnek çalışma saatlerine uyum sağlanması gereklidir.
 • Trafik kurallarını çiğnememek ve kuryeler için zorunlu olan kıyafetleri giymek gereklidir.
 • Kuryenin çalıştığı bölgeye hakim olması ve sokakların, mahallelerin isimlerini bilmesi gereklidir.

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir Kurye maaşları şöyle sıralanabilir;

 • Getir firması tarafından verilen motorla çalışan kuryelerin aylık ücretleri 5500 ila 8000 TL oranındadır.
 • Şahsi motoruyla çalışan kuryelerin aylık ücretleri 9000 ila 15000 TL oranındadır.

Getir Kurye Çalışan Yorumları 2023

Getir Kurye çalışan yorumları şöyle sıralanabilir;

 • Benim için Getir ’de kurye olarak çalışmanın en büyük avantajları stres yönetimi yapmayı, zaman yönetimi yapmayı ve daha çok sabırlı olmayı öğrenmek oldu. Çalıştığınız süre boyunca hızlı ve enerjik olmalısınız. İşi ve bölgeyi öğrenmek için iyi bir fırsat olduğunu söyleyebilirim.
 • Getir bünyesinde kurye olarak çalışırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ekipmanlarınızı iyi kullanmak ve onları korumak olmalı. Çünkü onların hasar görmesi durumunda zararı karşılaması gereken siz olacaksınız. Özellikle şirket tarafından size tahsis edilen motoru koruma zorundasınız. Teslimatları zamanında yapıp disiplinli çalışırsanız iş keyifli hale gelebilir.
 • Şirketin beklentileri yüksek olduğu için hızlı ve dakik olmanız şart. Kendi motorunuz varsa mutlaka onunla çalışmalısınız. Hem kazancınız yükselir hem de daha rahat çalışırsınız. Disiplinli ve dakik olmanız, şahsi motorunuzla çalışmanız durumunda iyi para kazanabilirsiniz.
 • İş yükü fazla ve müşteri memnuniyeti önemli olduğu için bu işi seçiyorsanız hızlı olmalısınız. Aynı zamanda müşterilere güler yüz göstermek de oldukça önemli. Mesai saatinizin bitmesine dakikalar kala sipariş gelebilir, o siparişi yetiştirmek ve gerekirse ek mesai yapmak zorunda kalabilirsiniz. Çalıştığınız bölgeyi iyi tanırsanız ve mahalle, sokak isimlerini ezberlerseniz zamandan kazanırsınız. İşiniz çok kolaylaşır.
 • Olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmanız gerektiği için sabırlı ve iyi bir sürücü olmalısınız. Müşterilerin memnuniyeti önemli ve teslimatları çok geciktirirseniz olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Şirket siparişleri götürürken motoru hızlı kullanmamanız hususunda çok dikkatli davranıyor. Kaza yapmanızı önlemek için alınan tedbirlere uymanız ve müşterilere güler yüz göstermeniz durumunda sorun yaşamazsınız.
 • Ben farklı bir işim olmasına rağmen ek iş olarak Getir bünyesinde kuryelik yaptım. İş yükü oldukça fazla ve zaman gerektiriyor. Bu yüzden bir yandan kuryelik yapıp bir yandan farklı bir işte çalışmak pek mümkün değil. Bu işi ek iş değil tam zamanlı bir iş olarak düşünmelisiniz.
 • Haftada 1 gün izin hakkınız bulunuyor ve çalışma arkadaşlarınızla uyum sağlarsanız iş keyifli hale geliyor. Motor kullanmak benim için zor olmadığından işi yaparken zorlanmadım. En önemlisi sabırlı olmak ve teslimatları geciktirmeden adreslere ulaştırmak.

