Paket Taxi Kurye Maaşları Ne Kadar? 2022 Çalışma Saatleri ve Şartları

Paket Taxi’de çalışmak ve kazanç sağlamak isteyenler için tüm şartları sıraladık. Paket Taxi bünyesine katılmak ve kendisine istihdam alanı yaratmak isteyen herkes belirtilen şartları sağladığı takdirde Paket Taxi’de çalışmaya başlayabilir. Başvuru için gereken belgeler, şartlar ve ayrıntıları sizler için hazırladık.

Paket Taxi, Türkiye’de çalışmaya başlayan bir firmadır ve 2022 yılı içerisinde 20’den fazla şehirde hizmet vermektedir. Çoğunlukla kendi aracı olan kişiler ile çalışarak onları Paket Taxi kurye havuzuna dahil eden bir firmadır. Bu firma aracılığı ile işletmeler istedikleri ürün ve / veya hizmetleri tüketiciye (alıcı, müşteri) ulaştırabilmektedirler. İşletmelerin çalışma saatlerini baz alan Paket Taxi, kurye özelliği ile öne çıkmaktadır. Hizmet alanını genişleten ve işletmelerin yanı sıra birçok şirkete ve bireye de yardım eden bir firmadır. Paket Taxi ile anlaşma yaparak herkes ürünlerini Paket Taxi kuryeleri ile gönderebilir. Paket Taxi kuryesi olmak isteyenlerin ise kendi aracı olması gerekir.

Paket Taxi Kurye Maaşları Ne Kadar?

Paket Taxi kurye maaşları farklı kategorilere ayrılır. Bu maaşlar motorun kime ait olduğuna göre de değişebilmektedir. Aynı zamanda çalışma saatlerine göre de değişen kurye ücretlerinde teslim edilen paket sayısına göre de ödeme yapılabilmektedir. Paket Taxi kuryeleri, teslim ettikleri ürün başına 10 Türk lirası almaktadır. Saatlik ücret alanların ücretlendirmeleri ise 2022 yılında şu şekildedir:

  • 8 saat çalışan Paket Taxi kuryesinin maaşı 9 bin Türk lirası ile 9 bin 500 Türk lirası arasındadır.
  • 9 saat çalışan Paket Taxi kuryesinin maaşı 10 bin Türk lirası ile 11 bin Türk lirası arasındadır.
  • 12 saat çalışan Paket Taxi kuryesinin alt limit maaşı 13 bin Türk lirası ve üst limiti ise çoğunlukla 14 bin Türk lirasıdır.

Paket Taxi Kurye Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Paket Taxi’de çalışan kuryelerin çalışma saatleri esnektir. Bu firmada çalışan kuryeler kendi çalışma saatlerini belirlenebilmektedir. Firma bütün çalışanlarına 3 tane vardiya sunar. Bu vardiya sisteminde 8 saat, 9 saat ve 12 saatlik seçenekler yer alır. Günün hangi saat aralıklarında çalışılacağı ise kuryeler tarafından belirlenebilir. Kuryeler isterlerse günlük çalışma saati üzerinden ücret alabilecekleri gibi aynı zamanda taşıdıkları paket üzerinden de ücret alabilirler. Paket Taxi mesai saatleri de bu üç vardiyadan dolayı değişiklik göstermektedir.

Paket Taxi Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Paket Taxi çalışma şartları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları
  • Ehliyet sahibi olmaları.
  • Kurye olarak çalışacak kişinin kendi şahıs şirketinin olması
  • Ürün teslimatının geciktirilmesi ve ürünlere herhangi bir zarar verilmemesi
  • Çalışırken belirlenen kıyafet kurallarına uyulması
  • Şirket tarafından verilen ve şirketin adının yer aldığı ürünlerin doğru bir biçimde kullanılması ve sahip çıkılması

Paket Taxi çalışma şartlarını oluşturur. Bu şartları sağlayan kişiler, firma bünyesinde kurye olarak çalışabilirler. Kendi motoru olan kişilerin çalışması çok daha elverişli iken, motoru ya da aracı olmayan kişiler bu firmadan araç talep edebilmektedir. Firmanın aracı kullanıldığı zaman ise kişilerin komisyon ya da araç için depozito ödemesi gerekir.

Paket Taxi Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Paket Taxi iş başvurusu yapmak isteyenlerin firmanın internet sitesini kullanması gerekir. Başvuruları internet sitesi üzerinden alan bu firma, aynı zamanda müşteri hizmetleri aracılığı ile de başvuruları yönlendirebilmektedir. Çoğunlukla başvuru için internet sitesinin, ekip arkadaşı bölümü kullanılmalıdır. Buraya şahıs şirketi bilgilerinin de girilmesi ve başvurunun tamamlanması gerekir.

Mesaj Bırakabilirsiniz