Freelance çalışmanın avantajları ve dezavantajları: Freelance nasıl para kazanılır?

freelance siteleri

Becerilerinizi kullanarak freelance işler yapın ve bu becerilerinizi gelire dönüştürün.

Avantajları

Başlamak son derece kolaydır.

Birçok mesleğin ( ne kadar özgün olduklarının hiçbir önemi yok ) standart maaş oranı işlerinizi fiyatlandırmayı kolaylaştırır.

Dezavantajları

Saat başı ücretlerini yükseltmek zordur ( tamamen dolu olmadan saat başı 100 dolar kazanmak zordur ).

Freelance iş yapanların çoğu müşteri kazanmak için zorlu mücadelelere girerler. Para kazanmak için tam zamanlı çalışmanız gerekir.

Hangi becerilerinizi paraya çevireceğinizi belirlemek zordur.

Müşterileri nereden bulacaksınız? Sabit gelir elde edebilmek için bir değil birden çok müşteri bulmanız gerekir.

Nasıl para kazanılır?

Saat başı

Proje başı

Avans

Örnek Vermek Gerekirse;

Pazarlama danışmanlığı, web tasarım, blog danışmanlığı, freelance yazarlık, köpek bakıcılığı, bebek bakıcılığı,taksi şoförlüğü,özel ders. Girişim şirketlerine, girişimcilere ve kişilere danışmanlık yapabilirsiniz.

Sonuç

freelance calismak isteyenlere tavsiyeler 124

Sonuç olarak diyebiliriz ki freelance çalışmaya başlamak için tek bir yol yoktur. Herkesin macerası kendine özeldir. Ancak  burada saydığımız faktörleri dikkate almanız, bu yolda daha az engelle karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Diğer bir ifadeyle  maaşlı işten ayrılıp freelance çalışmaya başladıktan hemen sonra yüzlerce müşteri kazanmanın sihirli bir formülü yoktur. Hayattaki tüm ilişki türlerinde olduğu gibi önce büyük resmi görebilmeli ve daha sonra her bir detayı tekrar incelemelisiniz. Ancak böyle kim olduğunuzu ve güçlü yönlerinizi görebilirsiniz.

Yine de şunu tavsiye edebiliriz: Sayısız fırsatla dolu dünyada tek bir seçeneğe takılı kalmak zorunda değilsiniz. Kendinizi keşfettikçe becerilerinizi kullanmak için illa bir patronun altında çalışmak zorunda olmadığınızı da göreceksiniz.

Eğer freelance bir kariyere adım atma konusunda gerçekten istekliyseniz insanların “güvencesizlik” sözlerine kulak asmamalısınız. Bununla birlikte freelance çalışmayı gerçekten istiyor ve buna kendinizi hazırlamanız gerekir. Sonuç olarak freelance çalışmak, bir yaşam tarzıdır. Eğer bu yaşam tarzını benimsiyorsanız hemen harekete geçin! Ve de iş hayatınızda başarılı olmayı istiyorsanız:  “Tek taşla sadece iki kuş vurmayın, katliam yapın!”

Mesaj Bırakabilirsiniz