Vigo Kurye Maaşları Ne Kadar? 2023 Çalışma Saatleri ve Şartları

Vigo Kurye, çalışanlarına özel avantajlar sunan bir firmadır. Bu firmada işe girmek ve kurye başvurusu gerçekleştirmek isteyenler için gereken tüm bilgileri derledik. Başvuru şartları, çalışma saatleri ve çalışma şartlarına bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Vigo kuryesi olmak isteyenlerin Vigo’nun internet sitesinde yer alan formu doldurması gerekir. Bu form aracılığı ile kurye olmak isteyenler, taleplerini ve başvurularını Vigo’ya iletebilmektedir. Vigo, 7 gün 24 saat aralıksız hizmet veren bir firma haline gelmiştir. Günümüzde 500’den fazla kurye ile çalışan Vigo, uzun zamandır sektörde hizmet veren güvenilir bir firmadır. Kurye olmak isteyenlerin Vigo’nun resmi internet sitesini kullanması gerekir. Bu kanal aracılığı ile başvurular tamamlanabilir ve yetkililere ulaşılabilir.

Vigo Kurye Maaşları Ne Kadar?

Vigo kurye maaşlarını belirleyen bazı unsurlar vardır. Günde kaç saat çalışıldığı, çalışma durumları ve diğer detaylara göre kurye maaşları belirlenir. 2022 yılı içerisinde Vigo’nun kurye maaşlarının alt ve üst tabanları şu şekildedir:

  • Vigo kurye maaşı alt limit: 3 bin 800 Türk lirası
  • Vigo kurye maaşı üst limit: 12 bin Türk lirası

Çoğunlukla asgari ücret üzerinden ücretlendirme yapsa da çalışma durumlarına, şehre ve koşullara göre asgari ücretin yaklaşık 2 katı kadar maaş almak mümkündür. Vigo kurye maaşları 2022 yılında yapılan zamlara bağlı olarak artış göstermiştir.

Vigo Kurye Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Vigo kurye mesai saatleri sabah 08.00 itibari ile başlamaktadır. Günde 12 saat çalışılmasını isteyen Vigo, kuryelerin sabah 8’den akşam 8’e kadar çalışmalarını ön koşul olarak belirlemiştir. Bu koşulun yanı sıra mesai kavramı da olduğu için gece çalışanlar da bulunur. Kişiler hangi saatte çalışacaklarına haftalık olarak öğrenebilecekleri gibi aylık olarak da belirlenebilir. Sabit saatlerde çalışmak isteyenlerin Vigo yetkilileri ile görüşmesi ve sabit saatlerde çalışmak istediklerini belirtmeleri gerekir. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerinin değişmesi ise çoğunlukla izin günlerine bağlıdır. Vigo kuryeleri en geç gece 12.00’ye kadar mesai yapmaktadır.

Vigo Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Vigo çalışma şartları işe kabul edilmeden önce başvuru sahibine iletilir. Bu şartları kabul eden kişiler ile çalışılmaya başlanır. Vigo’nun kuryeler için belirlediği çalışma şartları şu şekilde sıralanabilir:

  • 18 yaşının doldurulmuş olması.
  • Gün içerisinde en az 12 saat çalışmanın kabul edilmesi
  • Kurye olacak kişinin kendi motoruna sahip olması
  • Sahip olunan motorun en az 2012 model olması
  • Haftada 1 günlük iznin kabul edilmesi
  • Zam ve maaş artışı için en az 3 sene beklenmesi gerektiğinin kabul edilmesi
  • Kişinin A1 ya da A2 ehliyetinin olması
  • Motorun en az 110 CC olması

İstenen şartlar arasındadır. Aynı zamanda eğer başvuru yapan kişinin kendi motoru yok ise motor vigo bünyesinden karşılanabilir. Kişinin eğer kaskı ya da koruyucu diğer malzemeleri de yok ise bu durumda bütün ekipmanlar Vigo tarafından karşılanır.

Vigo Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vigo’da kurye olmak isteyenlerin başvuru yapabileceği tek bir kanal bulunur. Bu kanal Vigo’nun resmi internet sitesidir. Firmanın internet sitesini kullanarak kurye olmak için başvuru yapılabilir. Vigo iş başvurusu resmi internet sitesinden yapılır ve gerekli belgelerin doldurulması gerekir. İş başvuru formunda yer alan iletişim bilgileri ve ehliyet bilgilerinin mutlaka doğru bir biçimde doldurulması önem taşır. Vigo kurye başvurularını internet sitesinden almaktadır ve kurye ihtiyacı olduğu müddetçe ilan her zaman internet sitesinde açık kalacaktır.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz