Katılım Bankaları kar payı oranları! En yüksek kar payı veren bankalar 2024

Paramızın değerini korumak için akılcı yatırımlar yapmalıyız. Günümüzde döviz kurlarında sert hareketlerin yaşanması TL’nin değerini eritmekte. Birikimlerimizin değerini korumak ve faiz sistemine bulaşmak istemeyenler Katılım Bankaları ile çalışmalıdır. Faizsiz sistem haricinde yürütülen “kar payı” ile paranızın değerini faize bulaşmadan koruyabilirsiniz. Makalemizde en yüksek kar payı veren katılım bankası hangisidir? 2024 Katılım Bankaları kar payı oranları nelerdir buna değineceğiz.

Makalemizdeki veriler Mayıs 2024 tarihinde alınmıştır. Mayıs 2024’de Katılım Bankalarının verdiği kar payı oranlarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

En Yüksek Kar Payı Veren Katılım Bankası

İslam inancını benimsemiş kişiler faizsiz olarak parasını değerlendirmek istediği için Katılım Bankalarını tercih ediyorlar. Biz de sizler için tüm Katılım Bankalarını analiz ettik ve 100.000 TL için en yüksek kar payı veren bankaları sıraladık. İşte listemiz;

KuveytTürk

kuveytturk

En yüksek kar payı veren katılım bankası listemizin ilk sırasında KuveytTürk bulunmakta. Uzun süredir ülkemizde faaliyet gösteren KuveytTürk Katılım Bankası 100.000 TL ana para için en yüksek kar payını vermektedir. 100 bin TL’nin için 1 aylık vade ile net 1.248,33 TL kar payı alırsınız. KuveytTürk yıllık bazda net % 14.24 kar payı vermektedir. Bu oran ile diğer tüm Katılım Bankaları arasından sıyrılmıştır ve müşterilerine en yüksek kar payını veren banka olmuştur.

Türkiye Finans

En yüksek kar payı veren katılım bankası listemizin 2.sırasında Türkiye Finans bulunmakta. En güvenilir bankalardan birisi olan Türkiye Finans 100 bin TL anaparanıza 1 aylık vade ile katılım hesaplarında net 1.168,67 TL kar payı veriyor. Yıllık bazda brüt %16,19 kar payı dağıtan Türkiye Finans bu sayede birikimlerinizin değerini korumasını sağlıyor.

Ziraat Katılım

ziraat katılım

Ülkemizin en köklü bankası Ziraat Bankası’nın bir iştiraki olan Ziraat Katılım da TL mevduatını getirenlere yüksek oranda kar payı veriyor. 100 bin TL anaparanız için 1 aylık vadede katılım hesabı açmanız ile birlikte 1.116,00 TL net kar payı alacaksınız. Yıllık %15,46 brüt kar payı dağıtan Ziraat Katılım bu oran ile hayli tatmin edici bir kar payı getirisini sağlıyor.

Vakıf Katılım

vakıf katılım

Vakıf Katılım en yüksek kar payı veren katılım bankası listemizin 4.sırasında yer alıyor. Banka müşterilerine tatmin edici bir kar payı oranı sunmakta. Her ne kadar diğer katılım bankalarının biraz gerisinde kalsa da Vakıf Katılımı da tercih edebilirsiniz. 100 bin TL anapara için 1.083,71 TL net kar payı veren Vakıf Katılım yıllık bazda brüt %15,01 kar payı dağıtıyor.

Albaraka Türk

albaraka türk

Listemizin sonunda yer alan Albaraka Türk katılım bankaları arasında en düşük kar payını veren bankadır. 100 bin liranız için aylık vadede net 1.060,28 TL kar payı elde edersiniz. Yıllık bazda %15.18 brüt kar payı veren Albaraka Türk son seçenek olarak düşünülebilir.

En yüksek kar payı veren katılım bankası listemizde 5 adet bankayı inceledik ve birikimlerinizi en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olduk. Listemizdeki bankaların kar payı oranları 2019 yılında sürekli güncellenecektir.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz