A101 Franchise Bedeli ve Bayilik Alma Şartları! 2023’de bayilik veriyor mu?

A101 marketler zinciri 28 Nisan 2008 yılında ‘‘İndirim Marketi’’ konsepti ile ülkemizde faaliyete başlamıştır. Marketler zinciri 2008 yılında Ahmet Yaşar AYDIN yönetim kurulu başkanı liderliğinde ilk mağazasını açarak 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye’nin en çok istihdam yaratan şirketi, Türkiye’nin en çok kadın eleman çalıştıran şirketi, Türkiye’nin en çok engelli çalıştıran şirketi unvanlarına sahip olmuştur.

A101 bayiliği yapmak isteyen yatırımcılar için marketler zincirinin günümüzde bir çalışması bulunmamaktadır. Kendi sermayesi ile bayilik yapmak isteyen kişiler ne yazık ki A101 marketler zincirinden bayilik alamamaktadır. Bu durumun akıbeti ilerleyen zamanlarda firma yetkililerinin inisiyatifine bağlı değişkenlik gösterebilir. Marketin web sitesinde ‘‘Kiralık Yeriniz Mi Var?’’ sekmesi üzerinden detaylı bilgi sağlanabilir.

A101 Bayilik Şartları Nelerdir?

A101 bayiliği şartları yatırımcıların yakından merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Marketler zinciri bayilik vermemektedir. Yalnızca dükkânı olan kişilerin yerlerini mağaza olarak kullanan marketler zincirinin birtakım şartları bulunmaktadır. A101 bayiliği şartları şu şekilde belirlenmiştir:

  • Mağazaların tek katlı ve giriş katında bulunması gereklidir.
  • Mağazalar nem, rutubet ve benzeri koşullardan etkilenmeyen yerlerde seçilmelidir.
  • Mağazalarda 5 senelik sözleşmeler yapılmaktadır.
  • Mağazaların bulunduğu konum işlek ve market için uygun yoğunluğun bulunduğu cadde veya mahallerde bulunmalıdır.
  • Mağazaların ön cephesinde yaklaşık 8 metrekare alan bulunmalıdır.
  • Mağazada depo olarak kullanıma uygun bir bölümün olması gereklidir.
  • Mağazanın bulunduğu binanın tesisatlarının ve alt yapı hizmetlerinin çalışıyor bulunması ve bakımlarının yapılmış olması gereklidir.
  • Mağazanın en az 500 metrekare oturum alanına sahip olması gereklidir.

Alaçatı Muhallebicisi Bayilik Şartları, Ücreti

2022 A101 Franchise Bedeli Ne Kadar?

a101 franchise sartlari

Marketler zincirinin ülkemizde Franchise hizmeti bulunmamaktadır. Bu sebeple firma için yatırım yapmayı düşünen kişilere Franchise bedeli 100.000 TL veya 300.000 TL şeklinde bir rakam vermek doğru olmayacaktır.

Marketin ülkemizde ilerleyen zamanlarda Franchise hizmeti verip vermeyeceği merak konusu olmakla beraber marketler zinciri yalnızca kişilerin dükkanlarını kiralamaktadır. A101 firmasına kiralık dükkânı olan kişiler form doldurarak gerekli işlemleri başlatabilir.

A101 Bayiliği Nasıl Alınır?

Marketler zincirinin bayilik vermediği bilinmekle birlikte yine de detaylı bilgi sahibi olmak isteyen yatırımcılar A101 bayiliği almak için müşteri hizmetleri ve genel müdürlük ile görüşme sağlayabilir. Bunun için firmanın https://www.a101.com.tr/bize-ulasin web sitesindeki link kullanılarak 0850 822 99 00 santral aranabilir. Ayrıca 0 (216) 630 11 10 faks numarası ile iletişim sağlanabilir.

Firma bayilik vermemekle birlikte yatırımcılar için iki farklı iş ortaklığı alternatifi sunmaktadır. Bunlardan biri kişilerin kiralık dükkanlarını değerlendirmesi bir diğeri ise firmaya tedarikçi olarak hizmet verilmesidir. Marketler zincirine tedarikçi olmak isteyen yatırımcılar web sitesinde bulunan formu doldurarak firmanın tedarikçisi olabilir.

A101 bayilik veriyor mu?

A101 bayilik veriyor mu

A101’in çok hızlı bir şubeleşme politikasını benimsemesi girişimcilerde A101 bayilik veriyor mu ve veriyorsa A101’in bayilik maliyeti ne kadardır sorularına olan merakı arttırdı. Biz de bu durumu bildiğimiz için A101’in şirket profilini inceledik ve bayilik verip vermediği hakkında araştırmalar yaptık.

Şirketin resmi olarak yaptığı açıklamaya göre A101 bayilik vermemektedir. Şirket politikası gereği kurmuş oldukları tüm mağazaları kendi ekipleri tarafından, kendi imkanları ile kurmuşlardır. Dışarıdan hiç bir kimseye A101 isim hakkı verilmemekte, A101 mağazası açmasına imkan tanınmamaktadır.

Bayilik – franchise sistemine sıcak bakmayan A101 yönetim kadrosu, mağazalardaki standartları korumak için tüm operasyonun başında kendisi duruyor. Açılacak olan mağazaların tamamı ve mağaza yerleri yönetim tarafından belirlenerek şirketin kendisi tarafından kurularak işletiliyor. Girişimciler için hayli üzücü olan bir durum fakat burada yapılabilecek hiç bir şey yok.

Burger King Bayilik Şartları, Ücreti

A101’in Kaç Tane Bayisi Var?

a101 bayi ozellikleri

A101 bayi sayısı ülkemizde 9000’i geçmektedir. Her ilde ve hemen her ilçede mağazası bulunan A101’in her geçen gün sayısı artmaktadır. Ülkemizde 47’ye yakın deposu bulunan marketler zinciri hemen her ilde ve ilçede hız kesmeden uygun ve kaliteli ürünlerin satışını yapmaktadır. Mağazanın 9000’i aşkın şubelerine 1200’den fazla ürün tedarik edilmektedir.

Marketler zinciri yalnızca ülkemizde hizmet vermektedir. Henüz yurt dışında marketi bulunmayan A101 marketler zinciri her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Market toplamda 54.000 çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile dünyanın en hızlı büyüyen beşinci perakende şirketi olarak ayda 130 milyondan fazla fiş kesmektedir.

Çobanpınar Su Bayilik Şartları, Ücreti

A101 Bayilerinin Çalışma Saatleri

Marketler zincirinin hafta içi mesai saati 9.00’da başlamaktadır. Hafta içi akşam 21.00’da mesaileri bitmektedir. A101 mağazaları hafta sonu faaliyetlerini tüm şubelerinde devam ettirmektedir. Hafta sonu ise çalışma saatleri yine hafta içleri olduğu gibi sabah 9.00’da başlayıp akşam 21.00’da sona ermektedir. Özel günler ve resmî tatillerde çalışma zamanları değişebilir.

A101 Müşteri Hizmetleri İletişim

A101 müşteri hizmetleri telefon numarası hafta içleri mesai saatlerinde hizmet vermektedir. Müşteri hizmetlerine 0850 808 21 101 numaralı hat üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca A101 genel merkezi ile bizzat iletişim kurmak isteyen kişiler Burhaniye Mah. Nagehan Sok. No: 4 B / 1 Üsküdar, İstanbul adresini ziyaret etmelidir. Firmanın e-ticaret hizmetleri hakkında soru görüş ve istekleri https://www.a101.com.tr/bize-ulasin-online-alisveris linki üzerinden yapabilen müşteriler ayrıca resmi web sitesinden tüm merak ettiklerini sorgulayarak işlemlerini yapabilir.

A101’e Dükkan Kiralamak

A101 kiralık dükkan önerisi

Her yıl planlanan miktarda yeni şube açılışı gerçekleştiren A101 şirketi, 81 ilde hizmet verdiği için pek çok yeni kiralık dükkan anlaşması yapmaktadır. Şirketin ihtiyacı olan kiralık mağazalar, yönetim kadrosu tarafından incelendikten sonra anlaşma sağlanılarak yeni mağazaların kurulumu gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de A101 bayilik almak isteyen ama alma imkanı olmayan kişilerin, A101’e dükkan kiralama imkanı ortaya çıkmıştır.

Eğer sahibi olduğunuz kiralık bir dükkan varsa A101 şirketine kiralık yer önerisi yapabilir ve A101’in kira sahibi olabilirsiniz. Şirket kiralık dükkan önerisi yapmak isteyenlerin önerilerini aşağıdaki bağlantıdan toplamaktadır. A101 mağazası kurulmaya elverişli boş bir dükkanınız varsa firmaya bunun önerisini yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz