Kadın İç Giyim Mağazası Açmak: İç giyim dükkanı nasıl açılır? İç çamaşırcı açma maliyeti ve gerekli belgeler

İç giyim sektöründe her geçen sene satışların miktarı artıyor. Çok karlı bir iş yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan iç giyim – iç çamaşırı sektörüne girmeye karar verdiyseniz yazımızdan fayda sağlayacağınızı düşünüyoruz. Bu rehberimizde kadın iç giyim mağazası açmak hakkında bilgiler vereceğiz, bu işte nasıl kazanç sağlanır, kadın iç giyim ürünleri mağazası nasıl işletilmelidir bunları anlatacağız.

Kadın İç Giyim Mağazası Açmak

kadın iç giyim mağazası

İç çamaşırları çok çabuk eskiyen bir giyim ürünüdür. Ayrıca uzmanlar sağlık açısından iç çamaşırlarının sık sık yenileri ile değiştirilmesini ve eskilerin atılmasını öneriyor. Durum böyle olunca da ülkemizde iç giyim ürünlerine olan talep artıyor. Geçmişten günümüze kadar her zaman karlı bir sektör olan iç giyimde kar marjlarının yüksek olması insanları bu sektöre girmeye teşvik ediyor.

Kadın iç giyim mağazası açmak isteyen bir kişi öncelikli olarak uygun bir dükkan kiralamalıdır. Yaşadığınız şehirin işlek bir noktası bunun için ideal bir seçim olacaktır. Dükkan içerisinde yapılması gereken ufak tefek tadilatları ve ürün reyonları kısımlarını yaptırmak için kaliteli ustalar ile çalışmalısınız. El emeği gerektiren işlerde işçilik bedelinin yüksek olması nedeniyle olabildiğince çok eski, yıkık dökük dükkanlar tercih edilmemelidir.

İç giyim ürünleri satışında önemli olan ürün yelpazesinin geniş olması ve çamaşır renk çeşitliliğinin fazla olmasıdır. Aynı ürünün birbirinden farklı renk ve desenli modellerini tedarik etmeli ve mağazanızda bulundurmalısınız. Bu ürünleri tedarik edebilmek için 2 farklı yol vardır. Ya bulunduğunuz şehirde üretim yapan tekstil firmaları ile anlaşmak, toptan sipariş vermek ya da iç giyim bayilikleri almaktır. Bu yüzden iç giyim sektörüne girmek isteyenlerin 50 bin liraya kadar sermayelerinin olmaları iyi bir avantaj olacaktır.

Kadın İç Giyim Bayiliği Almak

kadın iç giyim bayiliği almak

Hazır giyim sektöründe kaliteli bir üretici & tedarikçi ile çalışmak çok önemlidir. Giyim modasında en yeni trendleri yakalamanız için güncel üretimler yapan kaliteli bir firmanın bayiliğini alarak ürünlerinizi tedarik edebilirsiniz. Sizler için daha önce yapmış olduğumuz iç giyim üreticileri araştırmamızda bayilikler veren 6 firmayı tespit etmiştik. Kadın iç giyim ürünleri ve fantezi iç giyim ürünleri üreten firmalar ile iletişim kurarak onlardan bayilik alabilir ve ürün tedarik problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan o inceleme yazımızı okuyabilir ve hangi bayi ile çalışacağınıza karar verebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: İç Giyim Bayiliği Veren Firmalar [6 Firma & Bayilik ve Toptan]

Kadın İç Giyim Mağazası İşletmenin Püf Noktaları

kadın iç giyim mağazası işletmenin püf noktaları

Sitemizde her sektörün kendine has püf noktaları olduğundan hep bahsediyoruz. Kadın iç giyim sektöründe de bazı ufak ayrıntılar var. Bu detaylara dikkat edildiğinde mağazadan kısa zamanda gelir elde eder hale gelmek, yapılan yatırımı amorti etmek mümkün. İşte sizler için hazırladığımız o püf noktalar;

– Mağaza şehirin en işlek noktalarında açılmalı ve açılış tanıtımları yapılmalıdır.
– Açılışa özel kampanyalar ile müşteri kitlesi oluşturmak faydalıdır.
– Ürün çeşitliliği ve kalitesi çok önemlidir. Düzgün bir firmadan bayilik aldığınıza emin olun ve ürün tedarikinde sorun yaşamamaya çalışın.
– Başlangıçta mağazaya doldurabileceğiniz kadar mal alın.
– Her ürünün farklı renkte modelleri olmalıdır.
– Desenli iç giyim ürünlerine ağırlık verilmelidir.
– Mağaza çalışanları kaç kişi olacak bu önemlidir. Müşterilerin yoğun olduğu zaman mağazada 2-3 kişinin müşteriler ile ilgilenmesi önemlidir. İç çamaşırında beden farklılıkları çok fazla olacağı için müşterilere yardım etmek gerekir.
– Mağazada mutlaka kadın personel çalıştırılmalıdır. Büyük şehirlerde pek olmasada küçük Anadolu şehirlerinde kadın müşterileriniz kendine uygun çamaşır ararken erkek görevli ile konuşmaktan çekinebilir. Bu nedenle mağazada kadınların dilinden anlayacak en az 1 kadın personel istihdam edilmelidir.

Kadın İç Giyim Mağazası Açarak Ne Kadar Kazanılır

kadın iç giyim mağazası ne kadar kazandırır

İç giyim sektörü kar marjlarının yüksek olduğu bir sektördür. Bu nedenle iyi para kazanabileceğinizi söyleyebiliriz. Net kazancınız ise işi yaptığınız şehire bağlı olarak değişecektir. Ancak iç giyim sektöründe aylık 15-20 bin lira arası ciro yapmak mümkün. Anlaştığınız bayinizden ürün alma maliyetinize göre net karınız değişiklik gösterebilir.

Yazımızı buraya kadar okuduysanız kadın iç giyim mağazası açmak rehberimizden olumlu olarak istifade ettiğinizi düşünüyoruz. Yazımızda eksik bulduğunuz noktaları ve merak ettiklerinizi bize aşağıdaki yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz