Sahilde Para Kazandıran 5 İş Fikri – Yazlık İş Fırsatları

Turizm cenneti olan ülkemiz bir çok yazlık iş fırsatını sizlere sunuyor. Burada bahsedeceğimiz iş önerilerini öğrenciler başta olmak üzere tüm gruplar uygulayabilir ve sahil kenarındaki bölgelerde para kazanabilirler. Yazın hem sıcak güneşin ve denizin keyfini çıkartabilir hem de çok para kazanabilirsiniz. Yeterince girişken ve azimli olduğunuzu düşünüyorsanız sahilde para kazandıran 5 iş fikri ile güzel bir birikim elde edebilirsiniz. İşte sizlere tavsiye ettiğimiz 5 yazlık iş fikri;

Mayo ve Bikini Satmak

mayo bikini satın

Denize girmek isteyenlerin olmazsa olmaz ihtiyaçları mayo ve bikinidir. Cebinizdeki sermayeyi kullanarak çeşit çeşit mayo ve bikiniyi toptancılardan satın alın ve sahil kenarı bölgelerde satmaya başlayın. Yazlıkçıların olduğu bir bölgedeyseniz şehrin çarşı ve caddelerine küçük bir stand kurarak satış yapmanız mümkün.

Su Satmak

su satmak

Şaka gibi gelecek belki ama sahil bölgelerinde sadece su satarak dahi iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Elbette bunu yapabilmek için cebinizde en az 1.000 TL sermayeniz olması gerek. Sermaye hazır, hemen işe başlamayım diyorsanız toptan satış mağazalarından toplu olarak 0.5 LT şişe su satın alabilirsiniz. Bu aşamadan sonra kendinize bir bölge bulun ve soğuttuğunuz suları belli bir fiyat karşılığında satın. Ancak yaşadığınız bölgeyi de göz önünde bulundurun… Çeteler ve mafyalar ile uğraşmak zorunda kalmayın 🙂

Dondurma Satmak

dondurma satmak

Cehennem gibi sıcaklıkta kim dondurmaya hayır diyebilir ki ? Sahil kenarında yapabileceğiniz en karlı işlerden bir diğeri kesinlikle dondurma satmaktır. Üstelik sahil kenarına tatile gelen kesim zengin kişilerden olacağı için dondurma fiyat tarifesini yükseltebilirsiniz. 3 aylık yaz tatilinde beklemediğiniz kadar para kazanmak mümkün.

BUNU DA OKUYUN: Dondurmacı Açmak – Dondurma Dükkanı Maliyeti ve Sektörün İpuçları

Limonata Satmak

Limonata satmak

Soğuk içecekler arayanların ilk tercihi limonata içmek oluyor. 35 derece sıcaklıkta güneşten kavrulan kişilere buz gibi ev yapımı limonata satarak çok para kazanmanız mümkün. Yapmanız gereken seyyar bir araba kiralamak ve ev yapımı limonata üretimi yapmak.

Bardakta Mısır Satmak

bardakta mısır satabilirsiniz

Gündüz vakti sıcaktan yanan kişilere soğuk şeyler sattıktan sonra gece satacak bir şeyler de bulabilirsiniz. Gece gezmesine çıkan tatilcilere bardakta mısır satışı yaparak akşamları da değerlerlendirebilir, kazancınıza kazanç katarsınız. Düşük maliyetli işlerden birisi olan bardakta mısır işinde de büyük karlar elde edilebilir.

BUNU DA OKUYUN: Bardakta Mısır İşi Yapmak – Bardakta Mısır Satarak Ne Kadar Kazanılır

Mesaj Bırakabilirsiniz