Evde girişimcilik fikirleri ve para kazandıran işler 2023

Evde neler yapabileceğimi söylerseniz, evde sizin için yapılabilecek bir iş listesi hazırladım. Birçok web sitesi, alanlarında uzman olan daha fazla iş fikri listelemiştir. Bu, web yetkinliği ve veri girişi uzmanlığını içerir. Bu mesleki bilgiye sahip, evde uzman olmayan hiçbir uzmanın parasal değerler üzerinde araştırma yapamayacağından emin olun. Çünkü bu meslekler yaşadığı yerde nasıl para kazanacağını biliyor. Bu yüzden evde herhangi bir iş deneyimi ve deneyimi olmayan insanlar için evde yapmak için bir iş fikirleri listesi hazırladım. Bu işleri önceden yapmak zorunda değilsiniz. Belirlendiğiniz sürece.

Evde yapılabilecek işler

Evde para kazanan para hakkında bilgi vereceğim? Ben sadece 15 yıldır para kazanan bir girişimciyim. Hem internet sektörü hem de evde yapılabilecek üretim fikirleri hakkında 10 iş deneyimim vardı. Şimdi bulduğunuz blog sitesi yaptığım işlerden sadece biri. Size şimdiye kadar elde ettiğim iş deneyimiyle evde yapılacak iş fikirleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Süreç nasıl devam ediyor?

Her şeyden önce, aşağıda yaklaşık 30 fikir paylaştım. Bu fikirler, daha önce hiç duymadığınız para kazanma yöntemlerini içerir. Ancak, bu yöntemler gözlerinizi korkutmaz. Uzun vadeli hedefleriniz olmasına rağmen, para iyileştirme hakkında araştırma yapmak kısa sürede çalışmasına rağmen aşağıda uygun bir fikir bulabilirsiniz. Başlangıçta kendinizi eğitmeye hevesli olduğunuz sürece. Çok para kazanmak yerine, öncelikle eğitiminize yatırım yapmaya odaklanır. Bu eğitim dönemi iş fikirlerinden 1 gün sonra olabilir.

İpucu: Evde para işleri hakkında karar vermediyseniz, ticarette şansınızı deneyebilirsiniz. 112 Açılış Fikirleri başlıklı makale aracılığıyla tüm fikirlere ulaşmak mümkündür.

Daha az sermaye ile evde para kazanabileceğiniz işler

Evde Para Kazandıran İşler

Her şeyden önce, makalede bulabileceğiniz para kazanma konusundaki ilgili konuları paylaşmak istiyorum. Konulardan sonra her fikrin ayrıntılı açıklamalarını bulacaksınız. Evde yapılabilecek işler:

 • Bir makale yazmak için
 • Amigurimi üretimi
 • Ürün catering’e göre
 • Mum
 • blog sitesi
 • Kripto alıp satmak
 • Twitter ile Para Kazanın
 • Instagram ürün satışları
 • Facebook’ta Para Kazanın
 • takipçiler sat
 • Basit Logo Tasarımı
 • e -kitap
 • Amazon ile Para Kazanın
 • Kabine hareketinde kazanın
 • YouTube ile Para Kazanın
 • Evde cüzdan yap
 • yorum hizmeti
 • AdWords Danışmanı
 • Takı Tasarımı ve Üretimi
 • Bir düğün şekeri yap ve sat
 • Satış Ortağı Yapın
 • Patreon ile Para Kazanın
 • Direk nakliye
 • Backlink satmak
 • Çağrı Merkezi Hizmetinin Sağlanması
 • Butik parfüm üretimi
 • Alışveriş Arbitrajı Yapın
 • Airbnb ile para kazanın
 • Borsada para kazanın
 • Stok Fotoğraf Yapımı

Yukarıdaki 30’u evde el sanatlarında zaten bilgiye sahip olabilirsiniz. Ancak, bu çalışmalara önyargılı olmayın. Çünkü Twitter ve Instagram’dan para kazanmanın sadece 20 farklı yolu var. Bu nedenle, önyargısız evde yapılacak işlerle ilgili açıklamaları incelemenizi tavsiye ederim.

Not: 1000 fikriniz olup olmadığı umrumda değil. Önemli olan, sadece bir fikri harekete geçirebilmenizdir.

1. Makaleler yazın

Evde günlük para kazanan iş fikirleri arasındadır. Bir makale yazmak için, tek yapmanız gereken ilk araştırmayı ve eğitim videolarını takip ederek bir hafta geçirmek. İYIMAKale.com, ICERIK.net, Icerikbulutu.com vb. Web sitelerinin bir üyesi olarak, ürün siparişlerini almanız ve yerine getirmeniz gerekir. Daha önce hiç makale yazmadığınız için endişelenmeyin.

Bir makale yazmak için bir konuyla ilgili bir fikriniz yok. Örneğin; Diyelim ki “Ek Ev İş Fikirleri” hakkında bir makale yazmak için bir ödev alırsınız. Bu makaleyi yazmak için Google’daki web sitelerini kontrol edin. Bu makalede açıklandığı gibi 30 veya 100 listesi yapın. Makale yazma ücretleri 100 kelime için 4 TL’de başlar ve makalenin profesyonelliğine bağlı olarak 30 TL’ye kadar çıkabilir.

2. Amigurimi üretimi

Instagram ve Facebook’ta birçok ev hanımının Amigurimi ile oyuncak ve benzeri ürünler kazanarak para kazandığını görebilirsiniz. Bu tür ürünlerin hediyelik eşya dükkanları tarafından bireysel müşterilerden daha fazla toptan satın alınması daha olasıdır. Bu nedenle birçok üreticinin alınan siparişlere ayak uydurmadığını söyleyebiliriz. Çünkü tüm üretilen oyuncaklar ve ürünler organiktir. İnternette, para tasarrufu sağlayan hobiler ve el sanatları için popüler olan Amigurimi için birçok eğitim videosu bulabilirsiniz. Kısa sürede profesyonelleşme en fazla 2 hafta sürer.

3. Yan ürün catering

Bu altyazı birçok ürünle çeşitlendirmek mümkündür. Bununla birlikte, yeteneklerinize göre sizden tanımlamak daha doğru olacaktır. Peki bu yan ürün catering nedir?

Birçok restoran ve restoran, mağazalarında sattıkları yan ürünleri dış kaynaklardan uzaklaştırır. Bu, patates kızartmaları için kullandıkları önceden donmuş patatesleri bile içerir. Tabii ki patates üretmek yerine daha fazla niş üretmeniz gerekiyor. Örneğin; Doldurulmuş köfte, mantı, çörek, bahar ruloları, sararlar, patates püresi, vb. Bu restoranlarda yan ürünler olarak kullanılır. Sadece 1 hafta içinde seviyelendirerek ürün üretmeye başlayabilirsiniz. Size ek bir gelir sağlayan bu iş, kısa sürede bir üretim tesisi kurmanıza izin verebilir. Müşterileri bulmak için önce bir prova yapmalı ve restoranları tek tek ziyaret etmelisiniz.

4. Mum Yapın

Evde yapılacak en kolay şeylerden biri. Katkı maddeleri satan sitelerden satın alabileceğiniz kalıplanmış parafin ve özleri kullanarak kokulu mumlar yapabilirsiniz. Instagram’da kokulu mumlar üreten ve günde 100 paket gönderen hesaplar var. Tabii ki, sadece mum üretmek gelir elde etmek için yeterli değildir. Mum için kullandığınız şeklin tasarımı ve mumun farklı renkleri satışlarınızı artıracaktır. Instagram’da satılık ürünleri listelerken, Shopier, vergi kodu olmadan kredi kartı ile taksitler halinde ödeme yapmanıza bile izin verir.

5. Bir blog sitesi ayarlayın

Beni evde para kazanan işlerden biri olan bloglama, herhangi bir kod bilmeden herkes tarafından kolayca yapılabilir. Evet, doğru duydun. Bir web sitesi hazırlamak ve bu tür makaleleri paylaşmak için herhangi bir kodlama becerisine ihtiyacınız yoktur. Tıpkı bir Facebook hesabı kullanmak gibi, WordPress platformunda 400 – 500 TL gibi bir blog başlatmak mümkündür. Ardından, web sitenizde reklam yayınlayabilir ve Google Adsense reklam ortaklığı ile para kazanabilirsiniz.

Bir web sitesi açmak ve bir blog yazısı yayınlamak en fazla 3 gün sürer. Ancak, para kazanmak ve bu işte profesyonel olmak en az 8 ay sürer. Makalelerinizin Google’da daha üst sıralarda yer alması en az 6-8 ay sürer.

6. Kripto para ticareti

Her şeyden önce, bu alt başlıkta yazılan fikirler yatırım tavsiyesi değildir. Ancak, 2020 ve 2021 yılları arasında bitcoin ve dijital para birimlerinin yükselişini fark etmiş olabilirsiniz. Bu artışlar bazı kripto para birimleri için 10 kez, 100 kez ve hatta 1000 kez olmuştur. 100 TL’lik bir yatırımla kısa sürede 100.000 TL kar elde edenler olduğunu düşünün. Tabii ki, bu sabır ve araştırmaya dayanan bir çalışma. Hangi dijital para projesinin hangi amaca hizmet ettiğini yavaş yavaş araştırmalıdır. Örneğin; Bankalararası EFT ve havale işlemleri üzerindeki komisyon yükünü azaltmak isteyen projeler en az 10 kat kazandı.

7. Twitter ile Para Kazanın

Sosyal medya kullanarak evde uygulanabilecek çok sayıda iş fikri olduğunu söyleyebiliriz. Twitter’da 20 farklı iş yapmak mümkündür. Takipçiler satmak, hesap satmak, reklamları paylaşmak, retweet hizmeti, ücretler, sponsorluklar, trend konular vb. Sırayabiliriz. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey, bir kitleye ihtiyacınız olmasıdır. Takipçilerinizi düzgün bir şekilde yönlendirerek, kısa sürede yüksek kazanç elde etmek mümkündür. Hedef kitlenizin burada takipçi sayısından daha önemli olduğunu belirtmek gerekir. Örneğin; 100.000 takipçisi ile kripto para birimi olgusunun hesabı, komedinin 5 milyon takipçi ile paylaştığı hesaptan her zaman daha değerlidir.

8. Instagram ürün satışları

Bana Türkiye’deki en karlı işlerin ne olduğunu sorarsanız, cevabım Instagram. Çünkü ülkemizdeki birçok insan bu sosyal medya uygulaması aracılığıyla gelir elde ediyor. Sadece kaşar, sosis vb. Organik ürünler satan günde 1000 ürün siparişi alan arkadaşlarım olduğunu söyleyebilirim. Instagram’da geniş kitleyle iş yapan bir iş yapabilirsiniz ve kısa sürede çok para kazanabilirsiniz. Nasıl? İlk olarak, ne tür bir kitleyi hedeflediğinizi belirlemeniz gerekir. Alışveriş hesabı, motivasyonel alıntılar hesabı, butik hesabı veya komik videoları paylaşan bir hesap. Bunun yüzlerce örneğini bulabilirsiniz.

9. Facebook ile Para Kazanın

Facebook’un sosyal medya kullanıcıları arasında en yüksek ortalama yaşı olan uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında ticaret elbette oldukça yerel. Facebook sayfalarında paylaşılan yayınlar, ticari yayınlar, hizmet duyuruları vb. Gönderilerle karşılaşabilirsiniz. Tabii ki para kazanmak için Facebook pazarı da var. Bunu yapmak istediğim nokta, tıpkı Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta para kazanmanın 20 farklı yolu olması. Bir Facebook sayfası açmak, kitleler kazanmanıza, ürün satmanıza, reklam satmanıza ve ücretli yayınları paylaşmanıza olanak tanır. Bunun en iyi örneği bugün gerçekleşen canlı açık artırmalar.

 

10. Takipçiler Satın

Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarında takipçi sayımını artırmak için önceden yapılmış takipçiler satan web siteleri var. Bu web siteleri toptan sosyal medya takipçilerinden tedarikçilerden satın alır ve bunları yüksek kazanç oranında bireysel kullanıcılara satar. Örneğin; 2 TL için toptan 1000 takipçi satın alan girişimci, ortalama 30 tL’nin üzerinde bir fiyata çevrimiçi satıyor. Satış yapmak için bir Instagram, Blog veya Facebook sayfası açarak müşterileri bulmaya başlayabilirsiniz. Satılan bu takipçilerin% 99’unun bot olduğunu unutmayın. Ayrıntılı bilgi için R10 web sitesindeki toptancılarla iletişime geçebilirsiniz.

11. Basit bir logo tasarımı oluşturma

Çok bilgisayar okuryazarlığı olmasanız bile, bir logo oluşturmaktan korkmayın. Birçok serbest çalışan, Canva web sitesinde evde bir logo oluşturarak ve satarak para kazanır. Canva web sitesinde 10.000 hazır eskiz mevcuttur. Logoyu yalnızca alınan sipariş için belirli tasarımı seçerek ve metinleri düzenleyerek bitirebilirsiniz. Tek bir şirket logosunun fiyatı 250 TL’den başlıyor. BionluK.com gibi sitelerde bir reklam yayınlayarak evden para kazanabilirsiniz.

12. E-kitaplar yazın

Dünyadaki e-kitap satışlarının normal gerçek kitap satışlarını yakalamaya başladığını söyleyebiliriz. Aslında, Amerika’da evden yapılabilecek işler arasında en popüler olanıdır. Belirli bir konu hakkında bir fikriniz varsa veya araştırma kişiliğinize güveniyorsanız, e-kitap yazma para kazanabilirsiniz. Nasıl? Her şeyden önce, insanlar yazdığınız kitabı satın almaya ihtiyaç duymalıdır. Okuma için e-kitaplar Türkiye’de yaygın olarak mevcuttur. Bu kitabın yazarları, kitap ve satın alacak insanlar sayesinde para kazanmayı öğrenebileceğinizi söylüyor. Elbette hisse senetleri tek örnek değil. Google kitaplarını araştırarak, satılık yazdıkları kitabı olan birçok girişimciyi görebilirsiniz.

13. Amazon’da para kazanın

Evde para kazanmanın yollarını arıyorsanız, Amazon üzerinden birçok web sitesinde veya YouTube videolarında görmüş olabilirsiniz. Para için eğitim satan birçok insan da var. Ama para için eğitim satma konusunda endişelenmeyin. İsteğe bağlı olarak, tüm bilgileri internette ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Dropshipping veya FBA ile Amazon’da para kazanmak mümkündür. Dropshipping ile ABD’de bir Kanada mağazasında bir ürün sunarak para kazanıyorsunuz. Fiyat farkınız kârınızdır. FBA ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Amazon deposuna nakliye ürünlerini kapsıyor. Amazon, satın aldığınız ürünleri sizin adınıza makul bir fiyata satar ve kâr size bırakılır.

14. Locker uygulamasından kazanın

Çoğunlukla kadınlar tarafından kullanılan bir uygulamadır ve çoğunlukla kullanılmış ürünleri satmaktadır. Trendyol tarafından satın alınmadan sonra, kullanıcı sayısı ve işlem hacmi önemli ölçüde arttı. Fazlalık ürünlerini evinizdeki veya satın aldığınız ürünleri Dolap uygulaması aracılığıyla ucuz fiyatlarla satabilirsiniz. Çoraplar, iç çamaşırı, oyuncaklar vb. B., 2000’den fazla satış rakamına sahip. Tabii ki, uygulamada yeni olduğunuz için daha yaratıcı ürünler seçmelisiniz. Bunu evde para kazanan en düşük büyük harf kullanımı şirketlerinden biri olarak nitelendirebilirsiniz.

15. YouTube’dan para kazanın

Bence YouTube’da nasıl para kazanılacağını açıklamaya gerek yok. Video çekimleri, izleyicinin önünde görünen reklamlardan para kazanıyor. Tabii ki, YouTube’da video yapmak ve paylaşmak güven ve yetenek gerektirir. Ancak, videolar ve ekranlar kaydetme konusunda kararsızsanız, başka bir fikre göre çekim yapabilirsiniz. Örneğin; Sadece seslendirme yaparak veya oyun videolarını paylaşarak ayda 100.000 TL’den fazla yapan birçok YouTuber var. Sadece kararınızı vermeniz ve gerekli eğitime başlamanız gerekir. Kısa sürede para kazanan işler arasında YouTube’un önce sıralandığını söyleyebiliriz.

16. Evde cüzdan yapımı

Evde yapılan işler arasında en yüksek kar marjına sahip olduğunu söyleyebiliriz. El yapımı deri cüzdanlar, yeteneğinize göre para kazanmanızı sağlar. Üretilen ürünlerden ziyade, bu tür ürünlerin tüketiciler tarafından sevilmesi daha olasıdır. Tabii ki, dikkat edilmesi gereken en önemli şey bir marka olmak. Örneğin; 50 TL veya 500 TL için el yapımı bir cüzdan bulabilirsiniz. Bu sadece üreticilerin kar marjı tercihidir. Ancak, 500 TL cüzdanının iyi bir fiyatlandırma politikası vardır. Yüksek kar marjı, satılan cüzdanın daha iyi bir marka olduğu izlenimini verecektir.

17. Yorum hizmetlerinin sağlanması

En son para kazanma işleri arasında. Herhangi bir ürün veya hizmet satın almadan önce özellikle pozitif veya olumsuz yorumları kontrol ederiz. Google yorumları veya alışveriş sayfasındaki yorumlar satın almadan önce çok kullanışlıdır. Tabii ki, şirketlerden iyi yorumlar almak için bu yorumları dışarıdan satın alıyorlar. Yönetim seviyesine göre yalnızca Google Haritalar’da yapılan yorumlar için 20 TL’ye kadar ödeyenler var. Bu işe katılmak için farklı hesaplar açmanız ve farklı cihazlarda yorum hizmetleri sunmanız gerekir. Bu işe profesyonelce girerseniz, günlük para kazanma işleri arasında en karlı olacaktır.

18. Bir AdWords konsültasyonu yapın

Kelime telaffuz edildiğinden AdWords kelimesine aşina olmayabilirsiniz. Ancak, AdWords reklamvereni olmak için 3 aylık bir eğitim kursunu tamamlamanın yeterli olduğunu söyleyebilirim. Birçok şirket en üst pozisyon için Google reklamlarıyla rekabet eder. Örneğin, bir arama yaparken, ilk satırda 4 reklam ve arama sayfasındaki son satırda 2 iş reklamı görebilirsiniz. Reklamverenler ise her zaman en ucuz maliyetlerle önce gelmek ister. Bu amaçla, AdWords uzmanlarıyla reklam maliyetleri için belirli bir sabit oranda bir anlaşma yapılır. 100 TL’lik bir reklam için 20 TL ödemek gibi.

19. Takı Tasarımı ve Üretimi

Mücevher ve bijouterie mağazalarının en karlı endüstriler arasında olduğu bilinmektedir. Yapılan mücevherler arasında hem el yapımı ürünler hem de uydurulmuş yapımlar vardır. Bununla birlikte, Çin yapımı ürünlerin son yıllarda piyasada egemenliği, üretilen ürünlerin kar marjını azaltmıştır. Bireysel müşteriler bu konuda büyük bir talep göstermezler. Öte yandan, el yapımı mücevher tasarım ürünleri, özellikle kişi için yapıldıklarında ev işleri arasında en iyi şekilde kazanan ürünlerdir. Takı üretimine başlamak için hobi kitleri bulabilirsiniz. YouTube’da binlerce eğitim videosu var.

20. Düğün şekerinin üretimi ve satışı

Düğün alışverişi yapacak insanlar artık alışverişlerinin çoğunu çevrimiçi yapıyor. Her şeyden önce, düğün hediyeleri veya daha oldukça niş ürünler Instagram’da satın alınır. Bu tür ürünler de ayrı ayrı yapılmalıdır. Düğün şekerinde gelin ve damat adını bulmak gibi. Düğün şekerinin üretiminden ve satışından para kazanmak için önce bu sektörde ne tür yapımların yapıldığını kontrol edin. İlk başta zor görünebilir. Ancak, eğitim videolarını izlemeniz veya başlamaya karar vermeniz yeterlidir.

21. Ortakla Ortak

Tavsiye bağlantıları kullanılarak satılan ürünlerden gelir elde ederek distribütör olabilirsiniz. Tabii ki, bu tür bir gelir sıfırdan başlayanlar için zordur. Örneğin; Bu blogdaki herhangi bir ürünü paylaşabiliyorum ve Trendyol aracılığıyla komisyon geliri kazanabiliyorum. Ancak, hazır bir web siteniz yoksa, farklı bağlı kuruluş pazarlama yöntemlerini deneyebilirsiniz. Örneğin; Instagram’da satılan ürünler için görevlendirilmiş bağlı kuruluş pazarlaması bulunmaktadır. Yapmanız gereken şey, başkasının ürünlerini kendiniz olarak paylaşmaktır.

22. Patreon ile para kazanın

İçerik oluşturma yeteneğiniz varsa, yazdığınız makalelerden gelir elde edebilirsiniz. Tabii ki, yazdığınız makaleler belirli bir takipçi listesine ulaşmalıdır. Aşağıdakiler kazanmak için sizi takip eden kitleye fayda sağlamanız gerekir. Twitter’da bazı etkileyicilerin böyle bir gelir elde ettiğini görebilirsiniz. Mevcut içerik için ayda 5 $ veya daha fazla maliyetli bir kitle oluşturulur. ABD’de Patreon ile evde para kazanan insan sayısı internet gelirinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.

23. Doğrudan posta

Son 10 yılda, düşüşle gelir elde etmek için reklamlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Başlangıçta saçma görünen bu fikrin en son gelişmelerle anlamlı olmaya başladığını söyleyebilirim. Sermaye olmadan başlayabileceğiniz Dropshipping ile ürünleri satarsınız ve üretici nakliye işlemini sizin için gerçekleştirir. Tabii ki, bunu yapmak için pazarda bir web sitesi veya satış hesabınız olmalıdır. Dünyada, Amazon’un düşme gelir modeli ön planda. Hesabınızı kapatmamak için ürünleri kendi markanızla göndermelisiniz.

24. Backlinks Satış

Evde yapılabilecek şeyler arasında size daha önce hiç duymadığınız bir fikir sunuyorum. BackLink, web siteleri arasında bir yönlendirme bağlantısını paylaşmayı ifade eder. Patronoldum.com web sitesi bağlantısını başka bir web sitesinde paylaşırsanız, web sitem Google’da daha üst sıralarda yer alacaktır. Bu nedenle, bu işlemi yapan kişilere 100 TL ile 1000 TL arasında ödenecektir. Peki bu site adını nerede paylaşacaksınız? Sosyal medya siteleri, forum siteleri, asidik sözlük vb.

25. Çağrı merkezi hizmetlerinin sağlanması

Her gün 0850 numaradan çağrı alıyoruz. Veya diğer normal cep telefonu numaraları. Bu hizmeti sunan birçok kişi yaşamlarını evden veya yarı zamanlı iş olarak çalışıyor. Ses tonunuza ve konuşma becerilerinize güvenebiliyorsanız, evde para arayışı kazanabilirsiniz. Örneğin; Check-up satışı, sigorta paketlerinin satışı veya diğer hizmetler. Bu konuda bazı şirketlerin reklamlarını bile görebilirsiniz. Bu pozisyonlara başvurursanız, şirket evinize bilgisayar ve kulaklık gibi ekipmanlar kuracaktır. Tek yapmanız gereken saatlere özgü saatler.

