BİM bayilik franchise ücreti! Bayilik veriyor mu? 2023’de ne kadar para lazım?

BİM marketler zinciri ülkemizde 1995 yılında 21 mağaza ile faaliyetlerine başlamıştır. Kendi markalarını da üreten marketler zinciri 2001 yılında 87 mağaza ile net satışlarından 1 milyar TL’yi aşarak 2004 yılında 1.000 mağaza açılışı gerçekleştirdi. Ülkemiz haricinde 2009 da Fas’ta, 2013’te ise Mısır’da mağazalarının açılışını yaptı.

BİM bayilik alarak kazanç sağlamak isteyenler ne yazık ki firmanın bayilik veya Franchise uygulaması olmadığı için hedeflerini gerçekleştirememektedir. BİM marketler zinciri ülkemizde ve yurt dışında bayilik vermemektedir. Firma ile çalışmak isteyen kişiler kiralık dükkanlarını BİM mağazasına kiraya verebilir. Ayrıca BİM mağazasının tedarikçisi olarak ortak çalışmalarda bulunulabilir.

Burger King Bayilik Şartları, Ücreti

BİM Bayilik Şartları Nelerdir?

BİM bayilik şartları hakkında detaylı araştırma yapıldığında marketler zincirinin bu konuda bir çalışmasının olmadığı gözlemlenmektedir. BİM marketler zinciri kurulduğu günden bugüne kadar ülkemizde ve yurt dışında bayilik vermemektedir. Bunun sebebi olarak marketler zincirinin kalite anlayışının ve marka değerinin düşmemesidir. BİM perakende firması satış sırasında oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçerek markanın adının kötüye kullanılmasının önüne geçmek adına bayilik sistemi ile çalışmamaktadır.

BİM marketler zinciri kiralık dükkânı olan kişiler ile sözleşme yaparak dükkanlarını kiralar. Dükkanların işlek bir caddede olması ve müşterilerin kolayca erişebileceği bir konumda bulunmasını ister. Dükkanların taşıması gereken özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri taşıyan dükkan sahipleri BİM firması ile iletişime geçerek dükkanlarını kiraya verebilir.

Çobanpınar Su Bayilik Şartları, Ücreti

2022 BİM Franchise Bedeli Ne Kadar?

bim franchise ucreti

BİM firması ülkemizde ve Fas ile Mısır’da Franchise hizmeti sunmamaktadır. Bunun nedeni firmanın marka değerinin düşmemesi olarak açıklanmaktadır. Bu sebeple BİM Franchise fiyatı olarak 100.000 TL veya 200.000 TL gibi rakamlar telaffuz etmek güçtür. BİM marketler zincirinin ilerleyen zamanlarda Franchise hizmeti verip vermeyeceği merak konusudur.

BİM firması hakkında detaylı bilgi almak ve Franchise hizmetinin sunulup sunulmadığını net bir şekilde öğrenmek için kişiler firma ile iletişime geçebilir. Firma ile iletişimde olan yatırımcılar ilerleyen zamanlarda firmanın Franchise verip vermediği hakkında bilgiye herkesten önce ulaşabilir. Şu an bu durum hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Decathlon Bayilik Şartları, Ücreti

BİM Bayiliği Nasıl Alınır?

BİM bayiliği almak için araştırma yapmak isteyen kişilerin karşısına BİM’in bayilik vermediği bilgisi çıkmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi edinmek ve ilerleyen zamanlarda BİM firmasının bayilik verip vermeyeceğini öğrenmek isteyen kişiler BİM’in web sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilir.

Firmanın son gelişmeleri ve değişikliklerini yakından takip etmek isteyen kişiler firmanın resmî web sitesi, resmi Facebook hesabı, resmi Instagram hesabı ve YouTube hesabı üzerinden firma haberlerini ve gelişmelerini takip edebilir. Bu sayede firmanın ilerleyen zamanlarda bayilik verip vermediği hakkında daha detaylı bilgiler sağlanabilir.

Deichmann Bayilik Şartları, Ücreti

BİM’in Kaç Tane Bayisi Var?

bim bayi sayisi

BİM bayi sayısı günümüzde 7.500’ü aşkın bir mağaza sayına ulaşmıştır. Bu sayı Fas’ta 55, Mısır’da ise 320’yi bulmaktadır. BİM perakende mağazaları tüm marketlerinde kendi markaları ve dünyaca ünlü birçok markanın satışını yaparak kaliteli bir hizmeti en uygun fiyat garantisi ile müşterisine ulaştırmaktadır.

Dominos Bayilik Şartları, Ücreti

BİM Bayilik Veriyor mu?

BİM bayilik veriyor mu

2017 yılındaki verilere göre Türkiye genelinde 6 bin 765 mağaza sayısına ulaşan BİM, 37.439 personeli ile dev bir perakende zincirine dönüştüğünü bizlere gösteriyor. Bu kadar büyük bir mağaza sayısının olması insanlara acaba BİM bayilik veriyor mu ? Veya dışarıdan bir kişi BİM mağazası açabilir mi sorusunu sorduruyor.

Bizlere de bu yönde aşırı talep geldiği için BİM’in durumunu inceledik ve BİM bayiliği hakkında araştırmalar yaptık. Bu konuda en net açıklamalar BİM Birleşik Mağazalar A.Ş’nin resmi websitesinde yapılmıştır ve bu konuda hükümler çok nettir. Resmi websitedeki açıklamaya göre “BİM Türkiye’de faaliyet gösteren tüm mağazalarını kendi imkanları ile açmıştır, dışarıya hiç bir şekilde bayilik – franchise vermemektedir.”

Buradaki karardan anlaşılacağı üzere dışarıdan hiç bir kimse BİM alışveriş marketi açamaz, işletemez. Firma bayilik vermediğini kesin olarak açıklamıştır ve bu konudaki kararları uzun yıllardır bu şekildedir.

BİM’e Dükkan Kiralamak

BİM dükkan öneri

BİM Bayilik vermediği için üzülen kişilere bir nebze de olsa iyi haberlerimiz var. Eğer boşta duran bir dükkanınız varsa BİM’e kiralık dükkan önerisi sunarak, dükkanınızı değerlendirebilirsiniz. BİM Mağazaları, eğer sizin dükkanınızın olduğu bölgede bir mağaza kurma niyetinde olur ise, dükkanınız ile ilgilenecektir.

Böyle bir durumda mülkünüzde BİM Mağazaları gibi kaliteli bir şirketten kira geliri elde edebilirsiniz. Kiralık dükkanı olan kişiler aşağıdaki kiralık dükkan öneri bağlantısını kullanarak BİM şirketine dükkan bilgilerini gönderebilirler.

BİM Bayilerinin Çalışma Saatleri

Marketler zinciri hafta içi sabah 09:00’da açılarak akşam 21:00’da mağazalarını kapatmaktadır. Hafta sonu mesai yaparak yine 09:00 ile 21:00’da mesaisini bitiren marketler zincirinin özel günlerde ve resmî tatillerde bulunduğu konuma göre çalışma saatlerinde farklılıklar yaşanabilmektedir. Mağazaların açılış ve kapanış saatleri bölgelere göre değişkenlik gösterebilir.

BİM Müşteri Hizmetleri İletişim

BİM müşteri hizmetleri telefon numarası ile müşteriler hafta içleri mesai saatlerinde soru ve görüşlerini bildirebilir. Müşteri hizmetlerine 0850 254 44 44 numaralı telefondan ulaşılabilir. Ayrıca genel müdürlük ile iletişime geçmek isteyen kişiler 0216 564 03 03 numaralı telefondan merkez müşteri hizmetlerine ulaşabilir. Genel müdürlük İstanbul’da yer almaktadır. Müdürlüğün adresi ise BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 İstanbul / Türkiye’dir. Müşteriler BİM mağazasına faks ile ulaşmak isterse 0216 311 79 78 numaralı hattı kullanmalıdır. Ayrıca https://www.bim.com.tr/Categories/679/bize-ulasin.aspx linki üzerinden Google Maps ve Yandex uygulamalarına yönlendirilerek yol tarifi alınabilir. Müşteriler dilerse resmî web sitesinde bulunan iletişim formunu doldurarak firma yetkililerinin kendileri ile iletişime geçmelerini sağlayabilirler. Müşteriler dilerse firmaya ait Facebook, Instagram ve YouTube hesapları üzerinden iletişime geçebilir.

One Response

  1. servet eryılmaz

Mesaj Bırakabilirsiniz