Yurtdışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri ve yapılmamış işler 2022

Dünyanın her yerinde artık her işten para kazanmak mümkündür. Dünya genelinde çok miktarda iş kolu her geçen gün daha da gelişir. Ülkemizde faaliyette olmayan işler yapılarak farklı meslek kollarından iyi miktarda para kazanmak mümkündür. Dünya genelinde oldukça yaygın olduğu halde Türkiye’de olmayan iş fikirleri şunlardır:

İşletme Desteği Sağlamak

İşletme desteği sağlamak henüz ülkemizde hizmet verilmeyen bir iş koludur. Ülkemizde çoğu yatırımcı hangi işten daha fazla kâr edeceğini bilmiyor. Bu sebepten dolayı yurt dışında oldukça yaygın olan işletme desteği işi fazlasıyla potansiyel vaat eden bir meslektir.

Ülkemizde olmayan bu iş sektörüne giriş yapan kişiler profesyonel işletme yardımları vererek güzel miktarda para kazanabilirler.

Oyun Motoru Kurmak

Günümüzde oyun sektörüne ilgi tekrardan alevlenmiştir. Tüm dünyada oldukça gelişmekte olan oyun sektörü, ülkemizde henüz gerekli altyapıya sahip değildir. Oyun motoru kurmak, bu altyapı yatırımlarını sağlar ve yüksek miktarda kar etme şansı sunar.

Hayvan Kiralamak

Dünya genelinde oldukça revaçta olan hayvan kiralama işi, yazlık ev sahiplerinin tavuk, inek vb. hayvanları besleme isteklerini karşılamak amaçlıdır. Sonrasında sezon bittiği zaman, hayvanlar şirket sahiplerine geri teslim ediliyor.

Online Güvenlik Hizmeti Vermek

Ülkemizde bireysel ve kurumsal online güvenlik desteği veren hiçbir firma bulunmuyor. Bu desteklerin tamamı yurt dışı kaynaklı firmalardan verilir. Yapılacak iyi bir yatırım ile verilecek güvenlik hizmeti yüksek oranda kar sağlayabilir.

Antika Yenilemek

İnsanların maddi ve manevi değer verdiği antika eşyaları yenileme işi el emeği gerektiren ve kazancı da güzel olan bir meslektir. Ülkemizde henüz çok fazla faaliyet göstermese de yapılacak güzel bir yatırım ile iyi miktarlarda para kazanılabilir.

Drone Kiralamak

Özel günlerde kullanılmak için drone kiralama hizmeti veren firmalar henüz ülkemizde yer almasa da gittikçe yaygınlaşıyor. Yapılacak orta bütçeli bir yatırım ve güzel bir reklam ile iyi miktarlarda para kazanmak mümkündür. Bu iş ülkemizde faaliyette olmayan işler kategorisinde yer alır.

Drone ile Para Kazanmak: Drone ile nasıl para kazanılır? Drone ile para kazanma yolları

Elektrikli Bisiklet İmalatı

Ülkemizde kullanılmakta olan bütün elektrikli bisikletler yurt dışında üretiliyor. Yerli bir girişim ile yapılacak olan elektrikli bisiklet imalatı işi güzel miktarda para kazandırabilecek işler içinde yer alıyor.

Karizma ve Güven Eğitimi

Ülkemizde kendisine güveni olmayan ya da kendisini yetersiz gören kişiler için profesyonel bir hizmet veren kurum bulunmuyor. Ülkemizde de bu hizmet şirketlerin kendi bünyesinde kiraladıkları profesyonel kişiler tarafından bireysel olarak veriliyor.

Karizma ve güven eğitimi vermek ve bu iş fikrini profesyonel bir şirket adı altında toplamak, ülkemizde çevre edindikten sonra oldukça kazançlı bir iş olma potansiyeli taşıyor.

Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Yapmak

Küçük işletmeler de dahil ülkemizde yer alan bütün işletmeler daha çevreci bir tavırla çalışmak adına sayılı girişimlerde bulunuyor. Fakat herhangi bir sürdürülebilirlik danışmanlığı hizmeti veren firma bulunmuyor. Bu danışmanlık girişimi yapılarak güzel para kazanmak mümkündür.

Seyahat Planlama Yapmak

Turizm ülkesi olan Türkiye’de bireysel ya grup bazından seyahat planlama hizmeti veren bir kurum ya da kuruluş bulunmuyor. Her sene bolca turistin ziyaretine uğrayan ülkemiz için bu hizmeti verme fikri oldukça parlak ve potansiyelli bir iş olabilir.

Çamaşır Hizmetleri Vermek

Dünya genelinde oldukça fazla olan fakat ülkemizde henüz çok gelişmemiş olan çamaşır yıkama hizmeti verme işi oldukça karlı bir iş gibi görünüyor.

Kaçış Odası Açmak

Kaçış odası açmak oyun oynamayı seven kişiler için oldukça güzel ve eğlenceli bir iştir. Bir oda inşa ederek içine belirli ayrıntıları yerleştirmek ve gelen müşterilerin çıkış yolunu kendilerini bulmasını isteyerek yapılan kaçış odası sistemleri oldukça eğlenceli ve zevkli bir iştir. Kar oranı da müşteri sayısı ve bulunduğu ile göre değişiklik gösterir.

Öfke Odası Açmak

Öfke odaları henüz ülkemizde olmayan bir hizmet. Bu sistemde sinirlenen kişiler içinde belirli nesneler bulunan odaları kiralayarak öfkelerini bu odalar içinde boşaltabilirler. Ülkemizde faaliyette olmayan işler denince akla ilk gelen işlerden birisi de öfke odasıdır.

Mesaj Bırakabilirsiniz