26. Butik parfüm üretimi

Koku duygunuza güveniyorsanız, bunun evde yapılacak en keyifli şey olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki, önce bu konuyla ilgili bir atölyeye katılmalısınız. Aksi takdirde özleri satın almak ve bunları karıştırmak yeterli değildir. Tabii ki katılmanız gereken atölyelerin maksimum 1 gün veya 1 hafta olduğunu söyleyebilirim. Bunun dışında YouTube veya Udemy’de çevrimiçi eğitim kursları mevcuttur. Başarılı bir koku üretirseniz, büyük bir marka olmak mümkündür. Instagram’da bu tür parfüm satan hesaplar var. İşe başlamadan önce, rakiplerinizden ürün sipariş ettiğinizden ve artılarını aldığınızdan emin olun.

27. Arbitraj alışverişi

Bir başka web sitesinde satın aldığınız ürünü, kar marjı ekleyerek başka bir web sitesinde uygun veya tanıtım fiyatından satabilirsiniz. Letgo’da daha yüksek bir fiyata soyunma uygulaması aracılığıyla satın alınan bir ürün satmak gibi. Ya da başka bir şekilde. Ülkemizdeki birçok insan bu tür alışveriş arbitrajından para kazanıyor. Hatta evde ek iş fikirleri arasında en popüler olduğunu söyleyebilirim. Öte yandan, yabancı ülkelerde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde, Walmart aracılığıyla satın alınan ürünler Amazon üzerinden satılmaktadır ve kâr marjı aralarında gelir kazanmak için kullanılmaktadır.

28. Airbnb ile para kazanın

Evinizde veya ekstra bir evinizde birden fazla odanız varsa, Airbnb para kazanmak için harika bir yoldur. Bir evim olduğunda neden evde çalışmak istediğinizi söylediğini duyuyorum. Ama emin olun, Airbnb’de kiraladığınız paranın iki katını kazanma şansınız var. Özellikle turistik veya merkezi alanlarda bir eviniz varsa veya boş bir odanız varsa, ayda 2000 TL ile 8000 TL arasında kazanabilirsiniz. Evde yapılan tüm işlerin en zahmetsiz olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki, böyle bir iş yaparken hijyen koşullarını gözlemlemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

29. Borsadan para kazanmak

Pandemik dönemden sonra hem yerel hem de denizaşırı borsalarda büyük bir artış vardı. Borsada yeniyseniz, bunun sizi ertelemesine izin vermeyin. Yıllarca, borsa oynamak ve para kazanmak bize kötü bir şey ya da şans oyunu olarak sunuldu. Gerçekten de, bir şirketin hisse senedini borsada satmak, o şirketin hissedarı mevcut hisse fiyatıyla. Bu nedenle, riskiniz olmadığı söylenebilir. Elbette, değerli ve güvenilir şirketlere yatırım yapmanız şartıyla.

30. Stok fotoğrafları oluşturma

Fotoğrafçılığı seviyorsanız veya bu hobiye karşı olumlu bir tutumunuz varsa, stok fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Birçok web sitesi, fotoğraflarınızı telefonunuzda satarak para kazanabileceğinizi belirtir. Ama inanma. Cep telefonunuzla fotoğraf çekmekten para kazanmak çok zor. Bu işe orta menzilli bir kamera satın alarak ve bazı Adobe Photoshop’u öğrenerek başlayabilirsiniz. Sadece bir fotoğraf satışından 100 dolar kazanabilecek arkadaşlarım var. Fotoğraf talebini analiz ettiğiniz sürece.

Evde ne yapabilirim?

Evde neler yapabileceğimi veya evde neler yapılabileceğini söyleyen girişimciler için akla gelen 30 iş fikrini sizinle paylaştım. Bu liste 300 kadar yüksek olabilir. Ama önemli olan hareket etmektir. Bu işlerde başarılı olmak için araştırmayı bırakmalı ve mümkün olan en kısa sürede karar vermelisiniz. Başlamak savaşın yarısı.

Mesaj Bırakabilirsiniz