Banka Kiracılı Satılık Dükkan İlanları Nasıl Bulunur?

747297799 2 1600x900 1
İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara gibi bankaların kiracı olduğu şehirlerde banka kiracısı, kira getirisi yüksek satılık iş yeri nasıl bulunur?

Banka şubeleri tarafından kiralanan mülkler genellikle uzun vadeli kiralamalar olduğundan, banka kiracı iken bu mülkleri satın alan yeni mal sahibi aynı zamanda yüksek kiralı bir dairenin sahibi olur. Bankalar müşteri sadakati ve alışkanlıkları nedeniyle sık sık şube değiştirmezler. Hele biraz daha büyük bir şube ise o şubenin belli bir müşteri kitlesi olduğu için kritik bir sorun olmadıkça uzun yıllar o mülkte kiracı olarak kalacaklar. Aslında, bankalar genellikle 10 yıl veya daha uzun süreli kiralamalar imzalar.

Banka kiracısı işlerinin fiyatları nelerdir?

Bir sonraki paragrafta söylediğimiz gibi, banka kiracısı olan bir işletme sahibi iseniz, uzun vadeli kurumsal bir kiracınız olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki, bunun ana avantajları

  • Kiranızın tamamı o gün ödenir
  • Kira artış oranınız yıllık olarak sabit oranda artar
  • Kurumsal kiracı olursunuz.
  • Uzun süreli sözleşmeli kiracınız var. 10 yıllık sözleşmeler yaygındır

Banka kiracısı olan satılık bir işletmeyi nasıl bulabilirim?

Tabii ki banka kiracılı dükkan ararken internetten araştırma yapmaya başlamak mantıklı. Ancak bazı mülk sahipleri banka ile yaptıkları sözleşme gereği bankanın adını ve internetteki görsellerini kullanamamaktadır. Bunlar için hem internetteki reklam sitelerine hem de şirket merkezinin bulunduğu bölgedeki satılık almak istediğiniz büyük emlak şirketlerine mesaj bırakabilirsiniz. Firma olarak kiracısı ve hatta bu banka ile dükkan sahibi olmak isteyen çok kişi olduğu için bu tip gayrimenkullerin değeri normalin biraz üzerindedir.

Türkiye’nin herhangi bir yerinde banka kiracısı ile iş aramak için öncelikle sahibinden üzerinden iş aramaya başlayabilirsiniz. Bunun için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İstanbul banka kiracılı kiralama işi

İstanbul’da kurumsal banka kiracısı olan dükkanlardan birinde oldukça fazla olan Esenyurt’ta kira 20.000 TL, satış fiyatı ise 5 milyon TL.

Bursa banka kiracılı dükkan

Bursa’da 330 m2’lik bir işyeri için bankanın ödediği kira 10.000 TL iken, satış fiyatı 3.5 milyon TL’dir.

İzmir bankası kiracı işi

Örnek bir ilanda 350 m2’lik bir mağazanın kirası 34.000 TL, satış fiyatı ise 9 milyon TL’dir.

Banka kiracısı işlerinin fiyatları nelerdir?

Elbette fiyatlar, satılacak işyerinin il ve bölgesine, metrekaresine ve diğer özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.
Örneğin; İstanbul Kadıköy’de 475 m2 arsa üzerinde bulunan bankanın kirası 50.000 TL, satış tutarı ise 27 milyon TL.

Ankara’da 750 m2’lik bir dairenin kiracısı olan bankanın 23.000 TL kira geliri ve 6 milyon TL satış fiyatı bulunmaktadır.

Bu fiyatlar göz önüne alındığında dükkanların her zaman uzun vadeli olduğu ve ortalama satış fiyatı kiranın 300-500 katı olan bankalara kiralandığı düşünüldüğünde oldukça karlı bir yatırımdır. Ne de olsa kalıcı bir kiracı aramak pek olası değildir ve kiracı uzun süre kalıcı olacaktır. Bu nedenle banka kiracılı dükkanların satış fiyatları diğer kiracılı dükkanlara göre her zaman biraz daha yüksektir.

Mesaj Bırakabilirsiniz