Getir araçlı kurye maaşları ne kadar? 2022 çalışma saatleri ve şartları

En popüler markalardan biri haline gelen Getir’in kuryesi olmak birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Bu avantajlardan yararlanmak için kurye olmak isteyenlerin başvurularını nasıl yapacaklarını sizler için anlattık. Getir kuryesi olmak için gereken şartlara ve çalışma koşullarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir’de kurye olarak çalışan kişiler 2021 yılında en düşük 6 bin Türk lirası alırken en yüksek ise 8 bin Türk lirası maaş alıyorlardı. 2022 yılında ise alınan en düşük maaş ve en yüksek maaş oranları yükselmiştir. 2022 yılında asgari ücrete yapılan çift zam neticesinde kuryelerin aldıkları maaşlar da yükselmiştir. Getir kuryeleri aylık 10 bin Türk lirası ile 15 bin Türk lirasına kadar kazanabilmektedir. Prim, ek ödeme ve birçok avantajdan daha yararlanmalarına izin verilmesi nedeni ile Getir kurye maaşları daha da yüksek olabilmektedir. Bu noktada Getir’de kurye olarak çalışan kişiler paket başına değil saat başına ücret alırlar. Bazı durumlarda teslim edilen paket başına ücret alınması da mümkün olabilmektedir.

Getir Kurye Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Getir bünyesinde çalışan kuryelerin çalışma saatleri farklılık gösterebilir. Market için çalışan kişiler çoğunlukla gece 12’ye kadar hizmet verir. Ancak restoran, kafe ve diğer unsurların kulesinde çalışan kişiler genellikle saat farkı olmaksızın çalışabilirler. Bu noktada çoğunlukla vardiya sistemi ile karşılaşılır. Birden fazla vardiya sistemi bulunan getir kuryelerin daha esnek ve rahat çalışması için uğraşan bir firmadır. Getir mesai saatleri Bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir.

7 gün 24 saat boyunca hizmet vermeye çalışan getir, hafta sonları da hizmet vermeye devam etmektedir. Getir kuryeleri haftada 1 gün izinlidir. Haftanın 6 günü aktif olarak çalışırlar. 7 gün 24 saat hizmet verilse de bu saat aralıkları sabah 10.00 ve gece 12.00 olarak da kısıtlanabilir. Anlaşma yapılan market, restoran ve kafelerin çalışma saatlerine göre Getir kuryelerinin de çalışma saatleri farklılık gösterebilir. Yoğun bölgelerde 24 saat kesintisiz hizmet veren Getir kuryeleri de vardır.

Getir Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Getir kuryelerin çalışma şartları bölgelere göre de farklılık gösterebiliyor. Getir kulesinde çalışmak isteyen kişilerin çalışma şartları şu şekilde olmaktadır:

  • Teslimatı kısa sürede gerçekleştirmek.
  • Çalışma koşullarını kabul etmek.
  • İş saatlerini ve mola saatlerini dengelemek.
  • Ehliyet
  • Motor sahibi olmak
  • Getir’in marka prestijini korumak.
  • Ehliyet sahibi olabilecek yaşta olmak
  • Askerlik zorunluluğu var ise tamamlamak
  • Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak

Firmanın çalışma şartları arasında yer alır. İş tecrübesi artan kişilerin maaşları da çalışma şartlarına bağlı olarak yükselmektedir. Getir kuryesi olarak çalışmak isteyen kişiler kendi araçları ile çalıştıkları takdirde daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Getir çalışma şartlarına uyan herkes internet sitesini kullanarak başvurunun ilk adımını tamamlayabilir.

Getir Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir iş başvurusu yapmak isteyenlerin iletişim formunu doldurması gerekir. İnternet sitesinde yer alan “Hakkımız” bölümünün altında iletişim formu yer alır. Buraya neden iletişim kurulduğu bilgileri girildikten sonra iletişim bilgileri paylaşılarak gönderilebilir. Bunun yanı sıra Getir’in aynı internet sitesi üzerinde kariyer kategorisi de bulunur. Firmanın açtığı bütün fırsatlara ve iş ilanlarına kariyer kataloğundan ulaşmak mümkündür. Dünya çapında açılan bütün iş fırsatları da yine aynı site üzerinde yer alır. Sadece Türkiye için geçerli olan iş başvuruları değil, aynı zamanda getirin çalıştığı bütün ülkelerdeki iş fırsatlarına bu internet sitesinden başvuru yapılabilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz

HesapBEY