Meme Dikleştirme Estetiği Hakkında Merak Edilenler Quartz Poliklinik

Meme dikleştirme estetiği hakkında merak edilenleri ve ayrıntıları Quartz klinik doktorları ile detaylı olarak konuştuk.

Meme estetikleri Türkiye’de en fazla yaptırılan estetiklerin başında gelmektedir. İlerleyen estetik teknolojisi sayesinde hem konforlu hem de kısa bir süre içerisinde hayalinizdeki meme görüntüsüne kolayca kavuşabilirsiniz. Kadınların çoğu mükemmel görünümde bir meme şekline sahip olmak ister. Genetik ve çevresel faktörler nedeniyle meme şeklinde bozukluklar meydana gelmesi oldukça doğaldır. Meme şeklinin bozuk olmasının ana nedeni belirlendikten sonra gerekli estetik müdahaleler eşliğinde istenilen görünüm elde edilebilir. Meme dikleştirme estetiği sarkma sorunu ve asimetri sorunu yaşayan kadınlara yapılmaktadır. Meme dikleştirme estetiğinin aşamaları, kimlerin yaptırması gerektiğini ve diğer detayları haberimizin devamından bulabilirsiniz.

Quartz klinik meme estetigi

Meme Dikleştirme Estetiği Nedir? 

Meme bölgesinde sarkma yaratan fazla dokunun cerrahi operasyon ile çıkarılması ve sonrasında memenin dik bir görünüme kavuşturulması amacıyla yeniden şekillendirilmesi işlemine denilmektedir. Meme dikleştirme ile sarkan ve formunu kaybeden göğüsler tekrar eski görünümüne kavuşturulur. İşlem sırasında fazla doku alındıktan sonra meme başının yeri de düzeltilmektedir. Eğer meme boyutu küçük ise aynı operasyonda silikon takma uygulaması da yapılır meme boyutu da büyütülebilmektedir.

Meme Sarkma Nedenleri

 • Genetik faktörler,
 • Sıkça kilo alıp verme,
 • Hamilelik ve emzirme dönemi sonrası değişimler,
 • Yanlış sütyen kullanımı,
 • Büyük meme boyutlarına sahip olmak,
 • Yaşlılık etkileridir.

Yukarıda yer alan nedenlerden dolayı çoğu kadında meme sarkması sorunu yaşanabilmektedir. Hangi nedenlerden dolayı meme sarkması sorunu yaşadığınızı öğrenmenin en doğru yolu ise doktor muayenesidir. Doktor muayenesi sonrasında uygun işlemi öğrenip işlem yaptırmanız daha doğru olacaktır.

Quartz klinik meme 2

Meme Dikleştirme Estetiği Aşamaları Nelerdir? 

Meme dikleştirme estetiğini ilk aşaması fiziki muayenedir. Hastayı ilk olarak kendi kliniğimizde fiziki muayene ile değerlendirmekteyiz. Hastanın sağlık geçmişini ve şu an ki durumunu dinleme, herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığını öğrenme, meme ultrasonuyaptırma ve bazı testler yaptırma muayenenin tamamını kapsar. Fiziki muayene sonrasında eğer cerrahi operasyonu bir engel olmaz ise hasta meme dikleştirme estetiği için hazırlanır.

 • Operasyon için genel anestezi yapılır. Anestezi etkisini gösterdikten sonra uzman doktor ve ekibi operasyona başlar.
 • Meme başı çevresi, koltuk altı veya meme altından kesik atılıp fazla cilt dokusu alınır.
 • Sonrasında ise meme başının daha önceden planlanıp belirlenen yeni noktasına yerleştirilmesi yapılır.
 • Eğer aynı anda silikon takılacak ise bu gibi işlemler yapılır.
 • Dikleştirme işlemi sona erdikten sonra kesi yerine dikiş atılır. Gerekli sargı yapıldıktan sonra ameliyat sona erer.
 • Operasyon yaklaşık olarak 2 saat kadar sürmektedir.
 • Operasyon sonrasında hasta herhangi bir riske karşı ilk 24 saat boyunca müşahede altında tutulur.

Meme Dikleştirme Estetiği İyileşme Dönemi

Operasyon sonrası iyileşme döneminde kişinin dikkatli olması gerekir. Operasyon sonrasında doktorunuzun size önerdiği sütyeni sürekli olarak kullanmanız başarıyı ciddi oranda iyi bir şekilde etkileyecektir. İlk 3 gün boyunca her gün hastaneye gidip pansuman ve kontrol olmanız gereklidir. Operasyondan 2 gün sonra duş alabilirsiniz. İlk 3 hafta boyunca ise meme üstüne yatmamalı, spora gitmemeli, ağır kaldırma ve egzersizlerden uzak durmanız gerekir. Bu süreçte farklı sütyen kullanmamalısınız.

Meme dikleştirme estetiğinin sonuçlarını tamamen görmek 3 ay kadar sürecektir. 3.ay itibari ile meme şekli istediğiniz gibi iyi bir görünümde olacaktır. 3 ve 6.ay sonrasında ne durumda olduğunu görmek yani kontrol amaçlı fiziki muayeneye gitmeniz gerekmektedir. Operasyon sonrasında doğru sütyen kullanmak, sıkça kilo alıp vermekten kaçınmak sorunun tekrar etmesini engelleyecektir.

Quartz klinik meme3

Meme Dikleştirme Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon için yaş sınırı nedir? 

Estetik operasyonların hepsi için yaş sınırı +18’dir.

Operasyon sonrası his kaybı yaşanır mı? 

Evet yaşanır fakat bu durum geçicidir. Tamamen iyileşme dönemi bittiğinde his kaybı düzelecektir.

Operasyon sonrası iz kalır mı? 

Evet kalır fakat iz yeri meme altı çizgisine denk geleceği için doğal bir görünümde olacaktır. Kısa sürede silinerek kaybolacaktır.

Meme dikleştirme operasyonu süt bezlerini kötü etkiler mi?

Hayır etkilemez. Süt bezlerine herhangi bir zarar gelmez ve emzirme döneminde sorun yaşanmaz.

Meme dikleştirme operasyonu sonrası kanser riski artar mı? 

Konu ile ilgili farklı görüşler olsa da şu an bilimsel açıdan herhangi bir risk yoktur. Kısacası meme estetikleri kansere neden olmaz.

Operasyon kalıcı mıdır? 

Evet kalıcıdır. Fakat yanlış sütyen kullanmanın, sıkça kilo alıp vermeniz tekrardan sarkmalara neden olabilir.

Meme Dikleştirme Estetiği Fiyatları

Meme dikleştirme ameliyatında fiyatı etkileyen birden fazla unsur vardır. Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Çünkü Sağlık Bakanlığının internet sitelerinde fiyat verme konusunda yasaları vardır. En doğru fiyat bilgisi için estetik işlemi yaptıracağınız kliniğe gidip doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler belirlenir. Bu işlemlere göre size en doğru fiyat bilgisi çıkarılır. Dikleştirmede protez kullanımı fiyatı değiştirecektir.

Meme dikleştirme estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar meme dikleştirme operasyonu hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha dik ve estetik görünümde göğüslere kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak meme dikleştirme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Mesaj Bırakabilirsiniz