Telegram Hesap Silme 2023 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Telefonlara kolay bir şekilde yüklenen ve diğer hesaplar ile iletişim kurulmasını sağlayan Telegram uygulamasının silme adımları aşağıda yer almaktadır. Siz de birkaç adımda hesabınızı silmek ister iseniz yazı içerisinde yer alan linki kullanabilir ve adımları takip edebilirsiniz.

Telegram 2019 Logo.svg

TELEGRAM HESABI SİLME ADIMLARI

 1. İlk olarak https://my.telegram.org/auth?to=deactivate linkine tıklayınız.
 2. İlgili yere telefon numaranızı +90 kodu ile birlikte giriniz.
 3. Ardından Next yazan alana basınız.
 4. Bu aşamadan sonra telefonunuza gelen onay kodunu confirmation code bölümüne giriniz.
 5. Sonraki aşamada sign kısmına tıklayınız.
 6. Sign kısmı Telegram hesabının kapatılması için sizleri bir sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfada çıkan “Why are you leaving” sorusuna cevap veriniz. Soru içerisinde bu uygulamanın kapatılmak istenmesinin nedeni yer almaktadır.
 7. Son aşamada “Delete my account” yani hesap sil butonuna tıklayınız.
 8. Hesabın silinmesinin ardından Telegram uygulaması üzerinden yapılan tüm mesajlar, profil fotoğrafları ve sohbet alanları kaybolacaktır.
 9. Yukarda anlatılanlara ek olarak uygulama üzerinden de Telegram silinebilmektedir. Uygulama üzerinden hesabın silinmesi için Telegram uygulamasını açınız.
 10. Ayarlar yazan kısma gidiniz.
 11. Gizlilik ve güvenlik yazılı kısma tıklayınız.
 12. Ekranda “Hesabımı sil” seçeneğine basınız ve bir zaman ayarlaması yapınız.
 13. Bu aşamadan sonra uygulama telefon üzerinden kalıcı şekilde silinecektir. Bu işlemin ardından Telegram içerisindeki veriler de kaybolacaktır.
 14. Yukardaki işlemlerinin yapılmasının ardından Telegram uygulamasında aktif olunur ise hesap yeniden aktifleşecektir. Bu nedenle silme işleminin ardından hesaba yeniden giriş yapmamak gerekmektedir.

TELEGRAM TELEFONDAN HESAP SİLME LİNKİ

Telegram uygulamasının silinebilmesi için hem telefondan hem de bilgisayardan işlem yapılabilmektedir. Telefon üzerinden yapılan işlemlerde kullanılabilecek link aşağıda yer almaktadır. Bu linkten hesaba girilerek silme adımları tamamlanabilmektedir.

Telegram telefondan hesap silme linki https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

 

Mesaj Bırakabilirsiniz