Trendyol Go Kurye Maaşları Ne Kadar? 2022 Çalışma Saatleri ve Şartları

Adından sıkça söz ettiren Trendyol Go ailesine katılmak ve kurye hizmeti vermek isteyenler için tüm şartları hazırladık. Trendyol Go kuryesi olmak isteyenlerin tamamlaması gereken şartlar ve belgelere bu yazıdan ulaşabilirsiniz. İş başvurusunun yapılma yöntemleri de yazımızda yer alıyor.

Trendyol, 2010 yılında Demet Mutlu tarafından kurulan ve oldukça popüler bir e-ticaret şirketi. Türkiye’de en çok kullanılan alışveriş platformlarının başında gelen Trendyol, müşteri kapasitesinin artmasıyla birden fazla hizmeti sunmaya başladı.

Trendyol Kurye’nin Çalışma Şartları Nasıl?

Trendol kurye’nin çalışma şartları şöyle sıralanabilir;

 • Sürücü belgesine sahip olmak gerekir.
 • Araç ruhsatını beyan etmek gerekir.
 • Herhangi bir suçtan sabıka kaydı bulunmaması gerekir.
 • Psikoteknik sertifikasına sahip olmak gerekir.
 • SRC 4 belgesine sahip olmak gerekir.
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlanması gerekir.
 • Araçlı kurye olmak isteyenlerin kullanacakları aracın 5 yaşından büyük olmaması gerekir.
 • Adayların askerliklerini tamamlamış olmaları gerekir.
 • Çalışma saatleri değişkenlik gösterir ve sabah 10 akşam 12 arasında değişir.

Trendyol Kurye Maaşları Ne Kadar?

Trendyol kurye maaşları taşınan paket üzerinden hesaplanır.

Şöyle sıralanabilir;

 • Kuryenin 70 paket taşıması durumunda aylık ücreti 8440 TL oranındadır.
 • Kuryenin 125 paket taşıması durumunda aylık ücreti 16520 TL oranındadır.
 • Kuryenin 150 paket taşıması durumunda aylık ücreti 19920 TL oranındadır.
 • Kuryenin 175 paket taşıması durumunda aylık ücreti 23320 TL oranındadır.
 • Kuryenin 200 paket taşıması durumunda aylık ücreti 26720 TL oranındadır.

Trendyol Kurye Çalışan Yorumları 2023

Trendyol kurye çalışan yorumları şöyle sıralanabilir;

 • Trendyol kurallara uyan bir firma olduğundan çalışma ortamında disiplin oluyor ve işin en güzel yanı bu. Yemekler güzel oluyor ve maaşlar yüksek, bu da çalışanları tatmin ediyor. Çalışma arkadaşlarınızla iyi geçirseniz ortam gayet güzel. Kurallar sıkı olduğu için hata kabul etmiyorlar ve her konuda dikkatli davranmanızda yarar var.
 • Birkaç aylık deneme süresinden sonra işiniz kesinleşiyor, bunu da işe uygun olup olmadığınızı anlamak için yapıyorlar. Kolay kolay hata kabul etmeyen bir firma olduğu için özellikle deneme sürenizde çok dikkatli davranmanız gerekiyor. En büyük artısı maaşın yüksek olması ve prim usulü çalışıldığında maaşın ikiye katlanması oluyor.
 • Ben hala çalışmaya devam ediyorum ve herkesin kurallara uyduğu, birbirine saygılı olduğu için çalışma ortamını seviyorum. İşten genel olarak memnunum. Maaşların yüksek olması işin en tatmin edici yanı oluyor.
 • Her gün 12 saat çalışmak yorucu ve iş yükü fazla olduğundan zor gelebilir ama çalışma ortamı keyifli oluyor. Maaşlar yüksek ve ek mesai ücretleri ödeniyor. Ek mesaiye kalmanız kaçınılmaz oluyor çünkü sipariş sayısı oldukça fazla. Kısa sürede işi öğreniyorsunuz ve deneme sürecini sorunsuz geçtikten sonra rahatlıyorsunuz.
 • 2 ay boyunca depoda çalıştım ve genel olarak memnundum. Ama deneme sürecinde performansınızı beğenmezlerse kısa sürede işten çıkarılabiliyorsunuz. Bunun nedeni fazla seçici davranmaları. Bu nedenle çok dikkatli davranmanız ve iş arkadaşlarınıza uyum sağlamanız gerekiyor. Ben deneme sürecini geçemediğim için devam edemedim ama çalıştığım süre boyunca memnun kaldım.
 • Bu işte çalışacaksanız çalışma ortamı gerçekten çok önemli. Günün yarısı burada geçiyor ve çalışma arkadaşlarınızla sürekli yan yana oluyorsunuz. Onlara uyum sağlarsanız her şey kolaylaşıyor. Yüksek tempoda çalıştığınız için sıkılmaya hiç vaktiniz olmuyor ve boş kalmıyorsunuz. Sürekli hareket halinde olmak çok şey öğrenmenize sebep oluyor.
 • Patron-işçi ilişkisi gibi değil arkadaşça ilişkiler kuruluyor ve bu da işin artılarından biri olarak öne çıkıyor. Ben yönetici pozisyonunda çalıştım ve çalışanlardan yana büyük sorunlar yaşamadım. İşi iyi yapmanız, işe ve takım arkadaşlarınıza uyum sağlamanız, disiplinli çalışmanız durumunda yükselme şansınız oluyor. Yemekler hep güzel çıkar, maaşlar tatmin edicidir ve zamanında yatırılır. Çalışanlar özenle seçildiği için Trendyol bünyesinde herkes çalışamaz.

E – ticaret firmalarının en önemlilerinden biri haline gelen Trendyol, kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu süreçte kurye hizmeti, yemek ve taşımacılık alanında da çalışmaya başlayan marka, Trendyol Go ismi ile yeni bir istihdam ve hizmet alanı yarattı. Trendyol Go kuryesi olarak çalışılmasını sağlayan firmanın sunduğu avantajlar ve çalışma koşulları da birçok kişinin dikkatini çekiyor. Uzun zamandır Türkiye’de hizmet veren e – ticaret markası günümüzde dünyanın birçok yerinde hizmet vermeye başlamıştır. Trendyol Go kuryesi olmak isteyenler haftalık çalışma durumlarına göre kendi kazançlarını belirleyebilmektedir.

Trendyol Go Kurye Maaşları Ne Kadar?

Trendyol Go maaşları saatlik olarak değişebilmektedir. Saatin yanı sıra fiyatları etkileyen en önemli unsurlardan biri de teslim edilen paket sayısıdır. Gün içerisinde 25 Türk lirasından 35 Türk lirasına kadar ortalama 1 fiyat belirlenmiştir. Bu fiyat saatlik ücreti içerir. Farklı çalışma paketleri olan firmanın içerisinde en fazla (haftalık) 70 saat çalışılabilmektedir. 70 saat boyunca çalışan kişiler aylık ortalama 10 bin Türk lirası maaş almaktadır. Trendyol Go kurye maaşlarının yüksek olması nedeni ile birçok kişi Trendyol Go kuryesi olarak çalışmayı istemektedir. Prim ve mesai ödemeleri ile aylık alınan maaş 10 bin Türk lirasını da geçebilmektedir.

Trendyol Go Kurye Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Trendyol Go çalışma saatleri değişiklik gösterir. Genellikle restoranların, marketlerin ve kafelerin çalışma saatlerine göre belirleme yapılır. Sabit 1 saat aralığı olmadığı için vardiyalı sistem bulunur. Farklı saatlerde çalışmak mümkündür. Kişiler gün içerisinde isterler ise 8 saat, isterler ise 12 saate kadar çalışma yapabilmektedirler. Kurye olarak çalışan kişiler günde kaç saat çalışacaklarını ve haftalık toplam çalışma saatlerini kendileri belirleyebilir. Trendyol Go mesai saatleri noktasında esnek çalışma prensibi ile hareket eder. Trendyol Go kuryelerinin çalışma saatleri gece, sabah ve öğle vardiyaları olarak değişebilir. Bu noktada kişiler hem vardiyalarını hem de çalışma saatlerini kendilerini seçerek esnek çalışma modelinde çalışabilirler.

Trendyol Go Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Trendyol çalışma şartları çoğunlukla çalışan kişi tarafından belirlenir. Kurye, kendi çalışma saatlerini belirleyerek haftalık kazancını da kendisi seçebilmektedir. Firmada çalışmak için gereken şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Ehliyetin olması
 • Motor ehliyetinin olması
 • Deneyim sahibi olmak.
 • Haftalık en fazla 70 saatlik çalışmayı kabul etmek
 • Ücretlendirme sistemini kabul etmek
 • 30 dakika içerisinde ürünleri adrese teslim etmek
 • Trafik kurallarına uymak
 • Markayı iyi bir şekilde temsil etmek

İstenen şartlar arasındadır.

Trendyol Go Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trendyol Go kuryesi olmak isteyenlerin başvuru yapması gereken yer internet sitesidir. Burada yer alan başvuru formunun doldurulması ve ardından yetkililere gönderilmesi gerekir. Trendyol Go iş başvurusu yapmak isteyenlerin Trendyol Go’nun resmi internet sitesini kullanması önerilir. Sitede yer alan aramıza katılmak ister misin sekmesinin kullanılması gerekir. Kurye olarak çalışmak isteyenler bu sekmeyi tercih edebilecekleri gibi sitenin sağ en üst köşesinde yer alan hemen başvur yazısına da tıklayabilirler. Başvuru formunda yer alan iletişim, ehliyet ve sağlık sorularının yanıtlanması ve var ise mevcut tecrübelerin aktarılmasının ardından formunun gönderilmesi mümkündür.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz