Yandex Hesap Silme 2023 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Yandex hesabınız ile ilgili yapacağınız silme işlemleri için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Yandex hesabını kısa sürede silmeniz için bir link ve silme adımları yazı içerisinde yer almaktadır.

YANDEX HESABI SİLME  ADIMLARI

 1. https://passport.yandex.com.tr/auth?retpath=https%3A%2F%2Fpassport.yandex.com.tr%2Fprofile&noreturn=1 hesabına giriniz.
 2. Karşınıza çıkan hesap yönetimi sayfasının en altına geçiniz.
 3. Hesabı sil kısmına tıklayınız.
 4. Sizden bir onay butonu istenecektir. Onay kısmına Yandex hesabınızı yazınız.
 5. Bu sayede hesabınız silinecektir. Silinmenin ilk aşamasında hesabın 30 gün süre ile dondurulması söz konusudur. Bu süre içerisinde hesaba bağlı veriler geri alınabilmektedir. Geri alınma sırasında hesaba ait e posta kullanılabilmektedir.
 6. Yandex servislerinde yer alan verileriniz Yandex ID’e bağlıdır. Hesabınızı silerek serviste yer alan verilerinizi silebilirsiniz.
 7. Yandex hesabınızı silmek için yukardaki linke ek olarak müşteri hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.
 8. Yandex üzerinden hesabınızı sildikten sonra yeni bir hesap oluşturmak ister iseniz şu işlemlere dikkat ediniz:
 9. Kullanıcı hesabının silinmesinin ardından aynı kullanıcı adı ile ilgili açılacak hesaplar için 6 ay beklenmesi gerekmektedir. Bu durumdan kaynaklı olarak silinen bir hesabın adı kimse tarafından alınamamaktadır.
 10. Kullanıcı adının yeniden kullanıma açılması sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Sisteme müdahale edilememekte ve bu tarih değiştirilememektedir.
 11. Yandex hesabı silme adımları farklı dijital cihazlar üzerinden tamamlanabilmektedir. Telefonunuzu ya da tabletinizi kullanarak Yandex hesabınızı link ile silebilirsiniz.

YANDEX TELEFONDAN HESAP SİLME LİNKİ

Telefon üzerinden Yandex hesap silme linkine tıklayarak hesabınızın kalıcı bir şekilde silinmesini sağlayabilirsiniz. Hesabınızın silinmesi, hesabınıza ait verilerin ve işlemlerin silinmesi anlamına gelmektedir. Hesabın silme talebinin yapılmasının ardından 30 gün sonucunda sizlere bildirim gelecektir.

Yandex telefondan hesap silme linki https://passport.yandex.com.tr/auth?retpath=https%3A%2F%2Fpassport.yandex.com.tr%2Fprofile&noreturn=1 ile Yandex hesabınızı kısa süre içerisinde tarayıcıdan silebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz