Güvenilir evde paketleme işi veren yerler ve firmalar 2023

Daha önce ev paketleme işi yapmış biri olarak bu sektörde iş bulmak isteyen ev hanımlarına ve güvenilir ev paketleme işi yapan firmalarda ekstra iş yapmak isteyenlere yardımcı olmak isterim. Evde iş yapıyorsanız ve ek gelir elde etmek istiyorsanız, evinizin giderlerinin bir kısmını paketleme işi ile karşılamanız mümkün. Ancak, ev paketleme işinden yüksek kar elde etmeyi beklemeyin. Çünkü evden çalışmanın size yüksek gelir getireceğini söyleyen kişiler ya yalancıdır ya da büyük ihtimalle dolandırıcıdır. Mağdur olmamanız ve güvenilir bir ev paketleme işi bulabilmeniz için size tüm detayları vereceğim.

Güvenilir ev paketleme şirketleri

Eskiden evlere tekstil, iplik temizleme, kalem montajı, davetiye katlama, toka sarma, nikah şekeri yapımı gibi işler verilirdi. Bu ürünler minibüsle mahalledeki ev hanımlarına dağıtıldı. Bugün durum tamamen farklı. Mahalledeki herkes birbirini tanırdı, ama şimdi bu güven duygusu ortadan kalktı, bu yüzden şirketler güvenle iş alamıyor. Bu nedenle, yalnızca güvenilir bir ev paketleme işi sunan şirketlere değil, aynı zamanda güvenilir çalışanlara da ihtiyaç vardır. Kısacası, sektörde iki tür belirsizlik vardır.

Her şeyden önce, piyasadaki mevcut durumu bilmeniz gerekir. Örneğin; Nikah şekeri veya sabun üreten bir firma, ürün paketlemesi için personel çalıştırıyorsa, aylık maliyeti maaş, bakkal, SGK vb. olarak en az 6 bin TL olacaktır. Bunun yerine evlere paket başına bir sipariş verirseniz, hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edersiniz. Bu doğrultuda konut istihdam eden firmaların elbette ürün güvenliğine de dikkat etmesi gerekiyor.

Peki siz evde paketleme işini yapmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Piyasada birçok dolandırıcı firma olduğu doğrudur. Size iş veren şirket sayısı ay sonunda yok oluyor ya da maaşı sallamaya devam ediyor. Bu yüzden konutlara iş veren güvenilir firmalar bulmalısınız. Bu tür firmalarla internet veya instagram üzerinden iletişime geçebilir, kargo ile iş yapabilirsiniz. Elbette bölgenizdeki şirketlerden iş bulmak da mümkündür. Gerçekten evde para kazanmak istiyorsanız hemen iş bulmanıza yardımcı olacak ipuçlarını paylaşacağım.

Not: Güvenilir ev paketleme işi sunan firmalar dışında, yaşadığınız yerde para kazanmak ve kendi işinizi yürütmek istiyorsanız para kazandıran işler başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

Güvenilir ev işverenleri

Bu alanda evden para kazanmak istiyorsanız mahalle ve bölgenin konumu çok önemlidir. Örneğin; Tekstil firmalarının kalbi olan Zeytinburnu, Güngören ve Merter gibi yerlerde sokakta veya belli yerlerde kadın temizlik işlerini görebilirsiniz. Ya da Esenyurt, Bağcılar, Pendik, Sultanbeyli, Beylikdüzü gibi üreticilerin yakın olduğu yerlerde böyle imkanlar var. Tabii bu durum sadece İstanbul’da değil, İzmir, Adana, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerde de var. Başka şehirlerde veya topluluklarda yaşayan insanlar evde iş bulamıyor mu?

Evde paketleme işine başlamak veya gelir elde etmek istiyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Çaresizlik, etrafınızdaki fırsatları görmenizi engeller. Ev sabunu paketleme, ip temizleme, boncuk takma, taşeronluk vs. gibi klasik düşüncelerden uzak durmalısınız. Köylerde veya şehirlerde yaşamıyorsanız, güvenilir ev ambalajı sunan firmalarda şanslısınız. O nasıl çalışır?

Son zamanlarda en popüler iş olan tütün paketleme veya evde sigara paketleme işini duymuşsunuzdur. Birçok tütün uzmanı bu tür işleri yerel ev kadınlarına verir. Dükkan sahibi üretilen paket başına ücretlendirilir. Bu tabii ki sadece bir örnek. Bununla birlikte, çevrenizdeki işletmeleri incelerseniz, birçok iş fırsatı olduğunu göreceksiniz. Restoranlar, restoranlar, Instagram sağlayıcıları, e-ticaret şirketleri, organizasyon şirketleri, atölyeler vb.

Bölgenizdeki bu tür şirketlerde iş bulmak için güveninizi toplayın ve herkesle tek tek iletişime geçmeye çalışın. İçiniz rahat olsun, birçok şirket bu tür işleri harici olarak yapacak kişileri işe alıyor. Örneğin; Bir restoran, sadece mantı veya içli köfte yapmak için personel kiralamak istemez. Maliyet oldukça yüksek olacaktır. Ancak dışarıdan biriyle ürün başına fiyat anlaşması yapması oldukça mantıklı olacaktır.

Başka bir örnek eklemek gerekirse, davetiye ve nikah şekeri satan firmalar en iyi örneklerdir. Bu firmalar hem satıp hem de üretemezler. Bunun yerine, nikah şekeri gibi ürünleri yüksek fiyatlarla dışarıdan temin ediyorlar. Dış kaynaklı ürünleri mağaza yerine evde üretirseniz mağaza sahibi için büyük bir kazanç avantajınız olur.

Kısa bir özet yapmak gerekirse, ev işleri sunan güvenilir firmalarla iletişim kurmak için tek tek ziyaret edip iletişime geçmelisiniz. Artık atölye benzeri üretim tesislerini birçok yerde görebilirsiniz. İletişime geçmekten çekinmeyin. Birçok şirketin evden çalışabilecek çalışanlar aradığından emin olabilirsiniz.

Güvenilir ev paketleme mağazası

Son zamanlarda Facebook’ta bir ev paketleme şirketi olarak reklam veren bir tıbbi şirket var. Bu firma tarafından yapılan maske paketleme çalışmalarından birçok kişi mağdur olmuştur. Bu tür mağduriyetler yaşamamak için direkt firmalarla iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Artık birçok şirketin internet üzerinde e-posta adresleri, telefon numaraları veya çeşitli iletişim kanalları bulunmaktadır. Bu şirketlere e-posta gönderirseniz, size olumlu veya olumsuz geri bildirimde bulunacak kişilerin olduğundan emin olun.

Ev istihdam eden işletmeler için en büyük araştırma kaynağı Instagram işletmeleridir. Hediye kutusu satan veya hediyelik eşya işi yapanlar, paket başına iş yapacak dışarıdan personel arıyor. Instagram DM’den yazarsanız size yardımcı olacaklardır. Kargo ile iş gönderenler bile olabilir. Şimdi sektörel olarak konut istihdam eden firmaların listesini sıralayalım.

1. Ev Sabun Paketleme Dükkanı

Sabun üreticileri için üretim sonrası paketleme çok sıkıcı ve maliyetli olabilir. Ürünü matbaadan katlanmış halde paketlere koymanın 2 yolu vardır. Ya evlere iş vermek ya da fabrikada parça başı iş için personel bulmakla ilgili. Tabii sabun firmalarının evlere iş vermesi biraz daha zor. Bu nedenle ekstra iş yapmak isteyenler sabun üretim tesislerine giderek günlük paketleme işlerini yaparak parça başı ücret kazanabilirler. Elbette bu iş için mahallede dükkan işleten ve ürünleri oraya paketleyen firmalar da var.

2. Ev Tokası – Mücevher ambalajı

Ev istihdam eden şirketler arasında en çok talep edilen iş modelidir. Hazır gelen takı malzemeleri paketlenmek üzere evinize sevk edilir. Tabii bunu internet üzerinden kargo göndererek yapan firmalar da var. Bunun dışında evlere boncuk işleme, bileklik yapımı, kolye montajı ve üretim süreçlerinde de iş verilmektedir. Birçok mücevher imalat şirketi, personel kiralamak yerine bu tür bir istihdam sunmaktadır. Ev hanımları ve firmalar için oldukça karlı bir seçenektir.

Not: Evleri istihdam eden firmalarla iletişime geçmek için soru ve iş taleplerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz. Bizimle iletişime geçen güvenilir firmaların numaraları sizlerle paylaşılmaktadır.

3. Ev çorapları paketleme işi

Üretilen çoraplar çift veya 3’lü paket olarak kombinlenmelidir. Bu şekilde bir araya getirilen çoraplar birbirine zımba ile sabitlenir. Tabii bir de karton ambalajın devrilmesi var. Taşıma maliyetleri oldukça uygun olan çorap işinin birçok firma tarafından özel evlere taşeron olarak verildiğini görebilirsiniz. Özellikle Bayrampaşa’daki çorap üreticileri bu işi verecek adam arıyor. Fabrikaların yanından geçerken “Evlere iş verilir” sözlerini de görebilirsiniz.

4. Evde nikah şekeri yapın

Güvenilir ev ambalajı sunan firmanın sektörler arasında en popüler olduğunu söyleyebilirim. Özellikle düğün sezonunun başlamasıyla birlikte düğün tatlılarına olan talep artmaktadır. Belirli ürünlerin birleştirilmesi ve paketlenmesi ürünü satışa hazır hale getirir. İnternette düğün hediyesi satan firmaların web sitelerinde ürünler görebilirsiniz. Elbette, gelecekte serbest meslek sahibi de olabilirsiniz. Öğrenilen tasarımlar, ürünlerinizi Instagram’da satmanızı sağlayacaktır.

5. Fabrikalardan teklif almak

İmalat şirketlerinin, yani fabrikaların yakınında yaşıyorsanız, bu sizin için harika bir fırsat. Özellikle organize sanayi bölgelerinde bilboardlarda “evler meşgul” ibaresi görülmektedir. Bu fabrikalara gidip kendi kendinize iş bulmanız mümkün. Aslında yaptığınız düzenlemeye göre düzenli olarak fabrikadan evlere iş getiriliyor. Çok kolay işler, iş kesintisine ve fabrikaların fazla çalışmasına neden olabilir. Örneğin, üretilen ürünlerin etiketlenmesi veya bir ayakkabının iç keçesinin döşenmesi.

6. Pet Bardak Ambalajı

Evlerde cam işi yapan firma sayısı oldukça fazladır. Makinanın yaptığı pet bardaklar 100 veya 50 adet olarak paketlenmelidir. Bu işin hanelere verilmesi pek olası değil diyebilirim. Birçok şirket fabrikaya gelip parça parça paketlemek için personel arıyor. Personelin fabrikaya yakınlığı iş ararken büyük avantaj sağlıyor. Ancak bu ürünleri bir ev paketleme firması olarak dağıtmak mümkün değildir. Çünkü gözlük gibi hafif ve yer kaplayan ürünlerin nakliyesi firma için yüksek maliyetlerle ilişkilendiriliyor.

7. Ev kliplerinin ambalajlanması

Evlere bar ambalajı veren birçok firmaya rastlayabilirsiniz. Mandal gibi ürünlerin paketlenmesi ve bir kutu etrafına montajı makine ile yapılamaz. En azından bizim ülkemizde böyle bir teknoloji yok. Bu tür ürünler çalışanlar tarafından manuel olarak paketlenmektedir. Üretim süreçlerinde ortaya çıkan kapaklar, günlük personel tarafından dışarıdan temin edilerek paketlenir. Uygun fiyatlı ürünleri evlere ulaştırmak maliyetli olurken, premium ürünler ambalajlanmak üzere evlere dağıtılıyor.

8. Kına Sarma Dükkanı

Düğün şekerinde olduğu gibi kına paketleme de şirketler tarafından çok zorlu ve zaman alıcı bir iş olarak görülüyor. Üretilen kınalar, süslü kutulara veya belirli ağırlıktaki mini torbalara konulmalıdır. İsteğe bağlı olarak üzerine nazar boncuğu ilave edenler için mevcuttur. Bu işler için parça başı 0,50 kuruştan ödeme yapılır. Kına yapan firmalar sipariş üzerine çalıştığı için evlerde çalışan firmalar arasında en güveniliri olduklarını söyleyebilirim. Çünkü yapılan iş sonucunda günlük ve haftalık ödemeler yapılmaktadır.

9. Mum Paketleme İşi

Evlere mum doldurma, mum yapma ve sarma gibi işler verilir. Ayrıca mumları süslemek, koku eklemek, el işi olarak paketlemek gibi işler de var. Evde mum sarma işi almak için Instagram şirketlerine ve çevrimiçi distribütörlere yönelmenizi öneririm. Çünkü bu firmalar ambalaj üretimine zaman harcamak yerine bu işi fason olarak yaptırmak istiyorlar. Ambalajlı her mum ürünü için 1 çay kaşığına kadar şarj etmek mümkündür.

10. Balon paketleme işi

Balon üretimi oldukça uygun fiyatlarla gerçekleşmektedir. Ancak, bu tür ürünlerin ambalajlanması yüksek maliyetlerle ilişkilidir. Paketlere 10, 20 veya 100 adet ürün eklenmelidir. Elbette lüks ürünlerin de farklı paketleme gereksinimleri vardır. Balon sarma işi hem online hem de eve teslim şeklinde yapılmaktadır. Güvenilir bir ev paketleme işi sunan firmalar için Google incelemelerini okuyabilirsiniz.

11. Evde iplik temizliği

Evde yapılabilecek en eski işlerden biridir. Daha önce ilçeler arasında bulunan tekstil fabrikalarının evlerine iş veriliyor. Ancak, birçok üretim tesisi artık şehrin belirli bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Elbette ilçeler arası üretim yapan atölyeler de göz ardı edilemez. Evler ipleri temizlemek için bu atölyelerden işçilik alırlar. Ayrıca temizlenen her ürüne parça parça ücret ödenir. Sadece bir iş istasyonu için temizlik ücreti 0,50 sent olabilir. Bu durumda 200 temizlik işine günlük 100 TL kazanabilirsiniz.

12. Maske paketleme işi

Son yıllarda pandemi ile birlikte medikal şirketler evlere maske ambalajı dağıtmaya başladı. Çok uygun fiyatlarla üretilen maskeler, ambalajlanmak üzere hanelere dağıtılıyor. Ancak bu sektörde güvenilir firma bulmak çok zor. Çünkü son yıllarda mağdur sayısı çok fazla. İş bulduğunuz şirket oturduğunuz yere yakınsa ve günlük ödeme yapıyorsa bu tür işleri evden de yapabilirsiniz. Elbette karşılıklı güven hem firma hem de sizin için önemlidir. Hatta tanıdığınız şirketler için haftalık ödemeleri bile kabul edebilirsiniz.

13. Boncuk dizme işi

Mücevher firmalarının genellikle inci tarzı evler kullandığını görebilirsiniz. Geçmişte bu tür çalışmaların çeyiz ürünlerine verildiğini de görebilirsiniz. Tesbih tarzında eserler de yer almaktadır. Birim fiyat, bitmiş ürünün değerine bağlıdır. Eğer bu bir mücevher işi ise, geliriniz artacaktır. Tabii ki bu tarz ürünlerin kaybolmaması çok önemli. Konut ticareti yapan firmalar arasında belli bir depozito ücreti ile çalışanlar da bulunmaktadır. Öğe kaybolursa, depozitonuzdan düşülecektir.

14. Evde T-shirt paketleme işi

Trendyol, Dolap, Hepsiburada gibi siteler üzerinden satış yapan butikler günde 1000+ kargo üretiyor. Bu ürünleri katlayıp poşete koymak büyük bir zahmet. Üretimden gelen ürünlerin paketlenmesinde de yüksek bir yoğunluk söz konusudur. Evler, tanıdıklarımın yaşadığı yoğunlukla dolu. Veya her gün dışarıdan çalışan insanlar arıyorlar. Sayılması zor işlerde personel yevmiye ile çalıştırılır. Butik sitelere yönelirseniz mutlaka size yardımcı olacak kişiler çıkacaktır.

15. Evde tıbbi paketleme işleri

Çok çeşitli tıbbi ürünler var. Ambalaj, ambalaj, ürün montajı vb. için etiketleme gibi meslekler var. Güvenilir ev ambalajı sunan firmalar olduğu gibi fedakarlık yapan firmalar da vardır. Bu nedenle, herhangi bir şirkette iş kabul etmeden önce, bulundukları merkezleri ziyaret ettiğinizden emin olun. İşe alım sırasında sizden ücret isteniyorsa kabul etmeyin. Büyük firmalar bu tür ücretler almak yerine size ürün teslim tutanağı imzalatacaktır.

16. Restoranlar için üretim

Yaşadığınız yerin yakınında üretim tesisi veya fabrika yoksa restoranlar sizin için büyük bir fırsattır. Yan ürün satan şirketler, bu ürünleri dışarıdan temin etmektedir. Özellikle mantı, içli köfte, ev yapımı köfte, meze vb. Bu tür ürünler yurt dışından toptan satın alınmaktadır. Ancak toptan ürünler fabrikasyon olduğu için müşteriler tarafından beğenilmemektedir. Bu nedenle birçok lokantada dükkânlarına yakın oturan ev hanımlarının yaptığı bu tür ürünler bulunur. Bu tür işleri evde yapmak için her restoranla ayrı ayrı iletişime geçmenizi öneririz. Mutlaka size iş verecek bir firma ile karşılaşacaksınız.

17. Ev Tütün Paketleme Mağazası

Tütün dükkânları işleten birçok kişi, tütün ürünleri ambalajı için ev hanımı, öğrenci vb. insanlarla iletişim kurar. Paket başı ücret ödeyen bu firmalar, işe alacak eleman bulmakta zorlanıyor. Tüm ürünler tütüncü tarafından evlere teslim edilirken size sadece ürünleri satışa hazırlamak kalıyor. Bu tür işler için önceden çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü tahakkuk eden ödemelerin şirketler tarafından ertelendiğine şahit oluyorum.

18. Hediye Paketleme Dükkanı

Hediye seti tarzı ürünleri paketlemek oldukça meşakkatli bir iştir. Firmalardan sipariş alan firmalar bu işleri taahhüt edilen tarihlerde teslim etmek zorundadır. Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Kara Cuma gibi etkinlikler özellikle yoğundur. Online satış yapan sitelere talepte bulunursanız sizinle iletişime geçerler. Çünkü bu tür yoğun günlerde personel kiralamaktansa yarı zamanlı çalışanları işe almak daha mantıklı. Özellikle hafta sonları ek iş arayanlar için iyi bir fırsattır.

19. Evde davetiye işini katlayın

Bir matbaadan davetiye sipariş ettiyseniz, bu ürünleri katlamanın ne kadar zor olduğunu fark etmiş olmalısınız. Bazı müşteriler kendileri katlamayı tercih ederken, bazıları da yüksek bir ücret karşılığında yazıcıdan katlanmasını talep ediyor. Bu ürünler 500 veya 1000’lik partiler halinde basıldığından günlük yoğunluk yüksektir. Bu tür ürünler katlama işinin hızlı bir şekilde tamamlanması için ev hanımlarına araba ile dağıtılmaktadır.

20. Ev etiketi işi

Ürün etiketleri, özellikle ütü ve paketleme atölyeleri işleten işletmelerde zımbalı tekstil etiketlerine yapıştırılır. Bu tür ürünler atölyelerden çıkar ve toplu olarak ütü paketi firmalarına teslim edilir. Yoğun olan bu firmalar, ürünlerini genişletmek için günlük olarak dışarıdan personel kiralamayı tercih etmektedirler. Ya da evlere iş verirler.

Evde Paketleme Güvenilir mi?

Hem evet hem hayır diye cevap vermek istiyorum. Güvenilir bir ev sarma mağazası arayan kişi sayısı yüksek olduğunda dolandırıcıların sayısı da artar. En çok duyduğum sorun, bazı kişilerin paketleme işleri için depozito alması veya diğer kişinin kimlik bilgilerini alması. Bu mevduatlar, elde edilen kimlik bilgileri kullanılarak herhangi bir düzen veya dolandırıcılık olmadan fişe takılır. Bu nedenle şu anda çalıştığınız firmalara kimlik fotokopisi çekmeyiniz veya para yatırmayınız. Halihazırda ticaret yapan firmalar size iş verdiğinde teslimat raporu düzenlerler. Bunun dışında herhangi bir ücret talep etmenize veya detaylı kimlik bilgilerini almanıza gerek yoktur.

Tüm bunların dışında İŞKUR ilanları araştırma yapabileceğiniz ikinci adrestir. İşkur’da her gün yüzlerce iş ilanı yayınlanmaktadır. Bölgenizin adresini filtreleyebilir ve iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

“Evlere iş veren firmalar” yazımızda sizlere tüm bilgileri detaylı olarak verdik. Bu firmaların adresleri ve telefon numaraları bize talepte bulunan firmalar varsa yorum kısmında tarafınıza iletilecektir. Ek iş talebinde bulunmak için yorum kısmına yazabilirsiniz.

Güncelleme: Bu site bir iş bulma kurumu değildir. Yazıda hiç kimseye iş vaadi verilmez. Burada sadece konut çalıştıran firmalardan talep üzerine bilgi verilebilir.

Güncelleme 2: Televizyonda ve haberlerde ev satın alma dolandırıcılıklarını görmüş olabilirsiniz. Mağdur olmamak için sizden para yatırmanızı veya bir ödeme kuruluşuna üye olmanızı isteyenlere güvenmeyin. Kayıt dışı firmalarla kimlik bilgilerinizi paylaşmayın.

Mesaj Bırakabilirsiniz