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir’de kurye olarak çalışan kişiler 2021 yılında en düşük 6 bin Türk lirası alırken en yüksek ise 8 bin Türk lirası maaş alıyorlardı. 2022 yılında ise alınan en düşük maaş ve en yüksek maaş oranları yükselmiştir. 2022 yılında asgari ücrete yapılan çift zam neticesinde kuryelerin aldıkları maaşlar da yükselmiştir. Getir kuryeleri aylık 10 bin Türk lirası ile 15 bin Türk lirasına kadar kazanabilmektedir. Prim, ek ödeme ve birçok avantajdan daha yararlanmalarına izin verilmesi nedeni ile Getir kurye maaşları daha da yüksek olabilmektedir. Bu noktada Getir’de kurye olarak çalışan kişiler paket başına değil saat başına ücret alırlar. Bazı durumlarda teslim edilen paket başına ücret alınması da mümkün olabilmektedir.

Getir Kurye Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Getir bünyesinde çalışan kuryelerin çalışma saatleri farklılık gösterebilir. Market için çalışan kişiler çoğunlukla gece 12’ye kadar hizmet verir. Ancak restoran, kafe ve diğer unsurların kulesinde çalışan kişiler genellikle saat farkı olmaksızın çalışabilirler. Bu noktada çoğunlukla vardiya sistemi ile karşılaşılır. Birden fazla vardiya sistemi bulunan getir kuryelerin daha esnek ve rahat çalışması için uğraşan bir firmadır. Getir mesai saatleri Bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir.

7 gün 24 saat boyunca hizmet vermeye çalışan getir, hafta sonları da hizmet vermeye devam etmektedir. Getir kuryeleri haftada 1 gün izinlidir. Haftanın 6 günü aktif olarak çalışırlar. 7 gün 24 saat hizmet verilse de bu saat aralıkları sabah 10.00 ve gece 12.00 olarak da kısıtlanabilir. Anlaşma yapılan market, restoran ve kafelerin çalışma saatlerine göre Getir kuryelerinin de çalışma saatleri farklılık gösterebilir. Yoğun bölgelerde 24 saat kesintisiz hizmet veren Getir kuryeleri de vardır.

Getir Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Getir kuryelerin çalışma şartları bölgelere göre de farklılık gösterebiliyor. Getir kulesinde çalışmak isteyen kişilerin çalışma şartları şu şekilde olmaktadır:

 • Teslimatı kısa sürede gerçekleştirmek.
 • Çalışma koşullarını kabul etmek.
 • İş saatlerini ve mola saatlerini dengelemek.
 • Ehliyet
 • Motor sahibi olmak
 • Getir’in marka prestijini korumak.
 • Ehliyet sahibi olabilecek yaşta olmak
 • Askerlik zorunluluğu var ise tamamlamak
 • Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak

Firmanın çalışma şartları arasında yer alır. İş tecrübesi artan kişilerin maaşları da çalışma şartlarına bağlı olarak yükselmektedir. Getir kuryesi olarak çalışmak isteyen kişiler kendi araçları ile çalıştıkları takdirde daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Getir çalışma şartlarına uyan herkes internet sitesini kullanarak başvurunun ilk adımını tamamlayabilir.

Getir Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir iş başvurusu yapmak isteyenlerin iletişim formunu doldurması gerekir. İnternet sitesinde yer alan “Hakkımız” bölümünün altında iletişim formu yer alır. Buraya neden iletişim kurulduğu bilgileri girildikten sonra iletişim bilgileri paylaşılarak gönderilebilir. Bunun yanı sıra Getir’in aynı internet sitesi üzerinde kariyer kategorisi de bulunur. Firmanın açtığı bütün fırsatlara ve iş ilanlarına kariyer kataloğundan ulaşmak mümkündür. Dünya çapında açılan bütün iş fırsatları da yine aynı site üzerinde yer alır. Sadece Türkiye için geçerli olan iş başvuruları değil, aynı zamanda getirin çalıştığı bütün ülkelerdeki iş fırsatlarına bu internet sitesinden başvuru yapılabilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz