Kitap Kafe Açmak: Nasıl açılır? Maliyeti ne kadar? Kitap kafe açmak için gerekli belgeler

Cafe Lumiere beyoglu harbiyiyorum

Çok okuyan çok kazanır sloganıyla yola çıkarak, bir kitap kafe açarak ciddi gelirler elde etmenize sağlayacak fikirlerden birisini sizler için hazırladık. Bu tür işletme açmak için öncelikli olarak açacağınız kafe için konsepti ve dekorasyonu şüphesiz ki kusursuz olması gerekmektedir. İnternet ortamında araştırmalarda bulunarak böyle bir işletmenin dekorasyonlarına göz atarak hayal gücünüzü birleştirerek özgün ve tarz bir kitap Kafe açabilirsiniz.

Yer Seçimi

İşletmenizi kuracağınız lokasyon çok önemlidir. Ülkemizde kitap okuma sayısı azımsanmayacak kadar bir kitleye sahiptir. Bunun için gençlerin ve çalışan kesimlerin güzel vakit geçirebilecekleri bir kafe açmak için lokasyon önemlidir. Özellikle üniversitelerin  ve insanların yoğunlukta olan bir bölgeyi seçmeniz işletmeniz açısından stratejik noktalardan bir kaçıdır. Bu tür  işletmeler Türkiye’de gün geçtikçe arttığını gördüğümüz kitap kafe, günümüz yaşantısında insanların modern kitap okuma evi gibi etkinliklere katılarak sosyalleştiklerini de göz ardı etmemiz gerekmektedir. İnsanlar sadece kitap okumak için geldiğini düşünmeyin öğrenciler olarak düşünürsek dersleri konusunda bir şeyler araştırabilir.

İşletmenizi kuracağınız yer için bazı detayları da göz ardı etmemeniz gerekir. Nedeni ise  insanlar sessiz bir ortam kitap okuyacağı, araştırma yapacağından ötürü işletmenizde muhakkak dış ses yalıtım yapmanızda fayda gerektirmektedir.

maxresdefault 1

Kazanç Bölümü

İşletmeniz sade ve rahat masa sandalye kombini yakalayarak bunun paralelinde gelen müşterilerinize sıcak soğuk içecekler ve atıştırmalık yiyeceklerle işletmede daha uzun vakit geçirmelerini sağlayarak kazanç sağlayabilirsiniz.  Böyle bir işletmeyi kurmak için ortalama 15 ile 30 bin TL gibi maliyet gerekmektedir. Reklam için önerilerimiz ise, Sosyal  medya gücünü kullanarak “Facebook, Twitter ve Google Adwords” reklam şirketlerini kullanarak işletmenizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Unutmadan böyle bir işletme açmak keyifli olmasının yanı sıra kazançlı olduğunu söylememiz mümkündür.

One Response

Mesaj Bırakabilirsiniz