Fiyuu Kurye Maaşları Ne Kadar? 2023 Çalışma Saatleri ve Şartları

Fiyuu kuryesi olmak için başvuru yapmayı düşünenlere ihtiyaçları olan tüm bilgileri hazırladık. Fiyuu kuryelerinin aldıkları maaşlar ve yararlandıkları fırsatları yazımızdan öğrenebilirsiniz. Fiyuu kuryesi olmak için başvuruların nereye yapılacağı ve başvuru şartlarını da derledik.

Fiyuu kurye, kendi şirketi olan kişilerin çalışabileceği bir alandır. Hizmet alımı olarak gösterilen ve genellikle ihale yöntemi ile karar verilen kuryelere bu şartlar gözetilerek ödeme yapılır. Fiyuu bünyesinde çalışan kuryelerin kendi motorlarının olma zorunluluğu yoktur. Fiyuu tarafından motorlar karşılansa da motor için gerekli olan ekipmanlar (kask, dizlik ve diğer ekipmanlar) kurye tarafından sağlanmalıdır. Fiyuu kuryesi olarak çalışan kişilerin dışarıdan kendi sigortalarını ödemeleri de gerekebilir. Hali hazırda bu kişiler şirket sahibi olacağı için BAĞ-KUR’a bağlı çalışıyor olmaları beklenir.

Fiyuu Kurye Maaşları Ne Kadar?

Fiyuu’da çalışan kuryeler kendi maaşlarını belirleyebilmektedir. Bu durumun en önemli etkeni, çalışan kuryelerin kendi şirketlerinin olmasıdır. Bu sebep ile de firmanın belirlediği sınırlar içerisinde kendi paket sayılarını belirleyebilirler. Fiyuu saatlik ya da haftalık ödeme yapmamaktadır. Çalışma prensipleri paket üzerinden geliştirilmiştir. Bu firmada kurye olarak çalışan 1 kişi, teslim ettiği paket sayısına göre ödeme alır. 1 paketin fiyatı 15 Türk lirasıdır. Kişiler gün içerisinde 30 paketten 60 pakete kadar teslimat yapabilir. Fiyuu kurye maaşları da bu sebep ile en fazla 23 bin 600 Türk lirası olarak belirlenmiştir. En yüksek ödeme 60 paket teslim edene yapılır.

Fiyuu Kurye Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Fiyuu mesai saatleri çalışan kişi tarafından belirlenebilir. Fiyuu’da kurye olarak çalışan bir kişi haftanın 6 günü ve günde 8 saat çalışmak zorundadır. Çalışılacak olan bu saat aralıkları genel mesai saatlerini içerse de 17.00 sonrası çalışmak da mümkündür. Esnek çalışma saatlerine sahip olunduğu için herhangi bir kısıtlama yapılmamıştır. Fiyuu’ya bağlı olarak yapılan her bir teslimatın mesai saatleri içerisinde tamamlanması gerekir.

Fiyuu Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Fiyuu çalışma şartları tüm kuryeler için aynıdır. Her birimin çalışma şartları ve istenen nitelikleri değişiklik gösterebilir. Kuraya olmak isteyenlerden istenen şartlar ve niteliklerde diğer birimlere göre daha farklıdır. Fiyuu çalışma şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kişinin ehliyet alacak yaşta olması
 • Alınan ehliyetin A2 türünde olması.
 • Kurye olmak isteyen kişinin kendi şirketine sahip olması
 • Günlük ortalama 8 saat mesai yapılması
 • Haftada 1 günlük iznin kabul edilmesi
 • Günlük dağıtılan paket sayısının en az 30, en fazla ise 60 olması
 • Paket başına ödeme alınacağını kabul edilmesi

Fiyuu çalışma şartlarını oluşturur. Bu maddeleri kabul eden kişiler Fiyuu ile çalışmaya başlayabilmektedir. Aynı zamanda Fiyuu ile çalışan kişilerin kendi BAĞ-KUR ödemelerini yapmaları, motor gereçlerini kendilerinin karşılamaları ve harcırahını da kendi ödemesi beklenir.

Fiyuu Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fiyuu iş başvurusu yapılırken izlenen adımlar şu şekildedir:

 • Fiyuu resmi internet sitesine girmek
 • Kurye başvurusu yapmak
 • Şahıs işletmesi yok ise şahıs işletmesi açmak
 • Kurye başvurusu esnasında şahıs işletmesine yönelik bilgilerin girişini yapmak
 • İletişim bilgilerini girmek
 • Ödeme kanalları ile ilgili bilgileri girmek
 • Başvuru sürecini onaylamak

Fiyuu iş başvurusunun aşamalarını oluşturur. Bu aşamaları tamamlayan kişiler ile firma en kısa sürede iletişime geçerek başvuru sonucunu açıklayacaktır. Başvurusu olumlu sonuçlanan kurye adayları doğrudan firmanın bünyesinde çalışmaya başlayabilir. Fiyuu iş başvurusu yaparken kişilerin özellikle vergi numarası gibi bilgileri doğru olarak girdiğine emin olmaları önerilmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz