Çin’den Ürün Getirip Satmak: 2024’de Çin’den Ne Getirilip Satılır?

Düşük sermaye ile ürün getirip satmak isteyenlerin son yıllardaki tercihi Çin’deki alışveriş sitelerinden ürün getirip Türkiye’de satmak yönünde oluyor.2024yılında bir çok kişi bu şekilde ticaret yapıp – Çin’den getirdiği ürünleri satarak iyi paralar kazanabiliyor. Siz de kendi çapınızda bir iş yapmak ve Türkiye’de peynir ekmek gibi satacak ürünleri getirip satmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda Çin’den ürün getirip satmak için neler yapılmalıdır, Çin’den ne getirilmelidir bunları anlatacağız.

Çin’den Ürün Getirip Satmak

çin'den ürün getirip satmak

Dünyanın en ucuz işçilik ülkelerinden birisi olan Çin çok düşük maliyetler ile geniş yelpazede ürünler üretebiliyor. Anahtarlıktan tutun, bilgisayar bileşenlerine kadar Çinliler minimum maliyet ile üretebiliyor. Hal böyle olunca da Çin piyasasından ucuza mal getirip Türkiye’de iç pazara satış yapmak isteyenler Çin’den ürün getirip satmak istiyor.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta; eğer aynı üründen toplu bir şekilde sipariş verecekseniz mutlaka en azından şahıs firması sahibi olmanız gerekmekte. Aksi halde gümrükte sorun yaşayabilirsiniz. Gümrük görevlileri getirttiğiniz ürünlerin ticaret amaçlı olduğunu anlayacak ve ürünleriniz bu sebepten gümrükten geçmeyecektir. İşinizi garantiye alın ve şahıs firması kurduktan sonra siparişlerinizi verin. Vergi levhanız olsun, yasal bir firma olun. Şahıs firması kurmak çok zor bir şey değil. Taş çatlasın 1000 TL’ye halledilebiliyor.

Forum Donanımhaber’de daha önceden Çin’den ürün getirip satan bir kişi, başından geçen ticaret deneyimini şöyle anlatmış. Sizleri cesaretlendirebilecek bir paylaşım;

Alacağım ürünün fiyatlarını tr yle karşilaştırdıgimda arada çok büyük bir fark olduğunu gördüm. Işin ilginç yanı aynı ürünü çinden aldığı çok belli olan biri sahibinden de 125 lira karla satiyordu. Yani 55 e alıp 180 e satıyordu. Ben de girdim 1 tane deneme amaçlı sipariş ettim. Yaklaşık 20 gün sonra geldi. Ben de 140 liraya koydum sahibinden.com a. İnanın iki günde yüzden fazla görüntüleme vardı. Ve ikinci günün sonunda satılmıştı ürün. Hayret içindeydim. Kargo da alıcıya aitti üstelik. Diger gun gidip kargoya verdim. Bir hafta sonra para hesabima yattı. Tabi sahibinden 16-17 lira komisyonunu almıştı (get yani güvenli alışveriş oldugu için komisyon alıyor) sonuç olarak ben 70 lira kar etmiştim.

Bu işi yapmaya devam ederdim ama dedigim gibi hem bir işim vardı hem de vaktim yoktu. Bir de çok buyutursem vergi vs işleri başima dolanır diye cekildim. Ürunü bir arkadaşa söyledim. O yapacak.

Çin’den Hangi Ürünler Getirilmeli ?

hangi ürünler getirilmeli

Çin’den getireceğiniz ve Türkiye’de satacağınız ürünleri çok iyi analiz etmelisiniz. Sadece ucuz diye bir üründen çok fazla miktarda sipariş verip malı ülkeye sokmayın. Büyük hata yaparsınız. Öncelikle ufak ufak mal getirmeli ve piyasa yoklaması yapmanız gerekmektedir. Bazen çok satacağınızı düşündüğünüz ürünün elinde kalması sizi şaşırtabilir ama bu durum da gerçekleşebilir. O nedenle ilk başta az mal alın. Hem sermayenizi idareli kullanmış olursunuz.

Ülkemizde en çok talep edilen ürünler telefon aksesuarları, oto araç içi aksesuarı, giyim ürünleri, oyuncak ve takılardan oluşuyor. Bu gruptaki ürünlerden beğenileceğini düşündüğünüz ürünlerden bir kaç tane getirerek deneme yapmalısınız. Kısa süreli denemeler sonrasında en rahat sattığınız ürünü toplu olarak sipariş edebilirsiniz.

Aliexpress Mi Alibaba Mı ?

aliexpress mi alibaba mı

Çin’den ürün getirip satmak için en çok kullanılan iki alışveriş sitesi; Aliexpress ve Alibaba. Aslında ikisi de aynı gruba ait siteler ancak aralarında ufak farklar var. Aliexpress daha çok tekli ürün almak (perakende satış) için kullanılırken Alibaba toptan satışta ön plana çıkıyor. Aliexpress’de bir üründen tek bir adet sepete atıp sipariş verebiliyorsunuz. Alibaba’da ise tüccar ile iletişime geçip aynı mal için örneğin 100 tanesi için fiyat bilgisi alıyorsunuz. Çinli toptancı sizin toptan siparişinizi gönderiyor. Kısaca aralarındaki fark bu. Her ikisinde de ürünlerin elinize ulaşma süresi 40-50 günleri bulabiliyor.

Çin’den Ürün Getirip Satarak Ne Kadar Kazanılır ?

çin'den ürün getirip satarak ne kadar kazanılır

Çin’den ürün getirip satmak oldukça karlı bir iştir. Kazanacağınız para bir çok değişkene bağlı olarak artabilir veya azalabilir. Kazanç konusunda net bir rakam verebilmek asla mümkün değildir. Satacağınız ürünlerin miktarı ne kadar olacak, kaç lira kar ile ürün satacaksınız. Vergisi algısı, komisyonu derken bunu bilmemiz çok zor. Ancak çevremizden gördüğümüz üzere bu işin gerçekten bol paranın döndüğü bir sektör olduğunu bizlere gösteriyor.

Çok tutulan, çok aranan bir ürünü getirip satarsanız iyi paralar kazanırsınız.

Siz de Çin’den ürün getirip satmak hakkındaki deneyimlerinizi, Çin’den getirmeyi düşündüğünüz ürünleri aşağıdaki yorum kısmından sitemize ileterek bir fikir alışverişi ortamı oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar dileriz…

Mesaj Sayısı(2)

  1. Kadir Beyazıt
  2. Nazım Gültekin

Mesaj Bırakabilirsiniz