REMAX bayilik şartları neler? Franchise bedeli ne kadar? REMAX bayi işi kurma ve açma maliyeti ne kadar?

Dünyada ve ülkemizde yatırım yapmak isteyen kişilerin önceliği olan gayrimenkul sektörü gün geçtikçe büyümeye devam etmekte. Bu gayrimenkul sektörünün tartışmasız lideri olan REMAX markası ülkemizde en büyük gayrimenkul ağıdır. Remax 1973 yılında Dave ve Gail Liniger isimli iki genç ismin gayrimenkul profesyoneli tarafından Denver, Colorado’da kurulmuştur.

Yıllar geçtikçe başarılı ve kaliteli hizmetiyle güçlerine güç katmış olan RE/MAX markası ülkemizde binlerce gayrimenkul şirketi arasında kanıtlanmış mükemmel sistemi sayesinde rekabet üstünlüğü sağlamıştır.

4677

REMAX BAYILIK VERIYOR MU?

Gayrimenkul ülkemizde her zaman ilgi seviyesi yüksek olan bir yatırım sektörü olmuştur. Yatırım aracı olarak görülen gayrimenkul profesyonel hizmetler ile de bütünleşince markaların birbiriyle rekabeti de oldukça sert olmuştur. 

Ülkemizde gayrimenkul sektörünün tartışmasız lider olan remax gayrimenkul markasız profesyonel bir yatırım yapmak isteyen yatırımcılarında ilgisini çekerek karlı bir işletme kurmak isteyenlere bir umut oldu. Bu ilgiyi farkeden remax markası hem yatırımcıların ilgisini karşılamak amacıyla hem de markasının değerini büyütmek amacıyla ilgi duyan yatırımcılara franchise sistemi ile bayilik vereceğini duyurdu.

Dünyanın ve ülkemizin en çok gayrimenkul satan kuruluşunun bir parçası olmak isteyen yatırımcılar ise bu fırsatı değerlendirmek için adeta sıraya girmiş durumdadır. Sizde Gayrimenkul işine birazda olsa ilgi duyuyor ve yeni bir işletme kurmak istiyorsanız yazımızın devamı sizin için faydalı bilgiler içeriyor.

RE/MAX markasının eğitimlerini, teknolojisini, etkinliklerini ve iletişim ağının avantajlarını kullanmak isteyen her yatırımcı oldukça başarılı sonuçlara varacaktır. Peki remax şirketi size bu bayilik sisteminde neler sunuyor?

REMAX bayiliklerine neler sunuyor?

İş modeli: REMAX’ın iş modeli bayilerin karlarını maksimize ederek ve aynı zamanda genel masraflarını düşürmesine yardımcı olur. Her zaman en yetenekli çalışanları bulmanıza, çalışanlarınızın başarılarınızı gözlemlemenize ve daha başarılı olmaları için kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Teknoloji: Remax markası her zaman rakiplerin önüne geçmek için bayilerine son teknoloji araçlar ve ekipmanlar sağlar.

Eğitim: Remax bayiliklerine yüksek kalite eğitim sağlar. REMAX Üniversitesi ve REMAX EUROversity platformları aracılığıyla remax markası bayiliklerine Online, istenildiğinde, DVD veya televizyon, sınıf veya internet video yayını şeklinde eğitimler sağlıyor.

Destek ve hizmetler: Remax markası bayiliklerine iş geliştirme ve sürekli gelişimi destekleyen liderlik sistemleri üzerine destek veriyor.

Marka: 40 yıllık deneyimi ile ve marka bilinirliliğiyle müşteriler güven duygusunu en başta verebiliyorsunuz.

Network: REMAX diğer başarılı bayi sahipleri ve gayrimenkul danışmanlarıyla bilgi alışverişinde bulunmanız için uluslararası toplantılar ve etkinlikler düzenler.

Satış sistemi: Profesyonel satışlar ve pazarlama sistemleri ile size yardımcı olur.

4367

REMAX BAYILIK ŞARTLARI NELER? 

Gayrimenkul sektöründe lider konumda olan remax markası yatırımcıların ilgisine karşılık vererek bayilik vermeye başladı. Ancak bu bayilik verme sürecini oldukça titizlikle yürütmektedir. Markanın değerlerini benimseyen sorumluluk sahibi ve markayı geliştirmeyi amaçlayan yatırımcılarla çalışmak için belli şartları öne sürmektedir. Peki remax bayilik şartları neler? İşte remax’ın bayilik şartları;

 • Yatırımcıların bayilik için gerekli sermayeye sahip olmak
 • En az 100 metrekare büyüklüğünde bir ofise sahip olmak
 • Ticari bir engeli bulunmamak 
 • Kendine ait bir müşteri portföyü oluşturmak Bulunduğu bölgede gayrimenkul araştırması yapabilmek
 • Takım çalışmasına uygun olmak 
 • Liderlik vasıfları yüksek olmak
 • İşini severek yapmak 
 • Sorumluluk sahibi olmak 
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak
 • Özenle çalışmak 
 • Gelir üzerinden %6 pay vermeyi kabul etmek 
 • Reklam katılım üzerinden %3 pay vermeyi kabul etmek

REMAX FRANCHISE BEDELI NE KADAR?

40 yıllık bir şirket olan REMAX, bayilik almak isteyen yatırımcılarına oldukça iyi destekler vererek tüm bayilikleriyle hep birlikte başarı olmayı hedefleyen bir markadır. Bu başarıların bir parçası olmak isteyen girişimciler remax markasının bayilik şartlarının kendine uygunluğunu ölçtükten sonra bu bayilik sisteminin ona ne kadara mal olacağını düşünmekte. Haksızda değil ancak remax kadar kaliteli bir markanın bayiliğini açma yatırımcılar için gerçekten doğru bir karar olacaktır. Remax markası  franchise almak isteyen girişimcilere birçok fırsat sunar. REMAX bayiliği açmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Birçok kurs ve semineri kapsayan yoğun ve kapsamlı bir eğitim programı.
 • Franchise kurma aşamasında sektör ve iş danışmanlığı desteği.
 • Periyodik eğitimlerle iş kabiliyetinizi geliştirme.
 • Ulusal ve uluslararası kongreler vasıtasıyla, sektörün en iyi koçları ve en başarılı kişilerinden bilgi desteği.
 • Gayrimenkul Danışmanlığı, ofis, ulusal ve uluslararası network kapsamında ileri düzey teknolojik ortam.
 • Ulusal ve uluslararası düzeyde paylaşım ve müşteri havale potansiyeli.
 • Halihazırda kurulu ve kendini kanıtlamış; yüksek bilgi, maksimum destek ve başarı odaklı iş ağı.
 • Büyük bir potansiyel müşteri veri tabanı.

Peki tüm bu avantajlardan yararlanmanın bedeli ne kadardır. Remax’ın franchise bedeli için öncelikle 100 metrekare büyüklüğünde bir dükkâna sahip olmanız gerekmektedir. Remax bu dükkanında genellikle işlek caddeler ve ana caddelere yakın olması gerektiğini belirtiyor. Franchise alacak olan yatırımcılara İsim hakkı bedelini ise büyük şehirlerde 29.000 $, diğer illerde 16.000$ olarak belirlenmiş. Bunun dışında dükkân için dekorasyon ve diğer ihtiyaçlara ödenecek miktar ise 80-100 bin TL arasında değişmektedir. 

4730

REMAX BAYI IŞI KURMA VE AÇMA MALIYETI NE KADAR?

REMAX bayisi açmak isteyen yatırımcılar her insanın hayalinde olduğu gibi kendi işinin patronu olma şansına sahiptir. Çünkü  Remax’ın franchise hizmeti bunu kapsamaktadır. Her remax bayiliği bağımsız bir işletmedir. Sadece ilk olarak remax markasını temsil ettiğiniz için belli kriterlere uyarak ofisinizi kuruyorsunuz. Ve bu süreçte remax markası daima desteklerini sunuyor. Ardından tüm süreç sonunda remax akademide eğitimini almış her yatırımcı ve gayrimenkul danışmanı işletmeyi faaliyete geçirebilme yetkisine sahip oluyor.

Eğer kendinize güvenip başarılı ve azimle çalışırsanız remax gayrimenkul ile oldukça karlı işler yapacağınızı göreceksiniz. Bu karı elde etmek için ise başta katlanmanız gereken maliyetler vardır. Remax bayiliği açma maliyeti ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

Bayilik maliyeti: 110bin – 300 bin TL

Gelir üzerinden pay: Aylık %6

Reklam katılım payı: Aylık %3

Minimum ofis büyüklüğü: 100 metrekare

REMAX bayiliği açmak isteyen yatırımcılar belirli bir sermayeye sahip olarak remax markasına başvuru yapması gerekmektedir. Daha öncede söylediğimiz gibi REMAX bayiliği ücretleri ortalama olarak 15 bin ile 30 bin dolar arasında değişiklik göstermektedir. Ancak tüm bu ücretlerden ayrı olarak işletmenin kurulumu ve dekorasyon için ayrı bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir. Bu ücret toplamda 100 bin tl gibi bir rakamdır.

Mesaj Bırakabilirsiniz