Twitter Hesap Silme 2023 (Linki ve Hesabı Silme Formu)

Twitter uygulaması üzerinden ya da mevcut tarayıcınızdan hesabınızı silmek için en pratik yöntemler yazı içerisinde yer almaktadır. Aşağıdaki yazıda var olan silme linkini kullanarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunun için adımları takip ederek ilerlemelisiniz.

indir

TWİTTER HESABI SİLME ADIMLARI

  1. https://twitter.com/settings/deactivate linki üzerine bir kez basınız.
  2. Daha önce oturum açmadı iseniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.
  3. “Bu hesabı devre dışı bırak” şeklinde bir uyarı sayfada görünecektir. Bu uyarı üzerine tıklayarak hesabınızın kalıcı şekilde kapatılması için ilk adımı atabilirsiniz.
  4. Yaptığınız bu işlem hesabınızın 30 gün boyunca bloke olmasını sağlayacaktır. Bloke hesaplar 30 günün dolmamış olması durumunda yeniden kullanıma açılabilmektedir. 30 günün sonunda aynı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılamamaktadır.
  5. 30 gün beklenmeden giriş yapılan hesaplar kalıcı olarak silinmeyecektir. Bu nedenle hesaba giriş yapıldıktan sonra yukarda yer alan hesap silme adımlarının tekrarlanması gerekmektedir. Hesap silme adımlarının tekrarlanabilmesi için belirli bir süre geçmelidir.
  6. Silinecek hesabındaki kullanıcı adını yeniden kullanmayı düşünen kişilerin hesaplarını silmeden önce adlarını değiştirmesi önerilmektedir. Aksi bir durumda aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap oluşturulamaz.
  7. Twitter hesabı kalıcı olarak silmek; hesap bilgilerinin, hesap geçmişinin, etkinliğin, ilgi alanlarının ve reklamların da silinmesi anlamına gelmektedir. Eğer verilerin silinmesin istemiyor iseniz ZIP dosyası formatında saklayabilirsiniz. Ardından bu dosyayı yeni hesabınız içerisinde aktarabilirsiniz.

TWİTTER TELEFONDAN HESAP SİLME LİNKİ

Twitter hesabını kapatmak isteyen kişiler internete bağlı telefonları üzerinden bu işlemlerini kısa sürede gerçekleştirebilmektedir. Mobil uygulama yerine internet tarayıcı kullanılan yöntemler için aşağıda bir link verilmiştir. Bu linki kullanarak mevcut sosyal medya hesabınızı yukardaki yönlendirmeler ile silebilirsiniz.

Twitter telefondan hesap silme linki https://twitter.com/settings/deactivate yazılmıştır.

Mesaj Bırakabilirsiniz