Tiktok para kazanma 2024! Nasıl para kazanılır?

TikTok, içeriğinde yüzlerce görsel ve ses efekti bulunan kısa videolar kaydetmenizi sağlayan Çin menşeili bir uygulamadır. Bu uygulama ile becerilerinizi sergilemek için sohbet edebilir, klipler çekebilir veya videolar yayınlayabilirsiniz.

Bugün dünya çapında 1 milyardan fazla insan TikTok kullanıyor. Üstelik bu sayı her geçen gün artıyor. Bu büyüyen eğilim, uygulamayı pazarlamacıların ve işletmelerin odak noktası haline getirdi.

Neden diye soruyorsun

Çünkü TikTok’a ilgi artmasına rağmen uygulamadaki içerik miktarı henüz istenildiği kadar yoğun değil.

Bu nedenle, içerik oluşturma konusunda yetenekli TikTok kullanıcıları akıllara durgunluk veren görüntüler elde edebilir. Öyle ki bazıları bir gecede viral olmayı bile başarıyor.

Çok değil yıllar önce Instagram için de aynı şeylerden bahsediyorduk.

Kendilerine göre birçok yönden gençlerin ilgisini çeken Instagram uygulamasına insanlar büyük ilgi gösterse de, bu uygulamadan para kazanmanın tek yolunun takipçi sayısını önemli ölçüde artırmak olduğunu düşündüler.

Bugün sadece Instagram’da 10.000 takipçiye sahip olarak ayda binlerce lira kazanabilirsiniz. Aynı değişiklik neden TikTok’ta da olmasın?

Bu yüzden TikTok kullanmaya başlamak için acele etmelisiniz. Çünkü Instagram örneğinden çıkarılan ders, uygulamanın bir pazarlama aracı haline gelmeden önce kullanılması gerektiğiydi. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşabilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Günümüzde, TikTok’a dahil olmak ve onu sağlam bir gelir kaynağına dönüştürmek için bu dönüm noktası adım atılıyor.

Aynı şekilde hissediyorsanız ve herkes uyanmadan önce TikTok dünyasına hızlı bir giriş yapmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. TikTok’ta nasıl para kazanılacağını anlamak için yazımızı okumaya devam edin.

TikTok para kazandırır mı diye merak edenler için yazımızda 6 farklı para kazanma yöntemini paylaşacağız ve para kazanmanın şartlarından bahsedeceğiz.

TikTok’un Instagram’dan da neden güçlü bir pazarlama platformu olabileceğine dair tahminlerimizi sizlerle paylaşacağız.

TikTok’ta para kazanmanın yolları ve koşulları

1) TikTok hesabınızı güçlendirin ve başka birine satın.

tik tok hesap satarak para kazanmak
TikTok’ta para kazanmanın ilk yolu, hesabınızı geliştirmek/büyütmek – takipçi sayınızı artırmak – ve yeterli takipçiniz olduğunda hesabı başkasına satmaktır.

Bu, günümüz e-ticaret veya ürün endüstrisinde popülerlik kazanan bir pazarlama yöntemi haline geldi.

Tıpkı Instagram gibi, belirli bir niş seçersiniz ve ardından o niş için eğlenceli içerikler yaratırsınız. Ana amaç, ideal müşterinin dikkatini çekmek için potansiyel olarak viral içerik oluşturmaktır.

Bugün TikTok profillerini belirli bir hedef kitleye ve dolayısıyla bir amaca uygun hale getirmeyi başaran sayısız kullanıcı var. Bu kullanıcıların hesapları genellikle bir niş içindeki markalara ulaşma ve satacak hiçbir şeyleri olmasa bile onlara TikTok profillerini satma gücü veya etkisi olan kişiler tarafından yönetilmektedir. TikTok ile nasıl para kazanılır.

Markaların bu işten kazancı şudur: Takipçisi yüksek bir hesabınız varsa ürün satışı daha kolay olacaktır.

TikTok’ta ürün satmanın bir başka yolu da canlı yayınlar. Herhangi bir ürünü canlı yayın sırasında tanıtabilir veya açık artırmada satabilirsiniz.

Ek olarak, biyografinize her zaman takipçilerinizi ürününüzü satın almaya yönlendirecek bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

TikTok’u seveceğinizi düşünüyorsanız ve kalabalığı kendine hayran bırakacak niş bir konu bulmak ve kendi kitlenizi oluşturmak istiyorsanız, bir an önce o hayalin peşinden gitmeye çalışın. Bu sayede hayalinizdeki markalara ulaşabilir ve TikTok hesabınızı bu büyük markalara satabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: TikTok’ta Takipçi Artırma Yöntemleri

Mutlaka Okuyun: TikTok’ta Başarılı Olmanın Yolları

Okumalısınız: TikTok’ta Blue Tik nasıl edinilir?

2) Bağış toplayın.

tiktokta para toplayarak para kazanmak
TikTok’tan para kazanmanın ikinci bir yolu, canlı yayınlar yoluyla insanlardan para toplamaktır.

Bu özellik büyüleyici değil mi? Ayrıca TikTok’un eksiksiz bir para kazanma platformu olarak tasarlandığı iddiası daha da güçleniyor.

Bağış sistemi nasıl çalışır:

TikTok kullanıcısıysanız ve hesabınıza giriş yapıyorsanız, “Bakiyeler” bölümüne erişin ve “Coins” adlı sanal para birimleri satın alın. 70 jeton için 22,85 TL ödemeniz gerekiyor. Peki bu paralarla ne yapacaksın?

Örneğin, favori içerik oluşturucularınızdan biri canlı yayına başladığında, size sundukları kaliteli içerik için teşekkür olarak onlara bu hediyeleri gönderebilirsiniz.

İçerik oluşturucular bu belirteçlerle ne yapar?

Aldıkları paraları “elmas”a çevirirler ve o elmasları nakite çevirebilirler.

Harika, değil mi?

Tiktok’ta canlı yayın açma koşulları hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. öğrenebilirsin

Tiktok hediyelerinden bazıları ve ücretleri şu şekildedir:

TikTok Hediye Adı TikTok Coin Sayısı TikTok TL Almak Tiktok TL Satmak TL
TikTok Rose 1 Coin 0.33TL 0.13TL
TikTok 1 jeton 0.33TL 0.13TL
Baklava 2 jeton 0,66 TL 0,26 TL
Nazar Boncuk 5 jeton 1,69 TL 0,65 TL
Parmak kalp 5 jeton 1,69 TL 0,65 TL
Panda 5 jeton 1,69 TL 0,65 TL
Merhaba 10 jeton 3.3 TL 1.3 TL
TikTok Hediye Adı TikTok Coin Sayısı TikTok TL Almak Tiktok TL Satmak TL
İyi geceler 10 jeton 3,3 TL 1,3 TL
Kalp 10 jeton 3,3 TL 1,3 TL
Büyük aşk 25 jeton 8,45 TL 3,25 TL
Güneş kremi 50 jeton 17,90 TL 6,5 TL
Çay 50 jeton 17.90 TL 6.5 TL
Gökkuşağı 100 jeton 32,5 TL 13 TL
Oyuncak Ayı 100 jeton 32,5 TL 13 TL
TikTok Hediye Adı TikTok Coin Sayısı TikTok TL Almak Tiktok TL Satmak TL
Kiss 150 jeton 48,85 TL 19 TL
Çalışan 150 jeton 48,85 TL 19 TL
Güneş gözlüğü 199 jeton 64,77 TL 25,87 TL
Lale 200 jeton 65 TL 26 TL
TikTok Skill 250 Jeton 81,42 TL 32,5 TL
Yüzük 300 jeton 97,7 TL 39 TL
Ud 300 jeton 97,7 TL 39 TL
TikTok Hediye Adı TikTok Coin Sayısı TikTok TL Almak Tiktok TL Satmak TL
Konser 500 jeton 162.85 TL 65 TL
Aşk balonu 699 jeton 227.17 TL 90.77 TL
Para yağmuru 999 jeton 324,77 TL 129,77 TL
Efsanevi 1000 jeton 325 TL 130 TL
Carousel 2024 madeni para 656.5 TL 262.6 TL
Unicorn 5.000 jeton 1625 TL 650 TL
Yat 7499 jeton 2437,17 TL 974,77 TL
Görkemli Kale 20.000 jeton 6500 TL 2600 TL
Spor araba 29,999 jeton 9749,77 TL 3899,77 TL
Douyin adlı bir uygulama olan TikTok’un Çince sürümü, bu özelliğin güncellenmiş bir sürümünü kullanıyor. İçerik oluşturucular, canlı yayın sırasında sattıkları ürüne alışveriş sepeti bile ekleyebiliyor. Bu “alışveriş sepeti işlevi” sayesinde istediğiniz zaman ürün satışı için canlı yayın başlatabilir, açık artırma düzenleyebilir ve yayın sırasında söz konusu ürünü satın alabilirsiniz.

Er ya da geç bu özelliğin dünya çapındaki tüm hesaplar için geçerli olacağını varsayıyoruz.

Mutlaka okuyun: TikTok’ta Canlı Yayın Koşulları

3) Etkileyici kampanyaları yönetin.

tik tok etkileyici pazarlama
Etkileyici veya etkileyici pazarlama yeni bir kavram değildir. Instagram kullanıcılarının aşina olduğu “influencer” kavramı uzun süredir etkili bir pazarlama stratejisi olarak kullanılmaktadır. Influencerları ve markaları bir araya getiren aracı şirketler bile var.

Aynı stratejiyi TikTok’a da aktarmak mümkün. TikTok’ta yaratıcıları (influencerları) ve bu kişilerle iş birliği yapmak isteyen markaları bir araya getiren kişi olmaya ne dersiniz?

Influencer kampanya koordinatörü olarak, her iki taraf için sözleşme imzalamaktan, ürün sevkiyatlarının sorunsuz çalışması için düzenlemeye kadar sağladığınız birçok farklı hizmet için ücret alabilirsiniz.

TikTok akıllıca tasarlanmış bir platformdur. Sistemde yerleşik bir etkileyici program bile var. Yani büyük markalar da TikTok’a abone olabiliyor ve bu özellik sayesinde hangi influencer’ların/TikTok kullanıcılarının markanızla uyumlu olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ancak bunun bir bedeli olduğunu unutmamalısınız – bu hizmet için TikTok’a belirli bir yüzde ödemeniz gerekiyor. Burası, platform dışı anlaşmaları imzalamak ve markaların tasarruf etmesine yardımcı olmak için devreye girip aracılık hizmetleri sunabileceğiniz yerdir.

Mutlaka okuyun: Etkileyici pazarlama nedir? örnekler nelerdir

4) TikTok Reklamlarını Kullanın.

Tiktok reklamları ile para kazanın
Tıpkı Facebook ve Instagram reklamlarında olduğu gibi TikTok reklamlarından da para kazanmak mümkün. Artık Google’da “TikTok Reklamları (TikTok Reklamları)” için arama yapabilir ve uygulamanın reklam platformuna erişmek için kaydolabilirsiniz.

Daha önce başka bir platformdaki web trafiğinizden gelir elde ettiyseniz, TikTok Ads uygulamasının nasıl çalıştığını algılamanız çok daha kolay olacaktır. Bu tür bir deneyiminiz varsa veya mevcut pazarınızı TikTok’a taşımayı düşünüyorsanız, TikTok Reklamları aracılığıyla bir veya iki reklam oluşturabilir, süreci test edebilir ve neler olduğunu ilk elden görmek için belirli bir bütçe ayırabilirsiniz. Buna değecek. Ve belki de TikTok sayesinde satışlarınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

5) Hesap yönetimi hizmetleri sunun.

Tiktok Hesap Yönetimi
TikTok’tan para kazanmanın bir başka yolu da içerik oluşturuculara yönetim hizmetleri sağlamaktır.

TikTok’ta bazı geliştiricilerin milyonlarca takipçisi var ve bazen bu sayıya tek bir gecede ulaşıyorlar. Hızlı, değil mi? Aynı zamanda tüm olasılıkların bir anda ayağınıza atıldığı anlamına gelir.

Bu artış, içerik oluşturucuları da şaşırtacak, bu nedenle desteğe ihtiyaçları olabilir. İşiniz bu noktada başlıyor ve onlara içerik veya yaratıcılık stratejilerini geliştirmede veya önlerine çıkan fırsatları/teklifleri değerlendirmede hizmet veriyorsunuz.

Dolayısıyla, yaratıcılık veya hikaye anlatımında sağlam bir temeliniz olduğunu düşünüyorsanız, içerik oluşturuculara yönetim hizmetleri sunmak için bu özellikleri kullanabilirsiniz.

6) Danışmanlık hizmeti sunun.

tik tok tavsiyesi
Profesyonel bir TikTok kullanıcısı olduğunuzda, yüzlerce/milyonlarca görüntüleme alan videoların nasıl çekileceğini net bir şekilde anlayacaksınız. H. içeriğin nasıl oluşturulması gerektiği; Öğrendiklerinizi başkalarıyla paylaşmak için danışmanlık hizmetleri sunmayı düşünebilirsiniz.

Bu, platformdaki uzmanlığınızı kullanmanın ve TikTok etkileyicisi olmak veya viral içerik oluşturmak isteyen kişilere yardımcı olmanın mükemmel bir yoludur. Bu sayede pazarlama stratejilerinizi daha da güçlendirecek ve videolarınızın milyonlarca olmasa da yüzbinlerce kişi tarafından izlenmesini sağlayacaksınız.

Elbette bunu hizmet olarak sunabilmek için sağlam bir altyapı ve deneyime ihtiyacınız var. Bunu sağlarsanız, insanlar tecrübenizi ve zekanızı kullanmanız için size ödeme yapmaktan çekinmeyeceklerdir.

Görüntülemeleri veya takipçileri artırmalarına yardımcı olursanız veya etkileyici anlaşmalarını kapatmalarına yardımcı olursanız, hesap danışmanı olarak belirli bir yüzde ödenmesini talep edebilirsiniz.

7) Tiktok hesabınızdan diğer sosyal medya hesaplarına bağlantı verin

instagram ile para kazanmak
Tiktok’ta yeterince popülerlik kazanırsanız, profilinizi bağlayabilir ve takipçilerinizi Instagram ve Youtube gibi daha kolay para kazanabileceğiniz sosyal medya hesaplarınıza yönlendirebilirsiniz. Örneğin Instagram’da Trendyol linki paylaşarak para kazanmak sandığınızdan daha karlı olabilir.

Mutlaka Okuyun: Trendyol Linkleri Vererek Para Kazanın

Son söz

TikTok’ta para kazanmanın 6 etkili yolunu listeledik.

Şimdi başlangıç ​​noktamıza dönelim.

Sizce TikTok neden Instagram’dan daha güçlü bir pazarlama platformu olabilir?

Instagram hikayeleri TikTok videolarına benzer bir yapıya sahiptir, ancak 24 saat sonra sona erer. TikTok’un güçlü olduğu yer burasıdır. TikTok bu konuda YouTube’a benziyor, yani bugün yayınladığınız bir video aylar sonra görüntülenebilir ve bu tür içerikleri izlemek isteyen kişilere yayınlanır.

Gördüğünüz gibi videolarınızı kaybetmemek önemli bir avantaj çünkü TikTok algoritması sayesinde içerikleriniz aylar sonra bile güçlü bir izleyici veya web trafiği olarak size geri dönebiliyor.

Bu yüzden az takipçisi olan kişiler bir TikTok fenomeni haline gelebilirler.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi TikTok’a ilgi yüksek ancak platformda henüz yoğun bir içerik bulunmuyor. Bu, mevcut verilerin kullanıcılar arasında dolaştığı anlamına gelir. Yani bir sabah gözlerinizi açıp milyonlarca izlenmeye ulaştığınızı görme şansınız oldukça yüksek. Yani internet dünyasında size bu kadar başarılı sonuçlar getirebilecek başka bir uygulama veya platform olmadığı için bu platformda fark edilmeniz çok daha kolay.

TikTok hesabınız var mı? Cevabınız hayır ise en kısa sürede bir hesap açın ve platformun avantajlarından yararlanmaya başlayın.

Mesaj Bırakabilirsiniz