Suriye İş İmkanları – Suriye’ye Vasıflı Vasıfsız İşçi Götüren Firmalar

2011 yılından beri iç savaş ile çalkalanan Suriye’de büyük bir nitelikli – niteliksiz iş gücü kaybı oluştu. 2011 yılından itibaren sertleşen iç savaş şartları nedeniyle Suriye’de yaşayan büyük bir halk kesimi göçe başladı. Göç edilen ülkeler arasında elbette Türkiye de vardı. Şu an ülkemizde 3 milyondan fazla Suriyeli mülteci yaşamakta. Suriye’de Suriyeli kalmadı diyebiliriz. Böyle olunca da Suriye’de iş yapan firmalar, fabrikalar yana yakıla işçi aramaya başladı. Bu makalemizde Suriye’de çalışmak isteyenlere Suriye iş imkanları nelerdir, Suriye’ye vasıfsız işçi götüren firmalar hangileridir anlatıyoruz. Ayrıca Suriye’de yaşam ve Suriye’de alınacak maaşlar hakkında da sizleri bilgilendiriyoruz.

Suriye İş İmkanları

suriye iş imkanı

Suriye’den büyük bir işgücü göçü gerçekleşince orada faaliyet gösteren firmalar işçi bulamaz hale geldi. Böyle olunca da Suriyeli firmalar yurt dışından işçi getirmeye başladılar. Suriye iş imkanları oldukça fazladır. Sanayi sektöründe ve inşaat sektöründe oldukça fazla işgücü açığı vardır.

Suriye’de hem Arap şirketleri hem de Türk ortaklı şirketler bulunmaktadır. Özellikle Türk ortakları olan şirketler her sene düzenli olarak Suriye’ye vasıflı vasıfsız işçi götürmektedir. Suriye’ye işçi götüren firmaların en çok önem verdiği şey ise işçilerin tecrübesi ve sektör hakkındaki bilgisidir. Genel durum itibarıyla yurt dışına götürülen işçilerde aranan en önemli özellik iş tecrübesidir.

Eğer yaptığınız işte 5 – 10 yıllık bir tecrübeye sahipseniz Suriye’de çalışmak konusunda şanslınız. İşçi götüren firmaların tercihleri arasında yer alabilirsiniz. Aşağıda Suriye’de aranan işçi pozisyonlarından bazılarını görebilirsiniz.

 • Sıhhi tesisatçı
 • Elektrikçi
 • Kaynakçı
 • Sıva, beton, fayans ustası
 • Boyacı
 • İnşaat ustası
 • Vasıfsız inşaat işçisi
 • Kalıpçı
 • Tornacı
 • CNC tezgahı operatörü
 • Kepçe operatörü
 • Ekskavatör operatörü
 • Vinç operatörü
 • Tır, kamyon şoförü
 • Fabrika bakım ve onarım işçisi

Suriye’ye Vasıflı Vasıfsız İşçi Götüren Firmalar

Suriye vasıfsız işçi götüren firmalar

Yukarıdaki listede göreceğiniz üzere Suriye’de çok fazla inşaat işçisine ve fabrikada çeşitli işler yapacak çalışana ihtiyaç var. Suriye’ye vasıflı veya vasıfsız işçi götüren firmalar en çok bu pozisyonlarda tecrübeli işçileri götürmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan Suriye iş imkanlarını görebilirsiniz;

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/suriye

Kariyer.net haricinde bu sayfamıza da yorum olarak Ad Soyad – Vasfınız ve İş tecrübenizi içeren bir yorum gönderebilirsiniz. Sayfamızı inceleyen ve Suriye’ye işçi götüren firmalar için güzel bir kaynak oluşmuş olur.

Suriye’de Yaşam ve Maaşlar

Suriye'de yaşam

Suriye 2011 yılından beri iç savaş ile çalkalandığı için Suriye’ye çalışmaya gitmek isteyenler oradaki yaşam nasıldır merak ediyor. Suriye’de birden fazla terör örgütünün çatışma halinde olması da işçi olarak gitmeyi düşünen kişileri korkutuyor.

Ancak onlar için şöyle bilgiler verebiliriz. Suriye’nin tüm bölgelerinde çatışma yaşanmıyor. Suriye’deki bazı bölgeler en az Türkiye kadar güvenli ve huzurlu yerler. Buralara örnek olarak elbette Beşar Esad’ın kalesi olarak adlandırılan başkent Şam (Damascus diye yazılıyor, okunuşu “Dımeşk) verilebilir. Şam’da Beşar Esad’ın yönetimi ve askerler hakim olduğu için IŞİD, YPG/PKK vb. terör örgütleri bu bölgeye giremiyor. Özetle Başkent Esad güçleri tarafından titizlikle korunuyor.

Şam’a ek olarak Lazkiye ve Tartus gibi liman şehirleri de Esad’ın yönetimi altında olan güvenli bölgelerden. Eğer limanlarda çalışacaksanız Lazkiye ve Tartus gibi liman kentlerine sorun çıkmadan yaşayabilirsiniz.

Güvenli bölgelerde yaşarken yeme, içme ve eğlenceden de geri kalmazsınız. Suriye’nin yemekleri oldukça kalitelidir. Ayrıca şehirde klasik Türk yemeklerini de bulabilirsiniz. Bilinenin aksine Suriye’de gece hayatı da oldukça renklidir. Suriyeliler genellikle geceleri Şam ve Lazkiye’deki gece kulüplerinde ve barlarda eğlenirler.

Suriye’de kazaçlar da oldukça dolgun diyebiliriz. İç savaş nedeniyle çalışacak vasıflı vasıfsız işçi bulamayan fabrikalar ve şirketler çalışacak olan kişiler yüklü maaşlar teklif ediyorlar. Burada elbette en çok vasıflı işçiler kazanç elde ediyor. Mesleğinizde 5 – 10 yıllık bir tecrübeye sahipseniz Suriye’de 4000 – 5000 Dolar kadar maaş alabiliyorsunuz.

Suriye iş imkanları hakkında size vereceğimiz bilgiler bu kadar. Suriye’de çalışmak istiyorsanız yorumlar kısmına kişisel bilgilerinizi ve mesleğinizi, iş tecrübenizi gönderebilirsiniz.

Mesaj Sayısı(7)

 1. seyfullah kurnaz
 2. Murat köleoğlu
 3. Halef
 4. Fatih
  • Nejdet Gün
 5. ALİ
 6. Yusuf

Mesaj Bırakabilirsiniz