Bayanların Açabileceği 5 İş ve Dükkan Önerisi

Günümüzde bayan patronların sayısının hayli artmış olması ülkemiz için büyük bir gelişmedir. Eskiden bayanların çalışması ve iş sahibi olması olumsuz karşılanırken bu zihniyet neyse ki artık azalarak bitmektedir. Bir çok başarılı iş sahibi bayanın çalışma hayatında yarattığı değer diğer bayanlara ilham kaynağı olmuş ve kendi işini kurmak isteyen, dükkan açmak isteyen bayanların sayısı artmıştır. Bu makalemizde bayanların açabileceği dükkan için bazı öneriler sunacağız. Makalemizdeki dükkan açma fikirlerini uygulayarak siz de kendi işinizi başlatabilirsiniz.

Bijuteri Dükkanı

bijuteri

Aksesuara en düşük kişiler genellikle bayanlardır ve bijuteri dükkanlarından alışverişi en çok bayanlar yapmaktadır. Sektörde yaşanan gelişmeleri de takip edecek bir bayan girişimci bir bijuteri dükkanı açmayı düşünebilir. Kolye, yüzük, bileklik, halhal gibi başlıca ürünlerin satışını yapabileceğiniz bir bijuteri dükkanı açabilmek için en az 50 bin TL sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

BUNU DA OKUYUN: Bijuteri Dükkanı Açmak – Takı Dükkanı Açmanın Maliyeti

Kozmetik

kozmetik

Bayanların açabileceği dükkan önerimizin bir diğeri kozmetik dükkanı açmaktır. Bayanların en çok harcama yaptığı kalemlerin başında kozmetik ürünleri gelmektedir. Parfüm, saç spreyi, makyaj malzemeleri, güzellik maskeleri vb. gibi ürünlerin satıldığı bir kozmetikçi açabilirsiniz. Bu işi kurabilmeniz için en az 50 bin – 100 bin TL arası bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

Takıştır Bayilik Alma Şartları nelerdir? 2022 Franchise Bedeli Ne Kadar? Bayiliği Nasıl Alınır?

İç Giyim Mağazası

iç giyim mağazası

İç çamaşırları sık sık değiştirilmesi gereken ve hızlıca eskiyen ürünler olduğu için sürekli yenilerini satın almak gerekiyor. O halde bayanlara yönelik bir iç giyim mağazası açmak sizin için güzel bir seçim olacaktır. Küçük bir şehirde yaşıyorsanız bayanlara yönelik iç giyim mağazası kurabilmek için 30 bin TL sermaye ile işe başlayabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Kadın İç Giyim Mağazası Açmak

Tesettür Giyim Mağazası

tesettür giyim mağazası

Ülkemizde bayanların tesettür giyim modasını takip etmeye başlaması bundan 5-10 yıl öncesine dayanıyor. Sayıları gittikçe artan tesettür giyimli bayanlara yönelik abiye, tunik, ferace, pardesü ve türban ürünlerini satmak amaçlı bir dükkan kurabilirsiniz. Oldukça karlı bir sektör olan tesettür giyim mağazası açabilmek için en az 25 bin lira sermayeye ihtiyaç duyacaksınız. İşin büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla sermayeye ihtiyaç duymanız kaçınılmaz olacaktır.

BUNU DA OKUYUN: Eşarp Satış – Tesettür Giyim Mağazası Açmak

Pastane Dükkanı

pastane

Bir bayanın yapabileceği işler arasında belki de pastane açmak en mantıklı tercihlerden birisi olacaktır. Günlük hayatta gıdaya olan talebin fazlalığı sizin de dikkatinizi çekmiştir. Öğrenciler, çalışanlar gün içerisinde kısa vakitte doymak ve çay içmek için pastaneleri tercih ederler. 50 bin liraya kadar bir sermayeye sahipseniz pasta, poğaça, simit, börek, çay vs. satılan ufak bir pastane kurabilirsiniz.

Bayanların açabileceği dükkan tavsiyesi arayanlar için 5 adet öneri verdik. Önerdiğimiz sektörlerde genellikle bayan çalışanların olmasının mantıklı bir tercih olacağını düşünüyoruz. Size verdiğimiz 5 dükkan açma önerisinden herhangi birini tercih ederek çalışmalarınıza başlayabilir ve kendi dükkanınızın patronu olabilirsiniz.

 

Mesaj Sayısı(2)

  1. Dilek
  2. Emin

Mesaj Bırakabilirsiniz