Süt Taksi ile para kazanmak! Yöneticiliği Bırakıp Girişimini Başlattı Para Basıyor

Özel sektörde çalışan çoğu kişinin bir zaman sonra işten çıkıp kendi işini kurmak gibi bir hayali vardır. O kişilerden birisi olan Serkan Cömert 7 yıl önce özel sektörden istifa edip kendi işini yapmaya başlamış. Türkiye’de daha önceden hiç denenmemiş bir iş fikiri bulan Serkan bey hızlıca girişimini başlatmanın yollarını aramış ve kısa zamanda başarıya ulaşmış. İşte Serkan Cömert’in Süt Taksi projesi başarısı;

Süt Taksi İle Kapıya Kadar Süt Götürüyor

süt taksi ile kapıya kadar süt götürüyor

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yaşayan Serkan Cömert artık özel sektörde çalışamayacağına karar verince Süt Taksi projesini oluşturmuş. Evlere kadar taze süt hizmeti veren Serkan bey “aracım ile yolda giderken görenler şaşırıyor ve bana el sallıyorlar” diyor.

Telefon ile aldığı siparişleri 3 saat içerisinde teslim etmeye çalışan Serkan bey “Süt Taksi” projesinin yoğun ilgi ile karşılaştığını ve siparişlere zor yetiştiğini belirtiyor. Mini aracı ile dağıtıma çıkan Serkan bey bu ilgiye şaşırsa da durumdan oldukça memnun. Daha keyifli vakit geçirdiğini belirten Serkan bey “Süt Taksi”ye olan yoğun ilgi nedeniyle sipariş kabul ettiği bölgeleri sınırlamak zorunda dahi kalmış.

Bursa’nın sadece 1 ilçesinde dağıtım yapabilme imkanını bulan Serkan bey “1 yıl içerisinde 2.450 müşteriye ulaştık” diyor.

Her Şey 2013 Yılında Başladı

her şey 2013 yılında başladı

Özel sektördeki işini bıraktıktan sonra gıda sektörüne yönelik bir iş başlatmak istediğini belirten Serkan bey insanların sağlıklı ürünler tüketmek istediğini ve peyniri peynirciden, sütü sütçüden almak istediklerini anlamış. Projesi için mini bir otomobil kullanan Serkan bey bu yolla da Süt Taksi projesinin çok dikkat çektiğini ve kısa sürede popülerleştiğini belirtmiş.

3 Saat İçerisinde Kapıya Teslim Garantili Süt

3 saat içerisinde kapıya teslim

Süt Taksi projesinde ilk başta sadece civar bölgedeki esnafa satış yaptığını belirten Serkan bey “başlangıçta sadece yakınlardaki esnaflara dağıtım yapıyordum ama zamanla bu minik araç kendi reklamını yaptı ve Süt Taksi insanlar tarafından bilinen bir proje haline geldi” Müşterilerine inek, manda, deve ve keçi sütünü 3 saat içerisinde ulaştırmayı hedefleyen Serkan bey bu amaç doğrultusunda sadece belli bir kilometre aralığında gelen siparişleri kabul ediyor.

Bursalılar ise Süt Taksi projesinden oldukça memnun. Kapılarına kadar bir alo diyerek süt gelmesinden memnun olan müşteriler Süt Taksi projesininin Bursa’nın bir çok ilçesinde yer almasını talep ediyor.

Kaynak: DHA / MSN.COM

Mesaj Bırakabilirsiniz