Kanada’da işçi alımı yapan ve arayan firmalar (2024 Türk firmalar)

2024’de Kanada işleri ve boş pozisyonlar

kanada is ilanlari

Kanada’da hem hükümet hem de özel sektör genellikle yabancı işçileri işe alır. 2024’de Kanada’da ortalama 200.000 iş olacak; Özellikle vasıfsız işler için birçok alım yapılıyor. Kanada iş ilanları özellikle tarım, tıp, sağlık, bilişim, inşaat ve sanayi alanlarındaki yardımcı ve uzman personel gibi meslek gruplarında yoğundur.

Kanada’da iş bulmak için Kanada İş Bankası gibi web sitelerinde çalışmak istediğiniz bölge ve iş türü seçilerek uygun işler listelenebilir. Listelenen işler arasından en uygununu bularak işverenle iletişime geçmek veya mümkünse kısa süreli ziyaretçi veya turist vizesi ile Kanada’ya seyahat etmek ve işe şahsen başvurmak gerekiyor.

Kanada’daki işverenlerin yabancılara başvuru mektubu göndermesi de mümkündür; Onaylanmış bir davet mektubu olmadan Kanada’ya çalışmak için gitmek mümkün değildir.

Kanada’da yasal olarak çalışmak için Kanada çalışma vizesi gereklidir. Kanada’ya seyahat etmeden önce çalışma vizesi almak zorunludur.

Yabancı Vatandaşlar için Kanada’da İstihdam Olanakları Nelerdir?

Kanada’da çalışmak yabancılar için faydalıdır. Kanada çalışanlarını önemseyen bir ülke ve çalışma koşulları inandırıcı değil. Kanada’da iş bulmak için Kanada iş bulma sitelerine göz atmak yeterlidir; Bu sitelere her gün çok sayıda reklam verilmektedir.

Kanada’daki asgari ücret eyalete göre değişir; Bununla birlikte, ortalama aylık asgari ücret 2.400 CAD’dir. 2.400 CAD, Kanada’da yaşamak için ideal bir rakamdır. Kanada’daki işçilerin ortalama maaşları, deneyime ve sektöre bağlı olarak 2.400 CAD ile 2.800 CAD arasında değişmektedir. Kanada’da günde 8 saat, haftada 40 saat çalışıyorlar. Kanada iş kültüründe göz teması, ekip çalışması, dakiklik ve saygı önemlidir.

Kanada’da En Çok İstihdam Olanağına Sahip Sektörler Hangileridir?

Kanada’daki istihdam fırsatları öncelikle tarım, endüstri, madencilik, balıkçılık ve inşaat sektörlerinde bulunur; İşler genellikle ülkenin ana gelir kaynağı olan bu sektörlerde satın alınmaktadır. Kanada, birçok iş fırsatına sahip bir ülkedir. Kanada ekonomisi büyük bir ekonomi olduğu için iş imkanları da yüksektir ve Kanada’da ne yapılır sorusunun pek çok cevabı vardır.

Kanada’da vasıfsız ve deneyimsiz kişilerin tarım, sanayi ve balıkçılıkta iş bulma olasılığı daha yüksektir; Bu alanlarda çalışmak için özel bir deneyim veya bilgi gerekmez.

2024’de Kanada’da İstenen İşler nelerdir?

2024’de Kanada’daki açık pozisyonların çoğunu muhasebeciler, satış temsilcileri, mühendisler, hemşireler, kamyon şoförleri, kaynakçılar, elektrikçiler, tesisatçılar ve idari asistanlar oluşturacak.

Kanada’da vasıfsız işçi sıkıntısı olmasına rağmen, vasıflı işçilere de ihtiyaç var. Kanada’daki vasıflı işçi işleri, eczacılık, veterinerlik, mühendislik ve işe alım gibi meslekleri içerir. Kanada mühendislik iş ilanları çoğunlukla yazılım ve proje alanlarıyla ilgilidir.

Kanada Nitelikli Göçmenlik için Hangi İşler İstenir?

Aşağıdaki meslekler, Kanada’ya nitelikli göçmenlik için en çok talep edilen mesleklerdir.

Doktor: Kanada’da en çok aranan doktorlar Nova Scotia, Saskatchewan, Prince Edward Island ve British Columbia eyaletlerindedir. Doktorlar, Kanada’daki en yüksek ücretli meslekler arasındadır.

Diş Hekimi: Kanada’da dişhekimliği mesleği için personel sıkıntısı var.

Diş hekimleri en çok Kanada’nın Manitoba, Yukon, Alberta, British Columbia ve Labrador eyaletlerinde talep görmektedir. Kanadalı diş hekimi maaşları yılda ortalama 105.000 CAD civarında olabilir.

Avukat: Kanada’da vasıflı göçmenlik için en çok aranan işlerden biri Avukattır. Kanada hukuk mesleğinde en çok aranan çalışanlar Manitoba eyaletindedir.

Hemşire: Kanada’da sağlık çalışanlarına genel bir ihtiyaç var.

Hemşirelik personel açığı en fazla olan mesleklerden biridir. Hemşirelik ilanları Kanada’nın Ontario, Saskatchewan, Alberta, Yukon, Prince Edward Island ve Nova Scotia eyaletlerinde yer almaktadır. Kanadalı hemşireler yılda ortalama 75.000 Kanada Doları kazanıyor.

Mühendis: Kanada’da nitelikli göçmenlik için en çok aranan kariyerlerden biri mühendisliktir. Mühendisler için işyeri ağırlıklı olarak Kanada’nın Manitoba, Alberta, Saskatchewan, Yukon, Prince Edward Island ve New Brunswick eyaletlerinde bulunmaktadır. Kanadalı mühendis maaşları mühendislik alanına göre değişir ancak yılda yaklaşık 100.000 Kanada Doları olabilir.

Pilot: Kanada’da pilotluk mesleği için de nitelikli göçmenler aranmaktadır. Kanada’nın Alberta, Manitoba ve British Columbia eyaletleri pilotluk mesleğinde en çok öne çıkan bölgelerdir. Kanada’da pilot maaşları yılda ortalama 200.000 dolar.

BT Yöneticisi: Kanada’da BT Yöneticisi olarak çalışacak vasıflı göçmenler aranıyor; Meslek genellikle Alberta, Yukon, Ontario, British Columbia, Saskatchewan ve Labrador eyaletlerinde zorunludur. Bir BT yöneticisinin ortalama yıllık maaşının 78.000 CAD olduğu bilinmektedir.

Petrol ve Gaz Operasyonları Yöneticileri: British Columbia ve Ontario, Kanada, endüstri geliştikçe petrol ve gaz operasyonları yönetimi mesleğinde çalışmak için nitelikli göçmenler arıyor.

Satış Müdürü: Kanada’nın Prens Edward Adası, Yukon, Alberta, Labrador ve Manitoba eyaletleri bir Satış Müdürü ve dolayısıyla çok sayıda işe alım gerektirir.

Muhasebeci: Muhasebecilik mesleği de vasıflı göçmenler için en çok rağbet gören mesleklerden biridir. Esas olarak Kanada’nın Nova Scotia, Ontario, Manitoba, Yukon ve Kuzeybatı Bölgesi eyaletlerinde muhasebeciler için boş pozisyonlar var.

Kanada’da profesyonel işe alım için hangi meslekler gereklidir?

Kanadalı vasıflı işçi alımı, aşağıdaki mesleklerde daha fazla talep görmektedir.

Kaynakçılar: Kanada’da, kalifiye kaynakçılar için işçiler işe alınır. Kanadalı kaynakçıların maaşları bölgeye göre değişmekle birlikte asgari ücretin üzerindedir.

Kamyon şoförleri: Kanada’da vasıflı işçi olarak çalışan kamyon şoförleri genellikle talep görmektedir. Kanadalı kamyon şoförlerinin maaşları yılda ortalama 85.000 CAD civarındadır.

Aşçı: Kanada’nın aradığı bir başka vasıflı işçi de bir aşçıdır. Aşçılar Kanada’da yüksek maaş alıyor. Kanadalı şef maaşları yılda ortalama 73.500 Kanada doları.

Kanada iş kurulları nelerdir?

Kanada iş kurulları aşağıda listelenmiştir.

 • iş bankası
 • iş yeri
 • En iyi işler
 • Doğrusu
 • iş köpekbalığı
 • canjobs.com
 • İş İlanları
 • Kanada İşleri
 • Kanada’da çalışmak
 • kariyer
 • Eğitim Kanada
 • BT pozisyonları

Kanada iş ilanları iş sitelerinde yayınlanmakta ve bu sitelerde çalışılacak meslek, bölge ve pozisyon ile ilgili diğer faktörler filtrelenerek uygun olan iş ilanları listelenebilmektedir. Yabancı uyrukluların Kanada iş kurullarında iş araması da mümkündür. İş arama sitelerinde uygun ilanları belirledikten sonra işveren ve çalışanlar sitelerin izlediği yöntemle iletişim kurabilir ve başvuru sürecini başlatabilir.

Kanada’da en çok ilan edilen işler nelerdir?

Kanada’da en çok açık pozisyona sahip meslekler aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada’da Otel İşleri
 • Kanada’da Denizcilik İşleri
 • Kanadalı Mimar İşleri
 • Kanada Hemşirelik İşleri
 • Kanada’da Fizyoterapist İşleri
 • Kanadalı kaynakçı işleri
 • Kanada’da Kamyon Şoförü İşleri
 • Kanada Kuaförlük İşleri
 • Kanada Tekstil İşleri
 • Kanada’da Aşçılık İşleri
 • Kanada mühendislik işleri
 • Kanada Elektrik ve Elektronik Mühendisi İşleri
 • Kanada’da İnşaat Mühendisi İşleri
 • Kanadalı Endüstri Mühendisi İşleri
 • Kanada Jeoloji Mühendisliği İşleri
 • Kanadalı Kimya Mühendisi İşleri
 • Kanada Makine Mühendisi İşleri

Kanada’da çalışmak isteyenler için işe alım süreci nasıldır?

Kanada’da çalışmak isteyenler için çoğu durumda işe alım süreci önce Kanada’dan gelen bir iş teklifiyle başlar. Bunun için işverenin LMIA raporunu talep etmesi ve alması gerekmektedir. LMIA raporunun alınmasından sonra işveren çalışan adayına iş teklifinde bulunacaktır.

Kanada’da iş başvurusu yaparak iş teklifi alan kişi, bu teklifi sunarak çalışma vizesi başvurusunda bulunabilir. Bir istihdam fırsatının yasal olarak değerlendirilmesi ve bir LMIA raporunun alınmasından önce genellikle bir işgücü piyasası etki değerlendirmesi gerekir; İşverenler bu değerlendirme için İstihdam ve Sosyal Gelişim Kanada ile iletişime geçmelidir. Olumlu bir LMIA raporu alınırsa, raporun bir kopyası ve resmi bir iş teklifi vize başvurusuna eşlik etmelidir.

Vizem.net, 2017-2024 yılları arasında Kanada çalışma vizesi ve çalışma izni başvurularında onay oranı en yüksek olan IRCC sertifikalı akredite bir kuruluştur. Kanada çalışma vizesi bilgileri ve başvuruları için 0850 241 1868 numaralı telefonu arayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da çalışma ve iş bulma hakkında sık sorulan soruların yanıtları aşağıdadır.

Kanada İşe Alım Başvuru Formu nedir?

Kanada İşe Alma Başvuru Formu, Kanada’daki işverenin işçiyi işe almak için Kanada İstihdam ve Sosyal Kalkınma Ajansına başvururken sunması gereken formdur. İşverenin pozisyonu kabul edilirse, işveren bir LMIA raporu alacaktır.

İşverenler, bir Kanada başvuru formunu doldurarak bir LMIA raporu almaları halinde Kanadalı işçileri işe alabilirler.

Kanada’da Türkler için iş imkanları var mı?

Kanada’da Türkler için birçok iş fırsatı var. Kanada’daki Türkler için başlıca iş olanakları sanayi, tarım, ulaşım ve madenciliktir.

Kanada’da Türkler daha çok kaynakçı, kamyon şoförü ve sanayi işçisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İngilizce bilen Türkler, Kanada’daki Türk restoranlarındaki iş ilanları aracılığıyla garsonluk veya aşçılık gibi mesleklerde iş bulabilmektedir.

Türklerin ağırlıklı olarak çalıştığı il ise Ontario ilidir. Türk işçileri Toronto şehrinde, çoğu Ontario eyaletinde bulunuyor.

Kanadalı-Türk şirketlerinin iş ilanları nerede yayınlanıyor?

Kanadalı-Türk şirketler açık pozisyonlarını Türkiye’deki kariyer sitelerinde veya Gurbet İlan gibi sitelerde yayınlıyor. Kanada-Türkiye iş ilanları çoğunlukla Expat İlanları sayfasında bulunabilir; Bu sitede yayınlanan ilanlar Türkçedir. Aynı zamanda Kanada iş ilanları Türk kariyer sitelerinde bulunabilir; Uygun boş pozisyonları bulmak için, iş yeri olarak Kanada filtrelenmelidir.

Toronto’da Türk iş ilanları nerede yayınlanıyor?

Türk kariyer sitelerinde Türkçe iş ilanlarına ulaşmak mümkündür. Toronto’yu iş yeriniz olarak seçerek Türkiye’deki kariyer sitelerinde Toronto’daki iş fırsatlarını bulun. Eşleşen iş ilanları, Expat Reklamları sayfasında Toronto seçilerek görüntülenebilir.

Vancouver iş ilanları nerede yayınlanır?

Türk kariyer sitelerinde Vancouver’daki iş ilanlarını bulabilirsiniz. Vancouver’daki uygun işleri görüntülemek için iş yeri Vancouver olarak filtrelenmelidir; Vancouver iş ilanlarına Expat İlanları sayfasından filtreleme yapılarak ulaşılabilir.

Kanada’da işçi hakları nelerdir?

Kanada’daki işçi hakları, Kanada İş Kanunu tarafından korunmaktadır. Aynı zamanda Kanadalı çalışanlar, İnsan Hakları Yasası tarafından işyerinde ayrımcılığa karşı korunmaktadır. Kanada İstihdamda Eşitlik Yasası, kadınların, engellilerin ve azınlık üyelerinin işyerinde herkesle aynı haklara sahip olmasını sağlar.

Kanada’da çalışma saatleri eyaletlere göre değişmekle birlikte genel çalışma haftası 40 saattir. 40 saatten fazla çalışmak fazla mesai olarak kabul edilir ve Kanada’da işverenlerin fazla mesai yapan işçiler için fazla mesai ödemesi gerekir. Kanada’daki işçilerin fazla mesai yapmama tercihleri ​​vardır.

1 yıl sonra her çalışanın ortalama 2 hafta yıllık izni vardır; Ayrıca, hemen hemen her çalışanın doğum izni, ölüm yardımı ve hastalık izni gibi özel izin hakları vardır. Kanada’da işyerinde zorbalık çok nadirdir.

Kanada hükümeti işçi haklarını çok koruyor ve bu nedenle Kanada çalışmak için en iyi ülkelerden biri. Kanada’da çalışmak, iyi maaşlar ve sosyal haklar nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kanada çalışma saatleri nelerdir?

Kanada çalışma saatleri eyalete göre değişir, ancak ortalama haftalık 40 saattir. Kanada’da insanlar haftada 5 gün, günde 8 saat çalışıyor.

Kanada’da asgari ücret ne kadar?

Kanada’da asgari ücret eyaletten eyalete değişir. Kanada Perakende Konseyi kaynağına göre, 2024’de Kanada federal asgari ücreti saat başına 15 CAD’dir.

Kanada, çalışanlarına saygı duyan, satın alma gücü ve refah düzeyi yüksek; Bu nedenle her yıl farklı ülkelerden insanlar çalışmak için Kanada’ya gelmektedir. Kanada’da ortalama aylık asgari ücret 2.400 CAD olduğu için Kanada’da çalışmayı seçen birçok yabancı var.

Kanada’da İşçi Eş Oturma İzni Nasıl Alabilirim?

Kanadalı çalışanlar için ortak ikamet onayları, Kanada Eş Sponsorluk Programı aracılığıyla alınır. Eşleri ve yasal ortakları, ortakları tarafından destekleniyorsa Kanada’ya gelebilir, yaşayabilir ve çalışabilir.

Kanada’da eş izni almak için bazı şartlar vardır; Bu şartlardan ilki işçi ve eşinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. Kanada Eş İkametgahı almak isteyen çiftler, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesi ile ilişkilerinin gerçekliğini kanıtlamalıdır. Kanada’da çalışan kişi Kanada vatandaşı veya daimi ikametgahı ise, eşine ikamet statüsü verilebilir. Ayrıca gerekli koşullar arasında Kanada’daki eşin temiz bir sicili olması ve son 5 yıl içinde sponsorlu eş olarak Kanada’ya davet edilmemiş olması yer alır.

Kanada’da çalışan eş, ancak Kanada Eş Vizesi alabilmek için gerekli şartları sağlaması halinde daimi ikamet iznini aldıktan sonra eşi için oturma izni başvurusunda bulunabilir.

Mesaj Sayısı(3)

 1. Recai
 2. Mevlit
 3. saban berat ozdol

Mesaj Bırakabilirsiniz