Bankalara Kiralık Dükkan Önerisi Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kazandırır?

isbankasi kiralik Dukkan Basvurusu 780x470 1

Bankalarda kiralık yeri ve bankada kiralık yeri var diyenler için ticari bankalara nasıl ulaşılıp başvurulabileceğini ve nerede yer teklif edilebileceğini anlattık.

Banka şubelerine ve bankaların merkezi olarak bulunduğu yerlere uygun bir kiralık dükkanınız varsa bankalara yer vermeniz çok avantajlıdır. Kurumsal bir kiracınız var ve uzun vadeli kiralamalarla kiracı bulma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Sitede daha önce bahsettiğimiz bir banka kiracısı ile satılık bir işletmeyi nasıl bulabilirim? Bu yazımızda kiracının banka olduğu gayrimenkullerin nasıl bulunacağını anlattık. Daha önce de belirttiğimiz gibi dairenizi kiralayan bankalar gerçekten şirketler açısından en sağlam kiracılardır. Cari dönemde hem ödediği kira hem de uzun dönemli kiralamaları ile her mülk sahibinin istediği kiracı tipidir.

Elbette bankaları sadece banka şubeleri olarak düşünmeyin. Yerinizi hem şube hem de ATM alanı olarak kiralayabilirsiniz. ATM kiralama konusunda tüm bankalar için kiralama başvurularının nasıl yapıldığını web sitemizden öğrenebilirsiniz. Bunun dışında şube olarak kullanılabilecek objeler için bankacılık kategorisindeki kiralama fırsatlarından bahsediyoruz. Bankalar bankalara ulaşmaya çalışırken bir yandan da aracısız doğrudan sahibiyle iletişim kurmak istiyor.

Bankalara kiralık dükkanlar sunmanın 3 standart yöntemi vardır.

Aracı kurum

Sadece kurumsal koltuklar sunan ve bankalara bankalara uygun koltukları ileten bazı aracı kurumlar vardır. Bu kurumlar aracılığıyla hangilerinin itibarlı hangilerinin daha az komisyonlu olduğunu araştırabilir, sözleşme maddelerini bir avukata gösterebilir ve mağazanızı tüm bankalara gönderebilirsiniz.

Buranın avantajı, mülkünüzü sizin yerinize bankalara önermeleri ve bağlantıları sayesinde daireniz hızlı bir şekilde kiralanabilmesidir. Ancak olumsuz yanı, bankanın komisyon ödemesi yani bu şirketler o komisyonu size verdikleri kiradan düşebiliyor.

Sahibinden

Emlakçılardan geçmeden, sahibinden direkt arabuluculuk yapmadan, sadece bankalara daire kiraladığınıza dair ilan verebilir, işyerinizi kiralamak için ilan verebilirsiniz. Yukarıdaki şirketlere kiralık yer sağlayan emlakçılar ve aracı kurumlar, burada yayınladığınız ilan için birkaç gün içinde sizi arayacak ve dairenizi kiralamayı teklif edeceklerdir. Ancak bankaların emlak departmanlarında doğrudan sahibinden kiralamanın çok daha avantajlı olduğunu unutmayın.

Doğrudan bankacılık uygulaması

Birçok bankanın kiralık dükkanlar ve ATM kiralama başvuruları için başvurabilecekleri sayfaları vardır. En güvenli ve en karlı yöntem doğrudan banka ile iletişime geçmektir. Sitede hangi bankaya nasıl ulaşacağınızı anlatıyoruz ve buradan kontrol edebilirsiniz. Bankaların ayrıca sadece gayrimenkul işlemleri ile ilgilenen profesyonel birimleri vardır. Kendileriyle doğrudan iletişime geçerek mülkünüzü en iyi şekilde kiralayabilir ve başvurunuzu doğrudan bankaya iletebilirsiniz.

Banka için kiralanan alanın avantajları

Tahmin edebileceğiniz gibi, kiracı olarak bankanın önemli avantajları vardır. Bunlardan en önemlileri

 • Kiranız gün geçtikçe
 • Kira sözleşmeleri genellikle 5-10 yıl gibi uzun vadelidir.
 • Kira artışınız net olacak
 • Bankaya geri kiralamak mümkündür.
 • Kurumsal kiracınız olacak

Kiralama Şartları

Varsayılan olarak, bir bankanın dairenizi kiralamak için belirli koşulları vardır.

 • 300 m2 alana sahip
 • İşlek cadde üzerinde yer almaktadır
 • Otopark ile en iyisi
 • depolama alanı bul
 • Doluluk sorunu yok
 • Birden fazla kata sahip olmak

Bankaların daire kiralarken dikkat ettiği noktalar bunlardır.

Bankalar için kiralık dükkan fiyatları

Fiyatlar, kiralık mülkünüzün konumuna ve boyutuna bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Ancak birkaç örnek vermek gerekirse;

Banka İstanbul Beylikdüzü’nde 500 m2 daire için 20.000 TL kira ödüyor.
İstanbul Beşiktaş’ta 350 m2 alan için 35.000 TL kira alınmaktadır.
Ankara Çankaya’da 550 m2 banka kirası 27.000 TL

ÜFE’deki bu kiraların her yıl arttığı ve 10 yıllık kontratları olduğu düşünüldüğünde çok iyi getirileri var. Doğrudan bankalara ulaşırsanız ve kiralık dükkan için yerinizi bankalara kiralarsanız çok daha ciddi kira geliri elde edebilirsiniz.

Ayrıca banka şubelerine oda önerilerinde bulunabilir, kiralık yeriniz için bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Sizler de bu konu altında yer önerilerinde bulunabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz